ebook Jak działa faszyzm?: My kontra oni
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 4681)

Jak działa faszyzm?: My kontra oni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
34.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
27.93 zł
31.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Książka Jasona Stanleya ukazuje się akurat w czasie, gdy musimy zmierzyć się z politycznymi konsekwencjami wzmożenia ksenofobicznego populizmu. Historia uczy nas, jakie mogą to być konsekwencje, a w tej właśnie książce Stanley nie tylko klarowanie ją opowiada, ale co ważniejsze dostarcza pojęciowych ram, dzięki którym możemy dostrzec zgubne mechanizmy zagrażające demokracjom na całym świecie. «Jak działa faszyzm?» (ebook w formacie epub i kindle mobi) to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy poważnie traktują swoje obywatelskie powinności” – Jan Tomasz Gross

Narody wcale nie muszą być faszystowskie, żeby uprawiać faszystowską politykę.

Jason Stanley opisuje dziesięć podstawowych zasad takiej polityki. Refleksje historyczne, filozoficzne i socjologiczne przetyka opowieściami ze współczesnych Polski, Węgier, Indii i Stanów Zjednoczonych. Pokazuje, jakim zagrożeniem dla współczesnych społeczeństw są mitologizowanie własnej przeszłości, powszechne korzystanie z języka propagandy i wymierzony w uniwersyteckich ekspertów antyintelektualizm. Uświadamia nam, że wszystkie te mechanizmy pogłębiają społeczne podziały i tym samym sprawiają, że dużo bardziej jesteśmy podatni na autorytarne pokusy.

Jak działa faszyzm?: My kontra oni od Jason Stanley możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć