ebook Ostatni dom na zapomnianej ulicy
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 4903)

Ostatni dom na zapomnianej ulicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
17.90 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
22.97 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
18.50 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Oto historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Oraz o pewnym zwyczajnym domu na końcu zupełnie przeciętnej ulicy.

Wszystkie te historie są prawdziwe, a jednocześnie w każdej z nich kryje się kłamstwo…

Jedno jest pewne – pod ciemnym lasem na końcu zapomnianej ulicy czają się z dawna pogrzebane tajemnice.

Być może uznaliście już, że dobrze wiecie, co mieści się w ostatnim domu na tamtej zwyczajnej ulicy. Myślicie, że znacie już tę historię.

I tu się mylicie.

Rekoemdacje e-booka Ostatni dom na zapomnianej ulicy:

Ta książka rzuciła mnie na kolana. Nie czytałem nic podobnie ekscytującego od czasu „Zaginionej dziewczyny”. - Stephen King

Niesamowita… Nie przypominam sobie, aby w ostatnich latach ukazała się druga tak odważna i udana książka. - A.J. Finn

O e-booku Ostatni dom na zapomnianej ulicy blogerzy napisali:

Uwielbiam tę książkę za wszystko i niczego bym w niej nie zmieniła. Najbardziej urzekła mnie w niej tajemniczość i klimat budowany trochę dzięki osobliwym bohaterom, ale też samemu domowi, który już na pierwszy „rzut oka” zieje mrokiem. Bardzo dawno żadna książka nie pobudziła tak mojej wyobraźni, a przy okazji też nie rozbudziła mnie do czytania i poznawania tej historii jak najszybciej do końca. - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Catriona Ward stworzyła wyjątkowy, mroczny klimat, który przeraża i pociąga zarazem. Stworzona przez autorkę fabuła porywa niczym morska fala. Mając świadomość jej potęgi, brniemy w jej kierunku, gdyż emocje, które w nas wyzwala, nie pozwalają nam zatrzymać się ani na chwile. A każda chwila z tą książką, to prawdziwa czytelnicza uczta, której nie zapomnicie. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ostatni dom na zapomnianej ulicy od Cartiona Ward możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ostatni dom na zapomnianej ulicy to książka, której nie da się zapomnieć. Mam ogromną nadzieję, że powieść Catriony Ward nie jest ostatnią. To byłoby ogromną szkodą dla czytelnika łaknącego więcej takich czytelniczych perełek. A nie da się ukryć, że ta książka to prawdziwa perła w koronie w kategorii thriller.

Autorka zarysowała mroczną historię pewnego zdawałoby się zwyczajnego domu na pewnej zapomnianej ulicy. Ktoś pomyślałby dom jak dom. Jednak ten skrywa tajemnice, których odkrywanie sprawia, że poziom naszej czytelniczej adrenaliny osiąga maksymalne wskazania. Dzięki temu thriller Catriony Ward należy wskazać jako tegoroczny numer jeden w tym właśnie gatunku.

Stephen King porównuje tę książkę do Zaginionej dziewczyny. I słusznie. Zresztą wielu czołowych pisarzy z ekscytacją wyraża się na temat Ostatniego domu na zapomnianej ulicy.

To właśnie w tytułowym domu, na skraju lasu mieszka Ted Bannerman – mężczyzna z problemami psychicznymi. Gdy dochodzi do zaginięcia sześcioletniej dziewczynki, mężczyzna staje na pierwszej linii podejrzanych.

Czy sprawa ta łączy się z wydarzeniami sprzed jedenastu lat, gdy nad jeziorem doszło do porwania „Dziewczynki z lodem na patyku”? Wydawałoby się, że mamy podejrzanego na wyciągnięcie ręki. Jednak z każdą przewracaną stroną uświadamiamy sobie, że nie wszystko jest tak oczywiste.

To, co udało się Catrionie Ward to umiejętnie wywiodła mnie w las, udowadniając, że rasowy thriller psychologiczny może być doskonałym rollercoasterem. I choć będąc w połowie książki zdawało mi się, że znam jej zakończenie, to właśnie – tylko mi się zdawało. Po odłożeniu tej książki uzmysłowiłem sobie dwie prawdy – nie każdy może napisać taki thriller, lecz każdy powinien po niego sięgnąć! Ja znajduję się w tej drugiej grupie, do tej pierwszej jest mi jeszcze daleko.

Catriona Ward stworzyła wyjątkowy, mroczny klimat, który przeraża i pociąga zarazem. Stworzona przez autorkę fabuła porywa niczym morska fala. Mając świadomość jej potęgi, brniemy w jej kierunku, gdyż emocje, które w nas wyzwala, nie pozwalają nam zatrzymać się ani na chwile. A każda chwila z tą książką, to prawdziwa czytelnicza uczta, której nie zapomnicie.

Ostatni dom na zapomnianej ulicy to książka, którą warto zaprosić do swojej domowej biblioteki. Ba, koniecznie znajdźcie dla niej miejsce na honorowej półce Najlepszych Interesujących Książek. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Tak genialnej książki, to ja już dawno nie czytałam!

Bez dwóch zdań Ostatni dom na zapomnianej ulicy ląduje z miejsca wśród najlepszych książek tego roku. Szczerze mam wrażenie, że nic lepszego do końca grudnia już nie uda mi się przeczytać. A nawet śmiem twierdzić, że przez kilka najbliższych lat nie przeczytam nic równie ciekawego i tajemniczego, co wybije mi Ostatni dom z pamięci. To był prawdziwy majstersztyk pod względem samego pomysłu, ale też wykonania. I to jest jedna z tych opowieści, o których się nie zapomina. Wszystko ze sobą idealnie współgrało i tworzyło historię, o której nic nie wiadomo, ale o której też – mimo przeczytanych kolejnych rozdziałów – nie idzie się niczego dowiedzieć. Żeby uzyskać jakiekolwiek rozwiązania trzeba to po prostu przeczytać do samego końca.

To historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Oraz o pewnym zwyczajnym domu na końcu zupełnie przeciętnej ulicy. Wszystkie te historie są prawdziwe, a jednocześnie w każdej z nich kryje się kłamstwo…

Ta książka to jedna wielka nieoczywistość i nieprzewidywalność. Sięgając po nią nie myślcie, że wiecie, czego się po niej spodziewać. Nic nie wiecie, o niczym nie macie pojęcia, a Catriona Ward niczego wam nie ułatwi i wcale nie pomoże odnaleźć się w jej pokręconej fabule. Największym zaskoczeniem na początek jest rozdział napisany z perspektywy kota. W tym momencie myślałam, że już nic bardziej zadziwiającego mnie w Ostatnim domu nie spotka. Nic bardziej mylnego… Fabuła prowadzona jest z kilku perspektyw, które na początku wydają się nie mieć ze sobą większego związku, a przy okazji nie mają też większego sensu. Z czasem jednak dochodzą kolejne elementy układanki, na które reagowałam jak nigdy przedtem – po prostu opadała mi kopara. Dosłownie.

Uwielbiam tę książkę za wszystko i niczego bym w niej nie zmieniła. Najbardziej urzekła mnie w niej ta tajemniczość i klimat budowany trochę dzięki osobliwym bohaterom, ale też samemu domowi, który już na pierwszy „rzut oka” zieje mrokiem. Bardzo dawno żadna książka nie pobudziła tak mojej wyobraźni, a przy okazji też nie rozbudziła mnie do czytania i poznawania tej historii jak najszybciej do końca. To też jedna z niewielu książek, do której chcę wrócić – i to najlepiej już, teraz. Ciężko powiedzieć o niej coś więcej, żeby nie popsuć nikomu zabawy z odkrywaniem wszystkich zakamarków na własną rękę. Uwierzcie, że takich emocji, jakie dostarczy wam ta książka, nie przeżyliście jeszcze nigdy.

To bardzo dziwna powieść, która z całą pewnością nie wszystkich zachwyci tak jak mnie, ale warto wspomnieć jeszcze, że ma konkretny kontekst, że ta historia dąży do konkretnych sytuacji w życiu codziennym części społeczeństwa. Co ciekawe – na końcu tej książki znajduje się też bibliografia. Samej autorce należą się ogromne brawa za wszystko co stworzyła, ale też za ten kontekst. Wszystko jest uzasadnione, nic nie dzieje się przez przypadek.

Nie wiem w jaki sposób mogę was jeszcze zachęcić do sięgnięcia po tę powieść. Gwarantuję wam, że niczego napisanego w tym stylu, z tyloma tajemnicami jeszcze nie czytaliście. Po prostu sprawdźcie jaki sekret kryje tytułowy ostatni dom na zapomnianej ulicy…

Ocena: 6/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć