ebook Sontag. Życie i twórczość
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 1006)

Sontag. Życie i twórczość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.85
Audiobook - najniższa cena: 34.85
wciąż za drogo?
34.85 zł Lub 31.37 zł
39.90 zł
49.99 zł Lub 44.99 zł
40.39 zł
41.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

 Laureatka Nagrody Pulitzera 2020. Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku. „Sontag. Życie i twórczość” (ebook w formatach epub i kindle mobi) to pierwsza książka oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.

Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia współczesnej kultury. Benjamin Moser analizuje dzieła Sontag ukazując geniusz jej twórczości, radykalnej myśli i społecznego aktywizmu oraz sięga głębiej, poza publiczny wizerunek, i ujawnia nieznane prywatne oblicze pisarki. Snując tę fascynującą opowieść, wykorzystuje setki wywiadów przeprowadzonych od Maui po Sztokholm i od Londynu po Sarajewo oraz przedstawia blisko sto fotografii.

Biografia „Sontag. Życie i twórczość” (ang. „Sontag: Her Life and Work”) otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020.
„To dzieło podparte wielką pewnością siebie, jednocześnie wzniosłe i finezyjne, w którym uchwycone zostały geniusz i człowieczeństwo pisarki wraz z jej nałogami, seksualnymi dwuznacznościami oraz chwiejnymi fascynacjami” – napisało Jury nagrody o książce.

Sontag. Życie i twórczość od Benjamin Moser możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć