ebook Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 60)

Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
29.18 zł Lub 26.26 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
44.90 zł
40.50 zł
44.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Czy batonik może uspokoić twoją złość?

Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji!

Po nitce neuronów do kłębka mózgu i fascynujących procesów biochemicznych zachodzących w całym naszym organizmie. Ta przepełniona emocjami książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała.

  • Co wywołuje poczucie szczęścia i czy może prowokować je muzyka?
  • Dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu?
  • Czy można zapanować nad naszą złością albo syndromem FOMO?
  • Skąd bierze się słodki smak zemsty?
  • Dlaczego tak ważna jest dla nas oksytocyna?

Ta lektura spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin!

Julia Fischer – znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Pisze felietony, prowadzi programy telewizyjne i radiowe oraz profile na Instagramie i Facebooku. Mieszka z rodziną w Berlinie.

O e-booku Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje blogerzy napisali:

Książka Julii Fischer jest doskonałą drogą do tego, aby odkryć nasze emocjonalne stany. Gdy się czegoś boimy, gdy się na coś złościmy – teraz będziemy potrafili poprzez zrozumienie procesów zachodzących w nas samych łatwiej oswoić się z lękami. Ale i nie tylko, ponieważ autorka uświadamia nam, co wywołuje w nas poczucie szczęścia i dlaczego uczucie miłości porównujemy do motyli w brzuchu. - Tomasz kosik - Czyt-NIK

To kopalnia wiedzy o naszym mózgu, podana w sposób bardzo przystępny i dostosowany do czytelnika, któremu rozprawy naukowe niekoniecznie sprawiają przyjemność. Polecam szczególnie zainteresowanych tym, jak skonstruowany jest nasz mózg i za co odpowiadają poszczególne jego części. I uwierzcie, że tę wiedzę posiądziecie w bardzo przyjemny sposób. - Ania - Spadło mi z regała

Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje od Julia Fischer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyznaję się bez bicia, że wszelkim poradnikom zazwyczaj z góry mówiłam „nie”. Wychodziłam z założenia, że lektura ma mnie odprężać, wywoływać napływ kojącego uczucia rozlewającego się od stóp do głów. Nawet kryminały dawały mi taką przyjemność. Jednak ostatnio zauważam u siebie zmiany. Zaczynają mnie interesować inne kierunki, odmienne od dotychczasowych rejestry. I choć pozostaję wierna ulubionym autorom i autorkom, to nie wystarczy mi już tylko relaks. Potrzebuję uczyć się, poznawać nowe rzeczy, rozwijać. Chyba po prostu życiowo jestem w momencie, w którym chcę czuć, że nie spędzam czasu jedynie na szybkim składaniu liter i rozrywce, którą to za sobą niesie. Chcę więcej. Chcę dowiadywać się, dlaczego coś jest takie, a nie inne, jak robić coś lepiej oraz ile potrzebuję jeszcze wykonać pracy, by poczuć, że wyczerpałam temat.

Julia Fischer w swojej książce Zakochany mózg i inne niezwykłe stany skupia uwagę na tym, co dzieje się w naszym mózgu w konkretnych momentach naszego życia – na przykład, gdy jesteśmy w żałobie, gdy przepełnia nas smutek lub gdy jesteśmy zakochani. Pokazując biologiczne podstawy naszych reakcji, tłumaczy naszą codzienność i próbuje pokazać nam, że czasami to, co wydaje nam czymś strasznym, może tak naprawdę być czymś po prostu potrzebnym. Dla mnie ta książka stała się swego rodzaju bramą do zrozumienia tego, co zawsze wydawało mi się zbyt skomplikowane, żeby w ogóle chcieć to analizować. Czasem po prostu łatwiej jest przyjąć, że coś jest, i nie pytać dlaczego. Fischer na to nie pozwala – ona pyta i odpowiada, przekazując informacje w sposób niezwykle zrozumiały dla czytelnika.

Czasem wydaje nam się, że coś dzieje się, bo tak skonstruowany jest świat i wcale nie mamy ochoty rozdrabniać się i próbować znaleźć wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Śmiem twierdzić, że do mnie potrzeba oswajania tego, co nieznane, przyszła wraz z wiekiem. Potrzebuję znaleźć wytłumaczenie takiego, a nie innego wychowania. Odczuwam silną potrzebę znalezienia drogi do tego, by radzić sobie ze wszystkim, co dotychczas wydawało mi się nie do opanowania. Co ciekawe, Zakochany mózg… wpłynął na mnie kojąco. Uspokoił. Przede wszystkim poczułam, że z pewnymi emocjami nie ma potrzeby walczyć – można sobie je lepiej wytłumaczyć. Pojęłam też, że są takie stany, z których można wyjść, o ile mamy pewną wiedzę, jak sobie z nimi poradzić.

Zakochany mózg i inne niezwykłe stany to kopalnia wiedzy o naszym mózgu, podana w sposób bardzo przystępny i dostosowany do czytelnika, któremu rozprawy naukowe niekoniecznie sprawiają przyjemność. Polecam szczególnie zainteresowanych tym, jak skonstruowany jest nasz mózg i za co odpowiadają poszczególne jego części. I uwierzcie, że tę wiedzę posiądziecie w bardzo przyjemny sposób.

Ocena: 5/6
©Spadło mi z regała
Dzięki Julii Fischer możemy odkryć stany, swoje stany emocjonalne. Nazwać je, oswoić. Zakochany mózg i inne niezwykłe stany to książka dla każdego z nas. Nie ważne po jaki gatunek literacki najchętniej sięgacie. Ta książka pozwoli sięgnąć Wam do swojej psychiki, do tego co się w niej dzieje pod wpływem różnych wydarzeń oraz emocji.

Możecie znaleźć wiele ważnych odpowiedzi na to jak reaguje Wasz mózg i Wasze ciało w konkretnych sytuacjach życiowych. Co dzieje się, gdy jesteśmy szczęśliwi, gdy odczuwamy strach, złość czy też miłość? Każdy dzień wręcz „bombarduje” nas wieloma wydarzeniami, wpływając na nasze emocje. Teraz dzięki książce Julii Fischer możemy emocje te poczuć intensywnie. Dlatego, że książka ta jeszcze bardziej uświadamia nam, jakie procesy biochemiczne zachodzą w naszym organizmie. Dzięki temu możemy zrozumieć nasze uczucia, zauważyć sygnały jakie wysyła nasze ciało. A to z kolei pozwoli nam oswoić się z emocjami. Przecież bez nich nie możemy żyć. To one są nieodłącznym elementem naszego życia. Aby lepiej je poznać, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Książka Julii Fischer jest doskonałą drogą do tego, aby odkryć nasze emocjonalne stany. Gdy się czegoś boimy, gdy się na coś złościmy – teraz będziemy potrafili poprzez zrozumienie procesów zachodzących w nas samych łatwiej oswoić się z lękami. Ale i nie tylko, ponieważ autorka uświadamia nam, co wywołuje w nas poczucie szczęścia i dlaczego uczucie miłości porównujemy do motyli w brzuchu. Wydawca zapewnia nas, że lektura tej książki spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin. A ja dodam tylko, że jeśli chcecie poznać swoje JA, wejść w swoją psychikę, to koniecznie sięgnijcie po Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego oksytocyna jest hormonem przywiązania koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli pragniecie, aby Wasza namiętność nie wygasła, to książka Julii Fischer jest właśnie dla Was. Znajdziecie w tej książce wiele ciekawych rozdziałów. Każdy opisuje wiele ważnych tematów, które pozwolą nam poznać samego siebie. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć