ebook Dzwonki, gwiazdki i słomki
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 153)

Dzwonki, gwiazdki i słomki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 20.76
wciąż za drogo?
19.74 złpremium: 11.84 zł Lub 11.84 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
-33% 21.90 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Białe Boże Narodzenie na podlaskiej wsi, gdzie nadal pielęgnowane są dawne obyczaje, tradycja i staropolska gościnność.

Święta Bożego Narodzenia na wsi to jedno z największych marzeń Matyldy, dwudziestokilkuletniej, warszawskiej singielki. Aby je zrealizować, podstępem wprasza się na nie do rodzinnego domu Halszki – koleżanki z pracy, pochodzącej z podlaskiej prowincji.

Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że wymarzona wieś pod wieloma względami odstaje od wyidealizowanych wyobrażeń typowego mieszczucha, zaczerpniętych głównie z książek i filmów. Mimo to Matylda nie poddaje się i za wszelką cenę stara się dopasować zastaną rzeczywistość do swojej wizji, co prowadzi do wielu nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń. Dziewczyna wywraca do góry nogami nie tylko życie goszczących ją gospodarzy, w tym starszego brata koleżanki – zadeklarowanego kawalera, ale też przy okazji własne.

O e-booku Dzwonki, gwiazdki i słomki blogerzy napisali:

Renata Kosin potrafi rysować ujmujące historie, które porywają nas do świata bohaterów jej powieści. A to dzięki stylowi tworzenia fabuły, który jest wręcz magnetyczny. Dzwonki, gwiazdki i słomki to powieść, którą polecam każdemu miłośnikowi świątecznych historii. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Powieść Renaty Kosin kolejny raz przenosi nas w magiczny, pełen ciepła, radości i nadziei świat, w którym wszystko jest możliwe i w którym dla wszystkich znajdzie się miejsce przy stole. Ja byłam zachwycona i jednocześnie szalenie zawiedziona, gdy ta historia dobiegła końca. Czytajcie koniecznie! - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Dzwonki, gwiazdki i słomki od Renata Kosin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziś w podróż zabieram Was na podlaską wieś, gdzie nadal pielęgnowane są dawne tradycje i obyczaje. Spędzenie świat na wsi to marzenie Matyldy dwudziestokilkuleniej wielkomiejskiej singielki. Dziewczyna postanawia więc wprosić się na święta do rodzinnego domu koleżanki z pracy. Halszka (cóż za przepiękne imię) nawet nie wyobrażała sobie jak wielką rewolucję spowoduje nieoczekiwany gość w życiu jej rodziny.

Ach Kochani, co to była za historia! Dzwonki, gwiazdki i słomki to książka, która ma swoją niepowtarzalną melodię, klimat i urok. Od pierwszych stron czułam się wśród jej bohaterów jak w domu. Ja mieszczka od trzech pokoleń z chęcią spędziłabym czas zasiadając z nimi do lepienia pierogów. A moja największą sympatię zyskała Matylda. Jej szaleństwo, głód poznania życia na wsi oraz jej entuzjazm i całkiem spore szaleństwo, które wokół siebie wywołuje skradło moje serce. Sama jestem raczej wycofaną osobą więc takie postacie niesamowicie mnie inspirują. No i nie można zapomnieć o babuni Feli. Rewelacyjna kobieta, która najlepiej zdaje się rozumieć Matyldę.

Do tego czytając tę książkę nie sposób nie odnieść wrażenia, że zostaliśmy przeniesieni nie tylko na wieś ale także do czasów dzieciństwa, czy tych znanych z opowiadań babć. Stare tradycje i obyczaje są tak plastycznie przez autorkę opisane, że często miałam poczucie jakbym miała przyjemność osobiście brać w nich udział.

Powieść Renaty Kosin kolejny raz przenosi nas w magiczny, pełen ciepła, radości i nadziei świat, w którym wszystko jest możliwe i w którym dla wszystkich znajdzie się miejsce przy stole. Ja byłam zachwycona i jednocześnie szalenie zawiedziona, gdy ta historia dobiegła końca. Czytajcie koniecznie!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Dzięki Renacie Kosin możemy poczuć wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia na podlaskiej wsi. O takich właśnie świętach marzyła Matylda, bohaterka powieści Dzwonki, gwiazdki i słomki.

Matylda wiedzie życie singielki. Chcąc spełnić swoje marzenie o świętach na Podlasiu wręcz wprasza się do Halszki, swojej przyjaciółki z pracy. Czy jednak jej wyidealizowany obraz będzie odzwierciedleniem realiów, które na nią czekają? O tym warto się przekonać sięgając po Dzwonki, gwiazdki i słomki.

Muszę przyznać, że tytuł tej powieści nasuwa skojarzenia z klimatem świątecznym. I nie tylko tytuł oddaje tę aurę. Czuć ją na każdej ze stron książki Renaty Kosin. Autorka w pełni oddaje klimat świąt. Dlatego też lektura ta pozwoli nam chłonąć atmosferę zbliżających się świąt. Ich obyczaje i tradycje. I choć w każdym regionie Polski mogą się one różnić, to muszę przyznać, że te związane z staropolską gościnnością w pełni mnie ujęły. Jest to pewnie zasługą Pani Renaty, która wprowadza czytelnika w tej wyjątkowy świąteczny stan.

A my wgłębiać się w historię Matyldy możemy być świadkami wielu zabawnych i nieoczekiwanych zdarzeń. Bez wątpienia pojawienie się Matyldy w rodzinnych stronach Halszki wiele namiesza w życiu gospodarzy. Co ważne poznanie Stefana, starszego brata Halszki wprowadzi zamieszanie nie tylko w jego życiu, lecz również Matyldy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak bardzo wyjazd Matyldy na Podlasie zmieni jej życie, to koniecznie sięgnijcie po Dzwonki, gwiazdki i słomki. Czy kobieta będzie chciała powrócić tam za rok? A może zostanie tam na zawsze? Pozostawiam Was z tym pytaniem, aby nie zepsuć Wam przyjemności czytania najnowszej powieści Renaty Kosin.

Dzwonki, gwiazdki i słomki to kolejna powieść autorki, po którą warto sięgnąć. Jej świąteczny klimat rozgrzewa nasze czytelnicze serca. Warto również przeczytać wcześniejsze książki autorki – nie tylko od święta.

Pani Renata Kosin potrafi rysować ujmujące historie, które porywają nas do świata bohaterów jej powieści. A to dzięki stylowi tworzenia fabuły, który jest wręcz magnetyczny. Dzwonki, gwiazdki i słomki to powieść, którą polecam każdemu miłośnikowi świątecznych historii.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć