ebook Obyśmy zdrowi byli
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Obyśmy zdrowi byli
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
wciąż za drogo?
19.99 zł Lub 17.99 zł
Inne proponowane

Kolejny tom reportażowej kolekcji GW. Tym razem teksty w nim zamieszczone odbiegają nastrojem od poprzednich publikacji. Nie ma się czemu dziwić. Reportaże z „Obyśmy zdrowi byli” dotykają bowiem problemów, które w naszym kraju wydają się nierozwiązywalne.

Rozwiązanie problemów polskiej służby zdrowia jest trudniejsze niż przecięcie węzła gordyjskiego, ponieważ nie da się – wzorem Aleksandra Macedońskiego – użyć miecza. A zbiorowy pacjent choruje czy też psuje się zarówno od głowy, jak i od ogona.

Polskie społeczeństwo się starzeje, starych i w związku z tym chorych przybywa szybciej niż pielęgniarek, lekarzy i szpitalnych łóżek. Matematycznie rzecz biorąc, to się musi skończyć katastrofą.
Chyba że ktoś zdoła rozplątać ten węzeł. Norwegowie budują lecznice „na zapas”. Jeszcze stoją puste, ale już są gotowe na nadciągającą falę.

Czy problemem polskiego systemu ochrony zdrowia jest tylko niewystarczająca ilość pieniędzy i zasobów?
A może jego źródło tkwi także w ludziach?
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostały personel – dlaczego bywają bezduszni lub wypaleni?
Co ich zniechęca, co motywuje? Ile powinni zarabiać, jak dużo mogą pracować?
Czy jesteśmy w sytuacji bez wyjścia?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy czytelnikom. Ten tom książkowej kolekcji dla prenumeratorów odbiega, niestety, nastrojem od tomów o alpinistach, artystach i zwierzętach, ale i tak warto go przeczytać.

Obyśmy zdrowi byli od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć