ebook Głodna Puszcza
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 598)

Głodna Puszcza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo SQN
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 27.99
Audiobook - najniższa cena: 34.81
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
39.99 zł
27.99 zł
31.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja powieści Marcina Mortki „Nie ma tego Złego”, która podbiła fanów fantasy świetnym połączeniem przygód w magicznym świecie z błyskotliwym humorem. „Głodna Puszcza” to „lekka, przyjemna i szalenie wciągająca opowieść o przygodach Kociołka i jego wesołej drużyny do zadań specjalnych. Już dawno się tak dobrze nie bawiłam!” – Anta Boharewicz-Dąbrowska, Book Reviews by Anita

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy…

Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać – rycerz Pogorzałek – gdzieś w owej puszczy zaginął. Kociołek nie ma najmniejszej ochoty, by służyć możnym (i zadufanym) tego świata, ale okazuje się, że istnieje niezawodny sposób, by skłonić go do kolejnych bohaterskich czynów. Tylko czy upora się z zadaniem do niedzieli, jak obiecał żonie?

Na misję Kociołek wyrusza na czele drużyny do zadań specjalnych: rycerza Urgo, elfa Eliaha, starego guślarza Żychłonia, krasnoluda Gramma zwanego Majstrem i goblina Zwierzaka. Przyjdzie im stoczyć niejedną bitwę z wysłannikami Złego, przejrzeć niejedną intrygę, przejść próbę wzajemnej lojalności, napchać żołądki przysmakami, wytaplać się w błocie, a do tego zdobyć przychylność kłobuków – najbardziej nieobliczalnych mieszkańców Głodnej Puszczy.

Wartka akcja, wyraziste postacie i zabawne dialogi w duchu mistrzów fantastyki.
Daj się porwać przygodzie i sprawdź, jakie niespodzianki kryją się w Dolinie!

O e-booku Głodna Puszcza blogerzy napisali:

Polecam wszystkim, którzy w fantasy cenią sobie balans pomiędzy żartami a wydarzeniami wpływającymi na solidny kawał świata, a także bawią ich barwne postacie w wirze wiecznie pleniących się kłopotów. - Głodna Wyobraźnia - Anika Radzka-Nowaczewska

Głodna Puszcza od Marcin Mortka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Głodna Puszcza Marcina Mortki to pod każdym względem lepsza kontynuacja humorystycznego fantasy Nie ma tego Złego. Tym razem kłopoty same odnajdują Kociołka i jego niezwykłą drużynę, przez co muszą udać się do ich źródła, czyli tytułowej kniei.

Omawiana przeze mnie powieść ma wiele zalet, ponieważ wszystkie jej elementy są dużo lepiej przemyślane i zrealizowane niż w tomie pierwszym. Po pierwsze, bohaterowie zostają tu pogłębieni psychologicznie i emocjonalnie, na przykład Sara okazuje się kobietą przenikliwą, charyzmatyczną i wiedzącą, jak pomóc swojemu zestresowanemu mężowi. Również księżna Yanna pokazuje zupełnie nowe oblicze – władczyni zdecydowanie bardziej ogarniętej i zorientowanej w bieżącej sytuacji niż jej bracia. Poznajemy też powody antypatii Żychłonia do ludzi na wysokich stanowiskach, przeszłość Majstra i jego ojca, także elf Eliah odkrywa kilka ze swych tajemnic. Po drugie, humor nabiera tu rumieńców i nie jest już tak rubaszny, a przejawia się zarówno w formie komizmu słownego, jak i sytuacyjnego, ja roześmiałam się na głos w trakcie lektury dobrych kilkanaście razy. I możecie tu oczywiście liczyć na listy Kociołka do żony, choć tym razem są nieco bardziej poważne. Po trzecie, rozbudowany zostaje świat i jego historia, poznajemy społeczności tajemniczych mieszkańców Głodnej Puszczy, przede wszystkim trolle i kłobuki, ale także jednego z najważniejszych kapłanów Doli o imieniu Goderus, ponadto autor uchyla rąbka tajemnicy dotyczącego magii. Po czwarte, fabuła toczy się wartko, jest pełna zaskoczeń i zwrotów akcji oraz bijatyk, ale tym razem wpada już w poważniejsze tony, bo konsekwencje działań trolli mogą być dalekosiężne... Po piąte, jest trochę o seksie, ale znacznie bardziej z sensem. Po szóste, moim zdaniem autor zachowuje tu idealną równowagę między powagą i humorem, co nie jest proste do osiągnięcia w tego typu historiach. Po siódme, jak tu nie zachwycać się mapą świata (z przepisami), rysunkiem okolic Gryfa i jeszcze do tego drzewem genealogicznym Kociołka?

Mam trójkę dzieci i doskonale wiem, na czym polega szantaż emocjonalny.

Co nie do końca przypadło mi do gustu w tej książce? Niestety, czarne charaktery nadal są dość schematyczne, łącznie z jedną z ich najpopularniejszych wad – mieleniem ozorem, a do tego jeden z nich wiecznie przemieszcza się z prędkością fabularną, by pokrzyżować szyki dzielnej drużynie. Nie do końca odnalazłam się też w niektórych scenach walk, ale nie przeszkadzało mi to dobrze bawić się przy czytaniu.

Czasami, po jakimś szczególnie szalonym wyskoku, dochodziłem do wniosku, że na nic bardziej kretyńskiego bądź szalonego już nas nie stać. A potem wpadaliśmy na pomysł taki jak ten, czym dowodziliśmy, że poprzeczkę ryzyka i głupoty można podnosić w nieskończoność.

Ogólnie rzecz biorąc, w Głodnej Puszczy każdy element jest o klasę lepszy niż w poprzedzającym ją tomie, dzięki czemu otrzymujemy bardzo przyjemną w odbiorze humorystyczną fantasy, w której bohaterska drużyna Kociołka eksploruje wzmiankowany las, poznając jego historię i nieludzkich mieszkańców w celu zapobieżenia solidnej katastrofie i powstrzymania Złego. Polecam wszystkim, którzy w fantasy cenią sobie balans pomiędzy żartami a wydarzeniami wpływającymi na solidny kawał świata, a także bawią ich barwne postacie w wirze wiecznie pleniących się kłopotów.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć