ebook Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości
3.16 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
39.90 zł
31.28 zł
32.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

 Wyjątkowa książka na 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Jaki urząd piętrzył przed autorem „Solaris” największe trudności? W jaki sposób pisarz kupował samochody? Kogo chciał wieszać długo i etapami? Autorski wybór korespondencji Stanisława Lema z instytucjami systemu, urzędnikami i przyjaciółmi dokonany przez Wojciecha Orlińskiego obnaża, ile bezsensownych problemów i kumulujących się trudności czekało w PRL na człowieka, który ciężką pracą i talentem odniósł spektakularny sukces i stał się znany na całym świecie.

Lem w Polsce Ludowej, czyli wszystkie kręgi piekła.
Perypetie genialnego pisarza w państwie absurdów.

Odrzucenie scenariusza do „Szpitala Przemienienia” bez żadnego wyjaśnienia, zwodzenie w kwestii wydania powieści i brak wsparcia w sporach z enerdowskim wydawcą czy notoryczne trudności z naprawą wadliwych samochodów – to tylko niektóre z trudności, które przed Stanisławem Lemem piętrzyły się w Polsce Ludowej.

„Jak każdy pracujący, nie mam zbyt wiele czasu, nie mniej dla zasady postanowiłem przynajmniej tę jedną sprawę załatwić do końca. W nadziei, że Pan będzie tego samego zdania, oczekuję – zgodnie z KPA – odpowiedzi, w której zechce Pan przeprosić za niewłaściwy stosunek urzędniczków Urzędu Pocztowego nr 14, nie jako pisarza, laureata państwowych nagród etc., ale jako zwyczajnego obywatela, wobec którego Poczta zobowiązana jest wypełniać całokształt usługowych czynności. Jak również, iż odpowiednim zarządzeniem zechce Pan radykalnie odmienić stosunki, panujące w w/w Urzędzie Pocztowym” – z poważaniem, Stanisław Lem

„PRL był piekłem, w którym obywatel mógł tylko przenieść się z jednego kręgu do drugiego. Ale każda próba poprawienia sobie losu pod jednym względem, prowadziła do pogorszenia pod innym” – Wojciech Orliński

Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości od Wojciech Orliński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć