ebook Ekstaza. Lata 90. Początek
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Ekstaza. Lata 90. Początek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 28.73
Audiobook - najniższa cena: 38.43
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
28.73 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
41.72 zł
27.93 zł
31.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie Smells Like Teen Spirit.

Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer i Courtney Love. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Kate Moss i Madonna. Seattle i Sub Pop. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Pokolenie X i Samotnicy. Anna Gacek w szerokim kontekście – obejmującym politykę, gospodarkę, kulturę, społeczeństwo i historię – zatrzymuje kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

Ekstaza Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła „New York Timesa”. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to wspaniałe czasy.

Lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.

O e-booku Ekstaza. Lata 90. Początek blogerzy napisali: 

Dzięki Annie Gacek możemy przypomnieć sobie epokę niezwykłą, barwną. Autorka w swym reportażu opisuje kulturę, jej historię, a także idoli, którzy ją kreowali. Ekstaza. Lata 90. Początek to publikacja bogata w wiele smaczków, anegdot. Czytając tę książkę możemy przypomnieć sobie te wyjątkowe chwile. Natomiast Ci, którym nie było dane żyć w owych czasach, mogą poznać muzyczne trendy lat 90. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ekstaza. Lata 90. Początek od Anna Gacek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Beastie Boys „Sabotage” to pierwszy teledysk, który zobaczyłem na MTV. MTV to pierwsze skojarzenie z książką Anny Gacek Ekstaza. Lata 90. Początek. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że to były czasy wyjątkowe.

Dzięki Pani Annie możemy przypomnieć sobie epokę niezwykłą, barwną. Autorka w swym pierwszym reportażu opisuje kulturę, jej historię, a także idoli, którzy ją kreowali. Ekstaza. Lata 90. Początek to publikacja bogata w wiele smaczków, anegdot. Czytając tę książkę możemy przypomnieć sobie te wyjątkowe chwile. Natomiast Ci, którym nie było dane żyć w owych czasach, mogą poznać muzyczne trendy lat 90.

Ja miałem to szczęście, że byłem ich świadkiem, i dziś mogę poświadczyć, że czasy te były wyjątkowe. Niestety nie powrócą, lecz my możemy dziś powrócić do nich czytając reportaż, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Anna Gacek ukazuje muzyczne ikony lat 90. U2, Nirvana, Bon Jovi, Guns N’Roses, Elton John, Soundgarden, któż z nas nie miał plakatów tych kapel?

Autorka reportażu ma ogromną wiedzę na temat wymienionych zespołów i dzieli się z nią na kartach swojego reportażu. Reportażu napisanego z dbałością o każdy szczegół. Reportażu, w którego napisanie dziennikarka włożyła nie tylko ogrom pracy, lecz przede wszystkim serce. Na trzynastu rozdziałach autorka snuje opowieść o ludziach sukcesu, ikonach popkultury, którzy odnosili sukcesy, jak i również popadali w pułapki świata show biznesu. Ekstaza. Lata 90. Początek to książka, którą śmiało mogę polecić fanom dobrej muzyki jak i „poszukiwaczom” nieznanych faktów popkultury lat 90. Moją uwagę zwróciły fakty ukazujące historię „Smells Like Teen Spirit”, „(Everything I Do) Do It For You”, „Dangerous” i wielu wielu innych przebojów i płyt muzycznych ikon tamtych lat.

Dzięki tej książce mogłem odbyć nostalgiczną podróż do czasów mojej młodości, czasów, które już nie powrócą, lecz warto wracać do nich we wspomnieniach. Książka Anny Gacek pozwoliła mi odbyć podróż do przeszłości, którą polecam również Wam. A wspomniana podróż nie będzie ostatnią, ponieważ jak dziennikarka zapowiada „lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek”. Zatem odliczam dni do kolejnej przygody z reportażem Anny Gacek.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć