ebook Pokonać chorobę
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 1345)

Pokonać chorobę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.44
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-18% 19.44 zł Lub 17.50 zł
19.90 zł
21.53 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
20.89 zł
22.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Bestseller Los Angeles Times I Publishers Weekly.

Przejmujące wspomnienia młodego lekarza, u którego wykryto rzadką śmiertelną chorobę.

W akcie desperacji sam zajął się badaniami nad skutecznym lekiem. I wygrał.

David Fajgenbaum jest lekarzem. Na studiach odnosił sukcesy sportowe. Przezywano go Bestią ze względu na jego wytrzymałość psychiczną i fizyczną. Pewnego dnia zaczął odczuwać ogromne, niewytłumaczalne zmęczenie. W ciągu kilku tygodni jego narządy wewnętrzne przestały działać. Nikt nie potrafił postawić diagnozy. David jakimś cudem przeżył, jego choroba jednak nie zniknęła.

Rekomendacje e-booka Pokonać chorobę: 

"Wspaniała i poruszająca książka!" - Siddhartha Mukherjee, autor "Cesarza Wszech Chorób"

"Niezwykle poruszające i bardzo osobiste wspomnienia gorączkowego pędu lekarza, aby znaleźć lekarstwo na chorobę, która go dotyka." - Kirkus Reviews

"Jestem pacjentem ze śmiertelną chorobą, która zabiła mnie prawie pięć razy. Jestem też lekarzem, który wygrał nieubłaganą walkę z czasem stawiając sobie diagnozę i wynajdując skuteczny lek." - David Fajgenbaum

"Szaleńcza wręcz lektura o woli życia, życia na krawędzi śmierci, ale przede wszystkim o tym, co tak naprawdę oznacza być nieugiętym w dążeniu do celu." - Angela Duckworth, bestsellerowa autorka New York Timesa, autorka "Uporu"

"Jego doktor bezradnie rozłożył ręce. Wtedy wziął sprawy w swoje." - The New York Times

O e-booku Pokonać chorobę blogerzy napisali: 

Pokonać chorobę to nie tylko poruszająca historia lekarza, to opowieść o człowieku zdeterminowanym, u którego chęć życia była ogromna. Tak ogromna, że podjął walkę. To historia człowieka, która dla każdego z nas może być motorem do działania w kryzysowych sytuacjach. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Pokonać chorobę od David Fajgenbaum możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pokonać chorobę to kolejna książka, która ukazała się w serii Filia na Faktach. To historia człowieka, lekarza, który podjął walkę z chorobą. Jego upór i determinacja sprawiły, że zwyciężył. Co prawda choroba, nie zniknęła, lecz David Fajgenbaum przeżył.

Na studiach był okazem zdrowia, sprawność fizyczna pozwalała mu odnosić sukcesy sportowe. David był niezwykle wytrzymały psychicznie i fizycznie. Dlatego też nazywany był Bestią. Jednak pewnego dnia jego stan zdrowia uległ pogorszeniu. Ciągłe uczucie zmęczenia były pierwszym sygnałem załamania. Jednak David nie poddał się. Rozpoczął walkę.

Fajgenbaum wykazał się niezwykłą siła na miarę prawdziwego fightera. Mężczyzna swoją karierę zawodową poświęcił medycynie. Został lekarzem, choć od najmłodszych lat był świadkiem nieuleczalnej choroby swojej matki, która zmarła na raka mózgu.

Autor książki dzieli się nami swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami w pracy lekarza. To, co najważniejsze ukazuje nam swoją walkę z rzadką śmiertelną chorobą. Pierwsze badania oraz wyniki wskazywały, że David ma chłoniaka, lecz lekarze „nadal nie wiedzieli, co to może być”. Liczne badania oraz analizy nie dały jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co dokładnie zabija Davida Fajgenbauma.

David nie chciał czekać na to, by dowiedzieć się co mu dolegało. Postanowił sam znaleźć odpowiedzi. Mężczyzna krok po kroku analizował historię swojej choroby. Zdesperowany samodzielnie podjął próbę nad badaniami w celu uzyskania skutecznego leku.

Pokonać chorobę to nie tylko poruszająca historia lekarza, to opowieść o człowieku zdeterminowanym, u którego chęć życia była ogromna. Tak ogromna, że podjął walkę. To historia człowieka, która dla każdego z nas może być motorem do działania w kryzysowych sytuacjach.

Warto poznać tę historię, dzięki której możemy uświadomić sobie, że zawsze należy podjąć rękawice i zawalczyć o swoje zdrowie i życie. Pokonać chorobę to emocjonująca lektura, którą polecam Waszej uwadze.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć