ebook Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 91)

Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.56
Audiobook - najniższa cena: 32.72
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.56 zł
32.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dziewięć wspaniałych polskich autorek napisało opowiadania w klimacie górskim. Ich bohaterowie zmierzają się z problemami dnia codziennego i uczuciami, jakimi darzą inne osoby. Wyprawa w góry odmieni ich życie. Spotkasz ich w Tatrach, Bieszczadach lub Sudetach; w pensjonacie, domu rodzinnym lub na górskim szlaku. Czy uda się im odnaleźć prawdziwą miłość? Czy znajdą tu ukojenie?

Góry mają swoją tajemną moc, urok, niebezpieczeństwo i mogą zarówno zachwycać, jak i przerażać. Trzeba się do nich odnosić z szacunkiem i nie lekceważyć. A odwdzięczą się cudownymi widokami, naturą, aurą, powietrzem, a i czasami… miłością. To właśnie ona pojawia się w opowiadaniach, chociaż ukazana różnie, zmienia się tak szybko, niczym pogoda na górskich szlakach. Jest często nieprzewidywalna, właśnie tak jak one…

O e-booku Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim blogerzy napisali: 

Jeśli lubicie krótkie historie o ludziach takich jak my, którzy muszą zmierzyć się z trudnościami, aby wrócić na właściwą ścieżkę, to te opowiadania Wam się spodobają. Pozwolą oderwać się na chwilę od szarej codzienności i ruszyć szlakiem górskiej przygody. - Katarzyna Chojnacka-Musiał - Bibliotecznie

Każde z tych górskich opowiadań okazuje nam różne oblicza miłości. Czasem jest to rozstanie, zmaganie się z bólem, czasem rozczarowanie albo jakieś niedopowiedzenie. I naprawdę każde z tych opowiadań ma w sobie to coś. Czytanie tej antologii to przyjemne doświadczenie okraszone wieloma emocjami. Czasem jest zabawnie, czasem trochę dramatycznie, ale jedno jest pewne. Góry mają tutaj szczególną moc. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim od Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K. A Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziewięć świetnych polskich autorek postanowiło napisać opowiadania w klimacie górskim. Ich czytanie było dla mnie niezwykłą przyjemnością. Czasem jednak żałowałam, że te opowiadania tak szybko się kończyły. Zdecydowanie widzę tutaj zadatek na przekształcenie ich w powieści. Wszystkie opowiadania były niezwykłe, ale kilka z nich urzekło mnie bardziej. Niebo nad Soliną Sylwii Trojanowskiej, Sklepik z marzeniami Anny Szafrańskiej, Tylko ty Anny Bellon oraz Pod śniegiem Elżbiety Rodzeń, to właśnie te cztery opowiadania zrobiły na mnie największe wrażenie.

Sylwia Trojanowska jak zwykle posługuję się pięknym językiem. Czytanie jej tekstów zawsze wprowadza mnie w niezwykłe klimaty. Autorka zabiera nas nad Solinę, czyli w Bieszczady, miejsce, które opisuje niezwykle barwnymi opisami. Czułam magię tego miejsca i sama z chęcią bym się do niego wybrała. Jej historia pokazuje, że nawet jeśli w życiu coś się nam wali, zawsze jest szansa na happy end. Polubiłam Maję i jej niezwykłą pasję do fotografowania. Swoją osobą urzekł mnie również Kacper. Mam tylko jedno małe zastrzeżenie – to zdecydowanie za szybko się skończyło. Liczę, że Sylwia stworzy dla nas z tego kiedyś powieść.

Poukładałam sobie życie w pojedynkę i uparłam się, że nigdy tego nie zmienię. I wiesz co? Głupia byłam. Po stokroć głupia. Bo po co żyć w samotności, kiedy serce wyrywa się z piersi, kiedy oczy pragną towarzystwa, a nie pustej kuchni? Gdybym mogła cofnąć czas, to po odejściu Józka pozwoliłabym sobie na chwilę smutku, ale potem poszłabym do ludzi, zakochałabym się i dałabym się kochać. Na chwilę albo na zawsze. Obojętne! Byle być szczęśliwą, nie smutną.

Anna Szafrańska zabiera nas do Sklepiku z marzeniami, niezwykłego miejsca ze względu na niezwykłych właścicieli tego miejsca. Czytając te opowiadanie czułam się, jakbym znajdowała się w tym niesamowitym miejscu. Autorka zdecydowanie poruszyła najczulsze struny mego serca. Jej historia pokazuje, że czasem nie warto dążyć do celu po trupach, a przeznaczenie prędzej czy później i tak nas dosięgnie. W tym opowiadaniu moje serce najbardziej skradła Magda, ale również Kaja i jej postawa. Chętnie przeczytałabym o tej historii powieść.

Anna Bellon zabiera nas w Tatry wraz z grupą przyjaciół. Wśród nich jest Liwia i Olek, który stwarzają pozory, że ich ku sobie nie ciągnie, ale łączy ich pocałunek z przeszłości. Autorka pokazuje nam, że każdy popełnia błędy, ale ważne jest, aby umieć je naprawić i się do nich przyznać. Historia tej dwójki porwała mnie od samego początku i chętnie poznałabym ich dalsze losy.

Elżbieta Rodzeń ukazuje nam uroki życia w górach i wiążące się z tym problemy oraz dwójkę niezwykłych bohaterów, którzy zmagają się ze swoimi niepowodzeniami. To historia, która pozwala uwierzyć, że w Święta naprawdę zdarzają się cuda, a my zawsze możemy zmienić nasze zamierzenia i postępowanie. Czasem pomocną dłoń może wyciągnąć do nas całkiem obca nam osoba.

Każde z tych górskich opowiadań okazuje nam różne oblicza miłości. Czasem jest to rozstanie, zmaganie się z bólem, czasem rozczarowanie albo jakieś niedopowiedzenie. I naprawdę każde z tych opowiadań ma w sobie to coś. Czytanie tej antologii to przyjemne doświadczenie okraszone wieloma emocjami. Czasem jest zabawnie, czasem trochę dramatycznie, ale jedno jest pewne. Góry mają tutaj szczególną moc i potrafią zjednać ze sobą niejedno serce.

Przebaczanie nie dokonuje się samo. Przychodzi powoli, tak jak powoli mija ból i rozczarowanie. Nikomu nie jest łatwo przyznać się, że ktoś go skrzywdził i że trudno jest komukolwiek jeszcze zaufać. Ale wybaczając, ratujemy samych siebie. Przed emocjonalnym zamknięciem, smutkiem, depresją, narastającym gniewem, nieprzespanymi nocami.

Miłość na horyzoncie to zbiór dziewięciu opowiadań zawierających w sobie góry oraz miłość, w różnym znaczeniu tego słowa. Niektóre z nich skłaniają do refleksji, ale każde z nich wprowadza również w świąteczny klimat. Koniecznie się z nimi zapoznajcie.

Ocena: 5/6
©Czytaninka
Miłość na horyzoncie to antologia opowiadań, w których pierwsze skrzypce grają góry i... miłość. Dziewięć poczytnych polskich autorek stworzyło teksty, w których buzują emocje, a bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje. Tłem dla ludzkich dylematów są oczywiście górskie okolice.

Każde opowiadanie zawiera historię osób, które połączyły lub rozdzieliły wspólne doświadczenia lub wspomnienia, ewentualnie spotkały się przypadkiem po latach. Niektórych przytłoczyły wybory, których musieli dokonać lub zgodzić się na czyjąś decyzję, a innym zawalił się na głowę cały świat. Mimo problemów próbują jednak ułożyć sobie życie, znaleźć złoty środek albo przynajmniej przetrwać najgorszą nawałnicę, aby później móc pozbierać to, co zostanie do uratowania.

Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu. Możliwe, że jest to spowodowane tym, iż lubię historie wielowątkowe, a w tak krótkiej formie, jaką jest opowiadanie, trudno się rozpisać. Znalazły się jednak teksty, które mnie zaciekawiły i zostały w pamięci. I mam nadzieję, że autorki pomyślą nad rozwinięciem ich w powieść. Chętnie spotkałabym się ponownie i na trochę dłużej ze stworzonymi przez nie bohaterami.

Nie jestem miłośniczką wspinaczek po szczytach, ale mimo tego, że się kompletnie na tym nie znam, trochę mało mi było górskiego klimatu. Może zabrakło siermiężnych schronisk na szlaku? Bohaterowie opowiadań mieszkali w wygodnych pensjonatach, a to kojarzy się bardziej z zimowymi filmami okołoświątecznymi i ogniem migoczącym w kominku.

Podsumowując, jeśli lubicie krótkie historie o ludziach takich jak my, którzy muszą zmierzyć się z trudnościami, aby wrócić na właściwą ścieżkę, to te opowiadania Wam się spodobają. Pozwolą oderwać się na chwilę od szarej codzienności i ruszyć szlakiem górskiej przygody.

Ocena: 5/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć