ebook Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 3056)

Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.93
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
35.93 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
38.90 zł
39.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Upadek Kartaginy zajmował umysły wielu dziejopisów starożytnego świata. Była to porywająca historia, w której główne role przypadły dwóm wielkim strategom, Hannibalowi i Scypionowi, lecz nie brakowało także barwnych postaci pierwszego i drugiego planu: zdradzieckich wodzów plemiennych, pięknych księżniczek, politycznych intrygantów i twardych zawodowych wojowników. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że ów konflikt, największy – tak pod względem zaangażowanych weń sił, jak i liczby ofiar – i najbardziej zacięty w starożytności, był punktem zwrotnym w dziejach, który stworzył podwaliny rzymskiej dominacji w ówczesnym znanym świecie.

Adrian Goldsworthy, jeden z najlepszych i najbardziej popularnych brytyjskich historyków starożytności, wziął na siebie zadanie przybliżenia tej historii współczesnym czytelnikom. Upadek Kartaginyżywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie w basenie śródziemnomorskim: od wczesnych konfrontacji na Sycylii przez legendarną karierę Hannibala aż po wielkie finałowe oblężenie zakończone zburzeniem Kartaginy.

Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich od Adrian Goldsworthy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć