ebook Na równinie węży. Podróż po Meksyku
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 1653)

Na równinie węży. Podróż po Meksyku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.87
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
27.87 zł Lub 25.08 zł
33.39 zł Lub 30.05 zł
35.90 zł
35.90 zł
27.87 zł
27.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Paul Theroux spędził życie, przemierzając świat i wysłuchując niezwykłych opowieści ludzi z odłegych zakątków globu, by w końcu odkryć, że najciekawsze historie można nieraz usłyszeć tuż za płotem. Poruszony medialną burzą związaną z napływem meksykańskich imigrantów wyrusza na południe i na początek przemierza pas amerykańsko-meksykańskiego pogranicza. Na każdy aspekt życia w tej pustynnej okolicy pada cień granicznego muru. To kolonia taniej siły roboczej dla USA, kontrolowana przez kartele narkotykowe i niszczona przez wojny gangów. Gdy zapuszcza się w głąb kraju, sytuacja wygląda niewiele lepiej. Rozmówcy Theroux opowiadają o narkotykach, przemocy, wyzysku, braku pracy i niesprawiedliwości, która spotyka mniejszości etniczne.

Jednak współczesny Meksyk w oczach Theroux ma nie tylko ciemne barwy – to kraj pełen kolorów i energii, a jego mieszkańcy znajdują sposoby, by mierzyć się z trudnościami. Znajdzie się tu też miejsce na humor i ironię – znaki firmowe wielkiego pisarza podróżnika.

Na równinie węży. Podróż po Meksyku od Paul Theroux możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć