ebook Książka o przyjaźni
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 420)

Książka o przyjaźni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
-16% 23.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
-6% 26.90 zł
28.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające się życiowe drogi. Gdy jednak skrzętnie skrywana tajemnica wycieka na grupowym czacie, los relacji zaczyna wisieć na włosku. Czy należy walczyć o marniejącą przyjaźń przez wzgląd na stare dobre czasy? A może pewnym rzeczom należy pozwolić umrzeć? Czy nasi rodzice mieli rację mówiąc, że w pewnym wieku prawdziwych przyjaciół policzymy na palcach jednej ręki.

„Książka o przyjaźni” to powieść o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym kim chcemy się stać dzięki najbliższym ludziom i o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń o nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się zupełnie do nich niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być.

To podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i akceptację, historyczne wydarzenia i muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

O e-booku Książka o przyjaźni blogerzy napisali: 

Książka o przyjaźni sprawiła mi dużo przyjemności. Lubię historie o codzienności z akcją rozciągniętą w czasie, gdy mogę być świadkiem zmian, jakie zachodzą w bohaterach pod wpływem zmieniającego się otoczenia i okoliczności. Myślę, że milenialsi mogą się w tej historii odnaleźć. Mnie się spodobała. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Książka o przyjaźni od Maciej Marcisz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
A jednak to nieprawda, że w przyjaźni zawsze liczy się szczerość, że szczerość jest największą wartością. Czasem najbardziej potrzebujemy, żeby osoba, której ufamy, skłamała.
Czytelnicy, którzy znają twórczość Macieja Marcisza i spodobały im się Taśmy rodzinne, z entuzjazmem przyjęli wiadomość o nowej książce. Byłam jedną z nich. Ciekawiło mnie, w jaki sposób rozwinął tytuł – Książka o przyjaźni. Czy będzie dosłownie? Może autor zaserwuje nam studium przypadku? Rozgryziemy, kim jest przyjaciel i jaką rolę odgrywa? Nic bardziej mylnego.

Kilka słów o fabule

Książka o przyjaźni to historia młodych ludzi, którzy natrafili na siebie w szkole i stworzyli własny, dosyć hermetyczny świat. Do czasu. Początkowo nierozerwalni, mający wgląd w swoje życia, marzenia i myśli. Z czasem zaczęli kroczyć własnymi ścieżkami, nabierając osobistych doświadczeń. Lukę po przyjacielu i przyjaźni wypełniali innymi ludźmi, ale zawsze, co jakiś czas, wracali do przeżyć z przeszłości, dotykając miejsc w duszy naznaczonych przez przyjaciela.

Kasia, Dorota i Michał nie byli do siebie podobni. Każdy z nich był inny, ale doskonale się dopełniali. Czas doświadczył łączącej ich więzi. Pokiereszował. Echo zostało. Raz poruszona struna, co jakiś czas się odzywała. Rezonowała w ich wspomnieniach.

Kilka słów o wrażeniach

Nie przeżywałam najnowszej powieści Macieja Marcisza, ale dziwnym trafem, co jakiś czas, co któryś rozdział czy wątek, głośniej do mnie wołała. Spodobał mi się jej rytm, swoboda i spokój. W Książce o przyjaźni wyraźnie odbija się bardzo interesujące postrzeganie świata przez młodego autora. Mam nieodparte wrażenie, że każda kolejna powieść będzie jeszcze lepsza, dojrzalsza. Na pewno będę śledziła dalsze poczynania pisarskie Macieja Marcisza.

Słowem podsumowania

Książka o przyjaźni sprawiła mi dużo przyjemności. Lubię historie o codzienności z akcją rozciągniętą w czasie, gdy mogę być świadkiem zmian, jakie zachodzą w bohaterach pod wpływem zmieniającego się otoczenia i okoliczności. Myślę, że milenialsi mogą się w tej historii odnaleźć. Mnie się spodobała.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć