ebook Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 87)

Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 18.90
wciąż za drogo?
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
18.90 zł
21.52 zł Lub 19.37 zł
25.56 zł Lub 23.00 zł
26.90 zł
17.49 zł
18.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu!

W „Kosmicznej rekrutacji” znajdziesz 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń wykorzystywanych przez Europejską Agencję Kosmiczną podczas naboru kandydatek i kandydatów do pracy. Ta bogato ilustrowana książka opiera się na doświadczeniach Tima Peake’a – astronauty, który w 2008 roku wraz z pięcioma innymi osobami przeszedł rekrutację, pokonując ponad 8000 kandydatów!

Każda część książki zawiera szereg zadań o różnym stopniu trudności – od łatwych po kosmicznie trudne. Po każdym teście znajdują się odpowiedzi, a także system ocen, który pokazuje, jak twoje wyniki wypadają w porównaniu z wynikami prawdziwego astronauty.

Łamigłówki i testy sprawdzają m.in.:

  • percepcję wzrokową i logikę,
  • arytmetykę i koncentrację,
  • gotowość psychologiczną,
  • umiejętność pracy zespołowej,
  • zdolności przywódcze,
  • umiejętność przetrwania, umiejętności fizyczne i medyczne,
  • języki obce (każdy astronauta musi znać rosyjski!).

Do tej pory tylko 557 osób odbyło podróż w kosmos. Ale dzięki temu unikalnemu spojrzeniu na prawdziwą selekcję astronautów przekonasz się, czy twoje marzenia o dołączeniu do grona zdobywców kosmosu mogą stać się rzeczywistością.

Czy masz to, czego potrzeba, aby polecieć w kosmos? Dowiedz się za: 3… 2… 1… 0… start!

O e-booku Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów blogerzy napisali:

Z Kosmicznej rekrutacji możemy się dowiedzieć mnóstwa, mnóstwa rzeczy! Wśród wszystkich kosmicznych książek ta będzie jedną z moich ulubionych. - Diana Chmiel - Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi

Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów od Tim Peake możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ale ja mam dla Was dzisiaj kosmiczną książkę! Jakiś czas temu pisałam o świetnej książce Zapytaj astronautę. Jej autor, Tim Peake jest brytyjskim astronautą, a w Zapytaj astronautę zgrupował bardzo różne pytania dotyczące kosmosu, życia astronautów, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Znajdziecie w niej odpowiedzi na większość kosmicznych pytań, które was prawdopodobnie nurtują (łącznie z tymi o toaletę, jedzenie, spanie i inne bardzo zwykłe, codzienne czynności). To idealna pozycja na początek przygody z kosmicznymi książkami i bardzo mocno ją polecam! Więc możecie sobie wyobrazić moją radość, kiedy okazało się, że będziemy mieć możliwość poznania kolejnej jego książki! I to takiej!

Ja kocham wszystkie kosmiczne książki, zwłaszcza biografie astronautów. One są bardzo podobne do siebie, a jednak każda jest inna. Wszystkie są przecież o kosmosie, o drodze do zostania astronautą, o pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – wydawałoby się, że przeczytanie jednej takiej książki wystarczy. Ale doświadczenia każdego astronauty są za każdym razem inne, jego wrażenia, emocje, nawet nauka bycia astronautą – te same testy, inne doświadczenie. Ja takie książki czytam z wielką fascynacją, bo pokazują mi świat, którego w żadnym innym przypadku nie mogłabym poznać. Bo przecież astronautką nie zostanę. Ale czy na pewno?

Nowa książka Tima Peake’a to Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów. To zbiór prawdziwych testów, łamigłówek i ćwiczeń z procesu rekrutacji Europejskiej Agencji Kosmicznej. Teraz na własnej skórze możemy się przekonać, czy nadajemy się do tego zawodu, czy może jednak nie. Wszystkie przykłady autor dokładnie opisuje i wspomina, jak było podczas jego rekrutacji. Całość książki podzielona jest na cztery części – pierwsza jest poświęcona procesowi selekcji (dowiemy się w niej, jak mało kandydatów przechodzi dalej i jakie umiejętności podczas tego etapu się sprawdza). Druga część to kompetencje astronauty (dowiemy się, jakie są wymagania ogólne, medyczne, psychologiczne i zawodowe. Tutaj też będziemy mogli sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcemy zostać astronautą). Trzecia część to już szkolenie astronauty (dowiemy się, co nas czeka po pozytywnym przejściu rekrutacji). Czwarta część natomiast to spojrzenie w przyszłość – jak będzie wyglądała misja na Marsa i czego będzie się oczekiwać od marsjańskich astronautów.

Z książki możemy się dowiedzieć mnóstwa, mnóstwa rzeczy! Mnie najbardziej cieszy to, że Tim Peake pokazuje, że bycie astronautą to bardzo ciężka i trudna praca. Od momentu podjęcia decyzji, że chce się astronautą zostać, zaczyna się czas ciągłej nauki. I on w zasadzie nigdy się nie kończy. Wielką zaletą tej książki jest to, że mogą z niej wyniknąć świetne rzeczy, Wyobrażam sobie, że ktoś weźmie się za rozwiązywanie tych testów dla zabawy, a pod koniec okaże się, że rozwiązał wszystko bezbłędnie i jest idealnym kandydatem na astronautę czy astronautkę i być może pójdzie w tym kierunku. Poza tym takie testy na bycie astronautą mają w sobie coś takiego tajnego, nie wiemy za dużo o tym, a taka książka jest pierwszym krokiem, idealnym, żeby się zorientować, z czym bycie astronautą w ogóle się wiąże. Podoba mi się też to, że książka jest bardzo techniczna. To znaczy mamy dużo książek, które traktują astronautów jak bohaterów – trochę nimi są, ale są nimi nie dlatego, że mają supermoce, z którymi się urodzili, tylko dlatego, że bardzo ciężko pracowali. I taka książka pozwala choć trochę wyobrazić sobie, co to znaczy być astronautą i co nas czeka, jeśli będziemy chcieli astronautą zostać.

Wśród wszystkich kosmicznych książek ta będzie jedną z moich ulubionych. Bo kosmos, owszem, jest wielki i fascynujący, praca astronauty jeszcze bardziej fascynująca – ale to wszystko wydaje się też mocno niedostępne. Kiedy słyszymy o lotach w kosmos, romantyczni wyobrażamy sobie piękne, wzniosłe sceny, do których trochę przyzwyczaiły na hollywodzkie filmy. A wszystko zaczyna się od tego, żeby wiedzieć, jakie jest napięcie w gniazdku elektrycznym, umieć współpracować z kimś, kto wypił całą kawę i świetnie się bawić, układając puzzle na czas w ogrodowych rękawicach.

Ocena: 5/6
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć