ebook Przypływy nocy
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 36192)

Przypływy nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 27.00
wciąż za drogo?
50.21 złpremium: 32.39 zł Lub 32.39 zł
37.90 zł
45.89 zł Lub 41.30 zł
53.99 zł Lub 48.59 zł
27.00 zł
40.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne.

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur. W Letherze ma nastąpić od dawna przepowiadany renesans. Przekształci się on z królestwa i zagubionej kolonii Pierwszego Imperium w odrodzone imperium. Dlatego jego mieszkańcy skierowali chciwe spojrzenia na północ, ku bogatym i żyznym ziemiom oraz wybrzeżom Tiste Edur.

Wszystko wskazuje na to, że Tiste Edur muszą upaść – albo pod przygniatającym ciężarem złota, albo pod ciosami mieczów. Takie jest przeznaczenie.

Na spotkaniu, na którym miał być podpisany wiekopomny traktat między tymi dwoma sąsiadami, przebudziły się starożytne siły. Albowiem starcie między tymi dwiema cywilizacjami jest jedynie bladym odbiciem znacznie starszej i bardziej pamiętnej walki – konfrontacji, w której sercu leży niezasklepiona jeszcze rana po dawnej zdradzie oraz pragnienie zemsty.

Tiste Edur – rodacy Trulla Sengara – wierzą, że najmroczniejsze pragnienia ducha przynoszą przypływy z południa, przypływy, które nadchodzą w środku nocy.

Przypływy nocy od Steven Erikson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po czterech tomach, rozgrywających się na Genabackis i kontynencie Siedmiu Miast, trafiamy na zupełnie nową lokację, bohaterów i konflikt. Może to z początku zdezorientować, szczególnie jeżeli czytamy cały cykl po raz pierwszy. Nie znajdziemy tutaj żadnego wstępu, ani wyjaśnienia jaki związek mają wydarzenia z Przypływów nocy z poprzednimi czterema tomami i całym cyklem. Jeżeli nie wszystko będzie dla nas jasne, to nie ma co się przejmować, ponieważ w kolejnych tomach otrzymamy wyjaśnienie i wszystko ułoży się w przemyślaną całość. Odwołania do poprzednich tomów są, ale z początku dość niewielkie lub zawoalowane, ale uważny czytelnik z pewnością je zauważy.

Fabuła Przypływów nocy jest osnuta wokół konfliktu Tiste Edur i Letheru, a w trakcie całej powieści śledzimy losy bohaterów z obydwu stron. W związku z tym w piątym tomie mamy całą plejadę nowych bohaterów, których Erikson znów znakomicie wykreował. Na szczególne uznanie zasługuje relacja między Teholem Beddictem i Buggiem, którzy potrafią niejeden raz rozbawić do łez, a ich dialogi to coś niesamowitego. Autorowi udało się również bardzo dobrze oddać różnice kulturowe i obyczajowe pomiędzy Letheryjczykami i Tiste Edur, co pozwala lepiej zrozumieć nadchodzący konflikt, jego znaczenie i konsekwencje. Kolejny raz Steven Erikson stanął na wysokości zadania.

W Przypływach nocy Steven Erikson zostawia na chwilę Podpalaczy Mostów i przedstawia nadchodzący konflikt pomiędzy Tiste Edur a Letheryjczykami. Polecam!

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć