ebook Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 18)

Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.08
Audiobook - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
13.08 zł
28.60 zł Lub 25.74 zł
37.39 zł Lub 33.65 zł
-59% 17.60 zł
37.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Pierwsza polska biografia Bronisława Malinowskiego.

Niewielu Polaków miało tak istotny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski. Jednak w Polsce był on i jest, poza środowiskiem naukowym, prawie nieznany. „Prawie”, bo niemało osób słyszało o polskim uczonym, który napisał Życie seksualne dzikich. I na znajomości tego wpadającego w ucho tytułu jednego z dzieł tetralogii trobriandzkiej wiedza ta się kończy.
Znakomity antropolog, podróżnik i socjolog. Uwielbiany przez słuchaczy wykładowca i nauczyciel. Twórca teorii funkcjonalnej i jeden z pionierów badań terenowych. Słynny książę Nevermore z 622 upadków Bunga Witkacego. Jaki naprawdę był Bronisław Malinowski?

Błyskotliwa, napisana z werwą i reporterskim zacięciem, biografia przedstawia koleje życia wielkiego naukowca: od dzieciństwa w młodopolskim Krakowie, przez burzliwą młodość spędzoną w towarzystwie Leona Chwistka i Witkacego w Zakopanem i wielką wyprawę badawczą na Nową Gwineę i Trobriandy, po przełomową dla rozwoju antropologii pracę naukową i międzynarodową sławę. Grzegorz Łyś odkrywa przed czytelnikami mało znane szczegóły niezwykłego życiorysu Malinowskiego, osobowości niebywale twórczej i złożonej, fascynującej, ale i kontrowersyjnej – autora dziennika, którego opublikowanie wywołało w swoim czasie prawdziwy skandal.

Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie od Grzegorz Łyś możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć