ebook Kosmos. 10 rzeczy, które należy o nim wiedzieć
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 367)

Kosmos. 10 rzeczy, które należy o nim wiedzieć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.52
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
31.90 zł
31.90 zł
24.21 zł
24.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Czternaście miliardów lat dziejów wszechświata dla osób, które nie mają dużo czasu na czytanie

 

Ta książka jest dla każdego, kto chce łatwo zrozumieć oszałamiające podstawy naszego niezwykłego, rozszerzającego się wszechświata.

Astronomka Becky Smethurst opowiada o grawitacji i do czego służy, o samych początkach, czyli Wielkim Wybuchu, o nieuchwytnej ciemnej materii i nie mniej uchwytnej antymaterii. Zastanawia się, czy istnieje życie poza naszą planetą i dlaczego w nocy niebo jest czarne. Nieco dłużej skupia się na czarnych dziurach, bo kocha je najbardziej. Na koniec stawia najważniejsze ze wszystkich pytań, na które nigdy nie uzyskamy stuprocentowo pewnej ani wyczerpującej odpowiedzi: zajmuje się bowiem tym, czego nadal nie wiadomo.

Wszystko w tej książeczce wydaje się nie z tego świata. Jednak szukanie odpowiedzi na postawione tu pytania zmieniło nasze życie na lepsze. Nie zakładajmy, że wszystko już wiemy. W dzieciństwie jesteśmy niezmordowanie dociekliwi, ale z wiekiem tracimy tę cechę. Warto czasami zatrzymać się w nieustannym biegu, spojrzeć w nocne niebo i obudzić w sobie naturalną ciekawość.

Smethurst oświetla nie tylko to, czego jeszcze nie wiemy, ale i wiele więcej. Jeśli macie poważne pytania dotyczące kosmosu, ta książka dostarczy wam odpowiedzi w ciekawy i zwięzły sposób.

Kosmos. 10 rzeczy, które należy o nim wiedzieć od Becky Smethurst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kosmos. Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć to książka, która od razu mnie zainteresowała! Nie mam pojęcia o astronomii, prawdopodobnie nigdy w życiu tego wszystkiego nie zrozumiem, ale… lubię czytać o interesujących rzeczach! A cóż może być bardziej interesującego, niż niebo nad nami i wszystkie jego tajemnice?

To świetna pozycja dla każdego, kto choć w małej części chciałby zgłębić tajemnice kosmosu. A może zastanawialiście się kiedyś, czy “obcy istnieją”? Jeśli tak, to również powinniście przeczytać. W skrócie: to książka właśnie dla takich amatorów, jak ja. Bez wiedzy i prawdopodobnie bez wolnego czasu, w którym można by ją zdobyć, za to ciekawych. To wiedza podana w pigułce. Tu znajdziecie odpowiedzi na 10 najbardziej nurtujących ludzkość pytań.

Kosmos – co powinieneś o nim wiedzieć?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kosmosie i nad czym prawdopodobnie się zastanawiałeś, znajduje się właśnie w tej książce. Licząca sobie nieco ponad 130 stron publikacja, podaje czytelnikowi odpowiedzi na 10 najczęściej zadawanych pytań i nurtujących ludzkość kwestii. Czy obcy istnieją? Czym jest i jak działa grawitacja? Jak powstał świat? Dlaczego niebo w nocy jest czarne? Czym są czarne dziury?

Doktor Becky Smethurst w prostych słowach opowiada o kosmosie – tak, by każdy z nas mógł nasycić swoją ciekawość i dowiedzieć się czegoś, o czym wcześniej nie miał pojęcia.

Wszystko w tej książce wydaje się wyjątkowe! Dla mnie kosmos jest tak abstrakcyjnym tematem, że to, o czym pisze autorka, jest mi ciężko pojąć. Doktor Smethurst pokazuje jednak, że szukanie odpowiedzi na te wszystkie nurtujące ludzi kwestie zmienia życie na lepsze, ale… wciąż jeszcze wiele nie wiemy. Na to odpowiada właśnie pod koniec książki – podsumowuje to, czego jeszcze nie odkryliśmy.

Kosmos. Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć – dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Przede wszystkim dlatego, że ona nie tylko nasyca naszą ciekawość względem wszechświata, ale jeszcze mocniej ją wzmaga! Po przeczytaniu tej pozycji czuję niedosyt – chcę się dowiedzieć więcej, zagłębić w niektóre tematy i spróbować je zrozumieć. Gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki – jeśli jesteście takimi amatorami jak ja i wszystko to Was dziwi – wpatrywanie się w gwieździste niebo będzie jeszcze pełniejsze zachwytów! W końcu kto wie, czy tam, gdzieś z innej planety i innej galaktyki nie wypatrują w ten sposób nas?

Ocena: 4/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć