ebook Przeżyj rok w średniowieczu
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Przeżyj rok w średniowieczu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.79
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
23.79 zł

PRZEŻYJ PRAWDZIWĄ PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI

Średniowiecze niezmiennie fascynuje i ciekawi. Teraz masz okazję przeżyć cały rok, miesiąc po miesiącu, w tej intrygującej epoce, która do dziś rozpala wyobraźnię!

W upalny lipcowy dzień wybierz się na spacer po średniowiecznym mieście. Zajrzyj do ówczesnych domów, poznaj ich mieszkańców.

Podróżuj w średniowiecznym stylu, na swej drodze spotykaj kupców i pielgrzymów. Staw czoła rabusiom. Posłuchaj pieśni trubadurów.

Dowiedz się o panujących przesądach dotyczących ślubów. Odkryj, na jakie choroby częściej zapadano i w jakim miesiącu. Skorzystaj z łaźni, przeżyj wizytę u dentysty i nie daj się położyć na stole chirurga.

Poznaj odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Jakie sztuczki przy wypieku chleba stosowali piekarze? Do czego jeszcze średniowieczni używali miodu, oprócz słodzenia? Jak wyglądało życie trędowatych i żebraków? Czy piękne kobiety były uważane za niebezpieczne? Jak broniono zamków przed najazdami wroga?

Autor oprowadzi nas zarówno po chłopskiej chacie, jak i cesarskim dworze. Pokaże zakamarki klasztorów. Opowie o papieżu i wpływie Kościoła na życie ludzi. Zdradzi szczegóły kar i tortur. Pokaże, jak naprawdę wyglądało życie w średniowieczu.

O e-booku Przeżyj rok w średniowieczu blogerzy napisali:

Przeżyj rok w średniowieczu to dobrze i ciekawie napisana książka, przybliżająca jak wyglądało życie w XII-wieku. Autor opisuje m.in jak podróżowano, na co chorowano, jak oblegano zamki i wiele więcej. Polecam! - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Przeżyj rok w średniowieczu od Tillmann Bendikowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przeżyj rok w średniowieczu jest to książka przybliżająca życie w średniowieczu w XII-wieku i jest podzielona na 12 rozdziałów, z czego każdy dotyczy innego miesiąca. Co ciekawe, autor nie opisuje ze szczegółami co danego miesiąca robili ludzie, począwszy od chłopów, przez mieszczan, aż po szlachciców i rodzinę królewską. Każdy rozdział to mniej lub bardziej powiązany temat z danym miesiącem np. o podróżowaniu, religii, chorobach, rycerstwie itp. Mnie z początku to troszkę zaskoczyło, ale ostatecznie był to bardzo dobry pomysł, ponieważ porządkował wszystkie informacje i nie wprowadzało to chaosu, czy powtarzania tych samych kwestii. Co więcej, autor nie tylko podaje najważniejsze informacje, ale również wiele ciekawostek i interesujących faktów na dany temat. Dzięki temu jest to pozycja, do której można wracać wielokrotnie i zawsze czymś nas zaskoczy.

Książkę czytało mi się naprawdę dobrze i z ciekawością poznawałem kolejne aspekty życia w średniowieczu. Autor nie tyle opowiada, co bardziej snuje historie o tamtych czasach, dzięki czemu potrafi zainteresować każdym tematem. Co więcej, wszystko jest podparte obszerną bibliografią, a także wieloma czarno-białymi ilustracjami, co uważam za duży plus. Całość jest zamknięta w twardej oprawie z przepiękną okładką, która zdecydowanie zwraca uwagę.

Przeżyj rok w średniowieczu to dobrze i ciekawie napisana książka, przybliżająca jak wyglądało życie w XII-wieku. Autor opisuje m.in jak podróżowano, na co chorowano, jak oblegano zamki i wiele więcej. Polecam!

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć