ebook Trzy siostry
4.44 / 5.00 (liczba ocen: 2848)

Trzy siostry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.55
Audiobook - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
17.55 złpremium: 10.53 zł Lub 10.53 zł
15.95 zł
22.01 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
25.50 zł
25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Miłość, nadzieja i oddanie. Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris przedstawia zapierające dech w piersi zakończenie trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. Tętniące od szczegółów i pięknie opowiedziane „Trzy siostry” (ebook w formacie epub i kindle mobi) ścisną nam serce oraz zadziwią odwagą i nieznającą granic miłością rodzinną. Dwie siostry mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię.

Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później naziści wywożą piętnastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi ma 19 lat i pamięta złożoną obietnicę i rusza za Livi – zamierza ją ochronić lub umrzeć razem z nią.

Siedemnastoletnia Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do Słowacji, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do nowej ojczyzny, Izraela.

O e-booku Trzy siostry blogerzy napisali: 

Trzy siostry to bez wątpienia mocna i bolesna historia. Jednak bardzo dobrze się stało, że Heather Morris na prośbę dwóch sióstr opisała ją. Niech będzie ona dla nas symbolem walki, miłości oraz nadziei, że historia nie zatoczy koła. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Trzy siostry od Heather Morris możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasami do tego, by budzić się każdego ranka i po prostu dalej żyć, tez potrzeba odwagi.
Heather Morris jest autorką bestsellerowych powieści ukazujących prawdziwe historie. Autorka ilustruje losy osób, którym wojenna zawierucha zabrała marzenia i pasje. Trzy siostry to powieść poruszająca do cna. Poruszająca tragiczną historią trzech sióstr. Dwie z nich opowiedziały autorce swą historię. Natomiast Heather Morris z charakterystyczną dla siebie wrażliwością przeniosła ją na papier.

Dziś każdy z nas może ją poznać. Każdy z nas może uświadomić sobie, jak bardzo wojenna rzeczywistość posypała w gruzach marzenia milionów ludzi. Cibi, Magda i Livi jeszcze jako młode dziewczyny, obiecały swojemu ojcu Menachemowi Mellerowi, że zawsze będą razem. Niezależnie od tego przed jaką próbą będą postawione. Niestety los zgotował im najczarniejszy scenariusz. Bo nie ma nic gorsze niż wojna. Wojna, która odziera z marzeń, nadziei na lepsze jutro. Wojna, która rozdziela siostry.

W 1942 roku, szesnastoletnia Livi trafiła do Auschwitz. Cibi, kierowana miłością do młodszej siostry, dobrowolnie wyruszyła za nią, aby ją chronić. Trzecia z nich, Magda ukrywa się Słowacji. Niestety zostaje schwytana. W 1945 roku Cibi, Magda i Livi spotykają się ponownie. Niestety w obozowej rzeczywistości. Siostry wywiezione zostały do Ravensbruck. Tutaj przysięgły sobie, że będą trzymać się razem. Będą walczyć o każdy dzień. Siostry zdołały uciec z marszu śmierci.

Historia trzech sióstr porusza do łez. Jest świadectwem walki człowieka o jego godność. Walki w najgorszych czasach. Czasach wojny. Walki, której siłą była miłość sióstr oraz obietnica złożona ojcu, że zawsze będą razem niezależnie od tego jak brutalny będzie dla nich los.

Trzy siostry to historia, która może być dla nas ważną lekcją, a przede wszystkim świadectwem heroizmu człowieka w walce o siebie, swoją godność. Heather Morris kreśli historię sióstr w czasach obozowych oraz ich losy po zakończeniu wojny. Poznajemy ich próby odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości tak bardzo nasiąkniętej traumatycznymi wojennymi wydarzeniami. Wydarzeniami, które pozostawiły niezacieralny ślad.

Trzy siostry to bez wątpienia mocna i bolesna historia. Jednak bardzo dobrze się stało, że Heather Morris na prośbę dwóch sióstr opisała ją. Niech będzie ona dla nas symbolem walki, miłości oraz nadziei, że historia nie zatoczy koła. Trzy siostry to czwarta już powieść Heather Morris ukazująca historie wojenne. Warto ją przeczytać. Warto również sięgnąć po wcześniejsze powieści autorki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo poruszająca opowieść o młodych kobietach - siostrach, które trafiły do obozu koncentracyjnego. W książce znajdziemy opis życia w obozie. Autorka opisuje panujący strach, przerażenie oraz chęć życia sióstr. W książce opisano również marsz więźniów na krótko przed wyzwoleniem obozu. Autorka opisuje pobyt wszystkich sióstr również w innych obozach aż do dani podpisania kapitulacji przez nazistów. Na zakończenie Autorka opisuj życie sióstr na wolności w ich nowo powstałym państwie Izrael. Bardzo ciekawa książka.

Warto zerknąć