ebook Bóg. Ludzka historia religii
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 6043)

Bóg. Ludzka historia religii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.23
wciąż za drogo?
30.23 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

W Bogu od zawsze szukamy tego, czego nam brakuje: miłości, sprawiedliwości i pocieszenia. Ale przypisujemy Mu także to, czego sami nie potrafimy kontrolować: gniew, chciwość i zazdrość. Stworzyliśmy Boga na nasze podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych ludzi źródło pokoju, a dla innych wezwanie do stosowania przemocy.

BÓG JEST NASZĄ IDEĄ I OD NAS ZALEŻY, CZY OKAŻE SIĘ DOBRA.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga.

Rekomendacje e-booka Bóg. Ludzka historia religii:

Aktualna, porywająca i otwierająca oczy książka. Trzeba ją przeczytać. – „The Huffington Post”

Ta niewielkich rozmiarów, ale ambitna opowieść o tym, jak ludzie tworzą Boga przez wielkie „B”, dosłownie oszałamia czytelnika. – „Los Angeles Review of Books”

Wyjątkowa, klarowna, oszczędna w słowach, ale żywo opowiedziana historia. – „The Spectator”

Reza Aslan – badacz religii i duchowy poszukiwacz, gotowy naruszyć tabu, by zrozumieć ludzi i ich świat. Autor kilku bestsellerowych książek, w tym Nie ma Boga oprócz Allahaoraz Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu. Specjalista od creative writing, a także telewizyjny komentator i prezenter. Dla CNN zrealizował serial dokumentalny pt. Believer. Wcielał się w nim w wyznawców różnych religii, by nie tylko studiować ludzkie wierzenia, ale też doświadczać ich. Wspólnie z Rainnem Wilsonem prowadzi podkast Metaphysical Milkshake, w którym z zaproszonymi gośćmi dyskutują nad najważniejszymi życiowymi pytaniami.

Bóg. Ludzka historia religii od Aslan Reza możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć