ebook Egzekucja
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 1234)

Egzekucja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 20.34
Audiobook - najniższa cena: 27.53
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
-40% 20.34 zł Lub 18.31 zł
23.90 zł
24.75 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
-7% 20.34 zł
23.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad.

Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama reprezentować klientów przed sądem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywała do tego kogoś innego. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu.

Nic nie wskazuje na to, by w którejkolwiek ze spraw udało jej się odnieść sukces – aż do momentu, kiedy zgłasza się do niej policjant oskarżony o zabójstwo cywila…

O e-booku Egzekucja blogerzy napisali: 

Autor ponownie dowodzi temu, że potrafi nieźle namieszać trzymając nas w permanentnym napięciu o losy Chyłki i Oryńskiego. Egzekucja to książka, która potwierdza, że nie bez powodu Remigiusz Mróz jest najbardziej rozchwytywanym współczesnym pisarzem. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jak zawsze w książkach o Chyłce jest dużo ciętych ripost, czy świetnych porównań, takich smaczków językowych. Jest to jedyna seria, którą czytam na bieżąco i nie mam dosyć. Jedne części podobają mi się bardziej, drugie mniej. W Egzekucji podobał mi się rozwinięty wątek życia prywatnego Chyłki i Zordona. Autor dobrze sprawdza się w wątkach obyczajowo-psychologicznych - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Egzekucja od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość sprawia, że nawet najbardziej bystre oczy przestają widzieć.
Chyłka obdarta do mięśnia sercowego. Chyba jeszcze nigdy Remigiusz Mróz nie rozebrał jej aż tak do naga. Dosłownie i w przenośni. Jeszcze nigdy Chyłka nie była aż tak… Joanną, kobietą rozsypaną w pył. Chowa się za butelką tequili, zasłania papierosem, ale to na nic. Aż chce się napisać: CKN – Chyłka kocha naprawdę. I jest gotowa na wszystko. Uwierzcie, naprawdę na wszystko.

Z Chyłką i Zordonem obronną ręką (sięgającą po egzemplarz książki w wersji papierowej lub elektronicznej) wyszliśmy z czytelniczego kryzysu, o czym pisałam jakiś czas temu. Na Egzekucję czekałam od pierwszych zapowiedzi. Nie jest tajemnicą, że czytam tę serię przede wszystkim ze względu na relację Joanny i Kordiana. Ten tom dał mi to, na co tyle lat czekałam. Miłość. Nie w słowach, a w czynach. Nie w górnolotnych wyznaniach, a w spojrzeniach. Nie w deklaracjach, a w gotowości. Do walki na śmierć i życie.

Egzekucja to kolejna przeczytana w tym roku książka… w jeden dzień. Czytnik e-booków włączyłam do porannej kawy. Skończyłam lekturę wieczorową porą. Z jednej strony usatysfakcjonowana. Z drugiej zaskoczona. Z trzeciej zaciekawiona. W reszcie z czwartej – w rozterce. Bo przecież nic nie może wiecznie trwać. Oni w końcu zejdą ze sceny, niepokonani, w glorii chwały, a raczej Chyłki, na pełnej Chyłce. I pojawia się pytanie – na jakie próby wystawi jeszcze bohaterów Remigiusz Mróz? Jedno jest pewne – oszczędzał ich nie będzie.

Joanna Chyłka to jedna z najlepiej wykreowanych postaci w polskiej beletrystyce. Bohaterka z krwi i kości. Wyrazista. Charakterystyczna. Nie można jej pomylić z nikim innym. A jednak na oczach czytelnika się zmienia. Łamie się z tęsknoty. Czy odradza na nowo? Nie zdradzę. Ale dla tej do bólu kochającej i do bólu tęskniącej Joanny warto sięgnąć po ten tom.

I nie pytajcie, o co chodzi z Konsorcjum. Ja też nie rozumiem ?

Ocena: 4+/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Końcówka poprzedniego tomu skończyła się tak, że z niecierpliwością czekałam na kolejną część. Egzekucja rozpoczyna się po trzech miesiącach od zaginięcia Kordiana. Chyłka próbuje odnaleźć jakiś ślad ukochanego, ale niestety na razie bez większych efektów. Kobieta musi sobie sama poradzić finansowo i prowadzi biuro porad prawnych, mimo tego, że nadal nie może reprezentować klientów przed sądem. Chyłka nie zamierza się poddać - ani w kwestii szukania Zordona ani w powrocie do zawodu. Cała sytuacja zmienia się w momencie kiedy do Chyłki zgłasza się policjant oskarżony o zabójstwo cywila. Czy Joanna podejmie się próby obrony policjanta? I jaki ma to związek z zaginięcie Zordona?

Zawsze wychodziłam z założenia, że miłość jest oddawaniem komuś do ręki broni, którą może cię unicestwić. Przy tobie zrozumiałam, że tak nie jest.

Jest to jedyna seria, którą czytam na bieżąco i nie mam dosyć. Jedne części podobają mi się bardziej, drugie mniej. W Egzekucji podobał mi się rozwinięty wątek życia prywatnego Chyłki i Zordona. Autor dobrze sprawdza się w wątkach obyczajowo - psychologicznych. W tej części nie ma jakiejś zawiłej prawniczej sprawy, ale na pewno są emocje między bohaterami oraz częste zwroty akcji. Podoba mi się w tym cyklu to, że są nawiązania do poprzednich tomów, pojawiają się dawni bohaterowie, tak jak Langer, Szczerbiński, Paderborn, czy Komarczysko. Mam wrażenie, że autor umie zaskoczyć mnie w każdej książce czymś nowym. Główni bohaterowie - Chyłka i Zordon - też się zmieniają z tomu na tom, dojrzewają i ewaluują.

Jak zawsze w książkach o Chyłce jest dużo ciętych ripost, czy świetnych porównań, takich smaczków językowych. Przeczytałam w jeden wieczór. Jeśli czytacie tę serię to koniecznie sięgnijcie po najnowszy tom. Nie chcę nic spojlerować, a dużo się dzieje .

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Joanna Chyłka, tej prawniczki nikomu przedstawiać nie trzeba. Bezwzględna, bezkompromisowa zaskarbiła sobie serca miłośników mocnych historii. Remigiusz Mróz ponownie rysuje porywającą historię, w której Chyłka walczy jak lew. A walka toczy się o najwyższą stawkę.

Joanna Chyłka dąży do tego, aby nie odebrano jej prawa do wykonywania zawodu. Zmuszona jest zmierzyć się z sądem dyscyplinarnym, aby uchylić decyzję o usunięciu jej z zawodu. Jednocześnie skupia swoje siły na odnalezieniu Kordiana Oryńskiego. Nie ma żadnego śladu, którego mogłaby się uczepić, aby go odnaleźć. Jednak znając jej waleczność możemy być pewni, że nie spocznie dopóki nie doprowadzi do szczęśliwego finału. Czy jedna on nastąpi? Jak wiele będzie w stanie poświęcić, by odnaleźć Zordona? Czy Chyłka będzie mogła liczyć na wsparcie kolegów z palestry?

Mróz jak na mistrza dawkowania emocji przystało prowadzi nas krętymi drogami. A my chcąc wstąpić na tę właściwą, by wraz z Chyłką odnaleźć Oryńskiego nie spoczniemy i w ekscytacji wertować będziemy kolejne strony Egzekucji. Punktem zwrotnym może okazać się policjant oskarżony o zabójstwo. Pewne jest to, że z ekscytacją będziemy kibicować jej w poszukiwaniach. A te prowadzić będą nas krętymi ścieżkami stworzonymi dzięki „bujnej” kreatywności Remigiusza Mroza.

Autor ponownie dowodzi temu, że potrafi nieźle namieszać trzymając nas w permanentnym napięciu o losy Chyłki i Oryńskiego. Jeśli wcześniejsze książki z udziałem tych bohaterów spotkały się z Waszym zainteresowaniem, również i ta czternasta już odsłona nie zawiedzie Waszych oczekiwań. Autor z książki na książkę serwuje nam ekstremalne doznania, dzięki czemu Egzekucja to kolejny laur w twórczości pisarza. To książka, która potwierdza, że nie bez powodu Remigiusz Mróz jest najbardziej rozchwytywanym współczesnym pisarzem.

To, co podoba mi się w twórczości autora, to ten lekki, niezwykły styl, dzięki któremu mogę płynąć nurtem wydarzeń, które sprawiają, że historie tworzą w moim umyśle wyjątkowy stan. Mam nadzieję, że owy stan będzie jeszcze długo trwał i kontynuowany będzie w kolejnych przygodach z Joanną Chyłką w roli głównej. Bez wątpienia Chyłka jest już kultową bohaterką. A dla mnie osobiście jest synonimem kobiety silnej, wiedzącej czego chce, i przede wszystkim mocno stąpającej po ziemi.

A gdy już na nią wróciłem po przeczytaniu książki, ponownie unosiłem się niesiony radością po zapewnieniu autora, że zobaczymy się „na kolejnym przystanku tej wspólnej drogi”. Zatem Panie Remigiuszu proszę nie robić sobie przystanków i nie przestawać w tworzeniu kolejnych historii.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć