ebook Chąśba - audiobook
3.07 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 384)

Chąśba - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 24.08
Audiobook - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-11% 29.93 zł Lub 26.94 zł
-5% 30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł
39.90 zł
32.46 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Szok dla fanów kryminalnej prozy Katarzyny Puzyńskiej! „Znakomita autorka kryminałów tym razem prezentuje fantasy – i to w stylu starosłowiańskim. Jednak nawet w takiej scenerii mamy mroczne zagadki: znalezione w dziwnym miejscu zwłoki, kradzież cennego artefaktu, licznych podejrzanych i nieoczekiwane rozwiązanie. Do tego polityczne intrygi, interwencje istot magicznych różnych klas i różnej mocy […], walki, miłość... I nie każdy jest tym, kim się wydaje. […] Do tego potoczysty, wciągający język […]” – tak o powieści „Chąśba” pisze Piotr W. Cholewa, a my sprawdźmy, czy Katarzyna Puzyńska to nowy, mocny głos polskiej fantasy.

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą przez wszystkich, żeby ją spalić na stosie i utopić, boginką zimy Marzanną)?

Otóż ta trójka nie ma ze sobą absolutnie nic wspólnego.
Kto jednak słyszał o tym, by Rodzanice tak przędły nić życia, aby komukolwiek cokolwiek ułatwić?
Zamir, Strzebor i Mora muszą zjednoczyć siły we wspólnej sprawie, choć tak naprawdę nie znają nawet celu swojej wędrówki, a za wskazówkę mają jedynie niezbyt zrozumiałą przepowiednię wołchwa.

Ze świątyni w grodzisku wykradziona zostaje tarcza powierzona mieszkańcom przez Jarowita, znanego ze sporego (i dość krwawego) temperamentu boga wojny i wiosny. A zbliża się wiosenna równonoc, zostało więc dosłownie kilka dni na odzyskanie zguby i zażegnanie niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało kobiety. Najwyraźniej została zamordowana. Rozpoczyna się poszukiwanie związku jej śmierci z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, której złożenie wymogła na mężu. W lesie znajduje się odmieniec – chromy chłopiec.
Czy to on zmieni losy grodziska? A może nawet całego Królestwa?
Jeszcze tego nie wiesz, ale to ty zdecydujesz, oczywiście na tyle, na ile bohaterowie ci pozwolą!
Tylko uważaj, bo w bezkresnym lesie czai się Leszy. No i jeszcze banda stolemów, ale kto by się przejmował olbrzymami cztery razy większymi od człowieka. Tak czy inaczej, wiadomo jedno – topór wszystko zakończy.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Leszka Lichoty.

Chąśba - audiobook od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć