ebook Dom stu szeptów
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 2593)

Dom stu szeptów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 30.96
Audiobook - najniższa cena: 24.74
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.96 zł Lub 27.86 zł
34.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
30.94 zł
31.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona.

Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu.

Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów…
Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych wrzosowiskach w Dartmoor. Niewielu miałoby odwagę, by tu osiąść. A jednak były naczelnik więzienia, Herbert Russell, zdecydował się na to bez wahania. Teraz, kiedy już nie żyje, posiadłość dziedziczą jego dzieci.
Choć ojciec od dawna był z nimi skłócony, wprowadzają się do pozostawionej im w spadku posiadłości. Tymczasem złowieszcza atmosfera wrzosowisk wdziera się do wszystkich pomieszczeń. Podłogi skrzypią, w tajemnych korytarzach odbija się echo, wiatr gwiżdże w kryjówkach przygotowanych niegdyś dla katolickich duchownych.
W dniu, w którym rodzina decyduje się opuścić Allhallows Hall i nigdy już tam nie wracać, we wnętrzu domu przepada bez wieści mały Timmy…

Czyżby w tych starych murach od wieków gnieździło się zło?
A może zło to jedynie wytwór ludzkiego umysłu?

Rekomendacje e-booka Dom stu szeptów:

"Pierwsze miejsce na mojej liście książek, które koniecznie muszę przeczytać w tym roku!" - Stephen King

"Przerażająca i jedyna w swoim rodzaju. Masterton to jeden z najoryginalniejszych i najbardziej przerażających powieściopisarzy naszych czasów." - Peter James

"Jeden z najlepszych brytyjskich autorów horrorów." - "Daily Mail"

"Opowiadanie historii przychodzi mu naturalnie. Masterton ma wyjątkowy dar do zmieniania tego co prozaiczne w przerażająco prawdziwe." - "New York Journal of Books"

"Wyjątkowe ujęcie klasycznej opowieści o nawiedzonym domu." - "Grimdark Magazine"

O e-booku Dom stu szeptów blogerzy napisali: 

Masterton potrafi być przerażająco skuteczny w przerażaniu czytelników. Powieść Dom stu szeptów trzyma w napięciu do samego końca. Przerażający jest nawet ostatni akapit. - Autorski przewodnik kulturalny

Dom stu szeptów od Graham Masterton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasem stajemy oko w oko z czymś, przed czym robimy ze strachu w gacie, lecz życie nie daje nam wyboru, musimy mu stawić czoła.
Tytułowy Dom stu szeptów to ponura stara budowla mieszcząca się nieopodal zakładu karnego Dartmoore. Allhallows Hall to stara rezydencja w stylu Tudorów, która w zwyczajnym świecie kojarzyłaby się co najwyżej ze stęchlizną i wilgocią. Masterton ma jednak niezwykły dar. Potrafi opowiadać o zwyczajnych sprawach w taki sposób, że wywołuje dreszcze u czytelników. A co dopiero dzieje się, gdy zaczyna opowiadać o rzeczach strasznych?

Bracia Martin i Rob oraz ich siostra Grace przybywają do ponurego domiszcza na wieść o śmierci ojca. Mają nadzieję szybko załatwić formalności pogrzebowe, zaś sprzedaż posiadłości zlecić kancelarii prawnej. Nie lubią tego domu, więc wszyscy chcą szybko wrócić do swego spokojnego brytyjskiego stylu życia. Czeka ich jednak niespodzianka. Ojciec ustanowił fundację w celu zarządzania posiadłością, a dom ma odziedziczyć syn Roba.

Rodzeństwo dość zgodnie nie chce się pogodzić z taką opcją. Nie stać ich, by przez następnych kilkanaście lat ponosić koszty utrzymania posiadłości. Zamierzają zaskarżyć testament. Gdy chcą wyjechać z posiadłości okazuje się, że pięcioletni Timmy, syn Roba i wnuk zmarłego, zaginął. Podczas poszukiwań na strychu znajdują się walizki z rzeczami, które należały do więźniów zakładu, w którym stary Herbert Russel był naczelnikiem. Na domiar złego policja, przetrząsająca okoliczne wrzosowiska, nie może znaleźć nawet najmniejszego śladu Timmiego.

W domu dzieją się dziwne i straszne rzeczy, zaczyna się od tajemniczych szeptów i głosów, czasem słychać płacz dziecka. A im dłużej toczy się opowieść, tym straszniej się robi. Masterton potrafi być przerażająco skuteczny w przerażaniu czytelników. Powieść Dom stu szeptów trzyma w napięciu do samego końca. Przerażający jest nawet ostatni akapit.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć