ebook Devil
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 631)

Devil
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.95
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
15.95 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Wracając do Filadelfii, dwudziestoczteroletnia Hailey Warren ma prosty plan. Zamierza spędzić czas z bliskimi, znaleźć pracę i wynająć małe mieszkanie w centrum. Los oferuje jej jednak całkiem inny scenariusz, gdy na jaw wychodzi prawda.

Okazuje się, że Thomas – brat Hailey – zadłużył firmę na pół miliona dolarów. Zdesperowany zwraca się o pomoc do Victora Sharmana, jednak mężczyzna stawia warunek. Spłaci dług, jaki ciąży na Warrenach, jeżeli Hailey zgodzi się z nim zamieszkać.

Aby uratować rodzinny biznes, dziewczyna będzie zmuszona stanąć twarzą w twarz z człowiekiem, który w Filadelfii nosi miano samego Diabła.

Jak bardzo zmieni się jej życie, gdy Hailey przekroczy próg mrocznej rezydencji, mając w głowie tylko jedno pytanie: dlaczego Victor Sharman wybrał właśnie ją?

O e-booku Devil blogerzy napisali: 

Jestem zachwycona tą ksiązką. Bawiłam się świetnie przy czytaniu, zresztą nie mogłam przejść obojętnie obok takiej okładki i szczerze gratuluję bardzo udanego debiutu. Polecam. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Nieprzewidywalność dodaje klimatu zagadkowości i otacza mroczną atmosferą tę historię. Nie brakuje w niej sprzecznych uczuć, poszukiwanie odpowiedzi na pytania oraz wzajemnym poznawaniu się dwojga ludzi, połączonych niecodziennym układem. Julia Brylewska długo trzyma czytelników w niepewności, a finał jest z kategorii tych, które motywują by wyglądać zapowiedzi kiedy pojawi się druga część. - Katarzyna Pessel Taki jest świat

Devil od Julia Brylewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zło nie zawsze ma straszne oblicze. Równie często bywa piękne. Łatwo jest więc całkowicie się w nim zatracić, nie mając o tym absolutnego pojęcia.
Cza­sa­mi za­trzy­ma­nie się w biegu wcale nie ozna­cza pod­da­nia się w dą­że­niu do zwy­cię­stwa.więce
Na pewne wydarzenie nie możemy się przygotować. Nigdy nie przyszłyby nam na myśl, a życie bywa bardziej zaskakujące niż scenariusze filmowe czy też książkowe historie. Jedne i drugie bywają oparte na rzeczywistych faktach, ale nim staną się inspiracją są realiami dla tych, którzy próbują jakoś je ogarnąć. Nie jest to zawsze proste, łatwe i przyjemne, zazwyczaj niesie z sobą wiele emocji i pozostawia po sobie ślady, czasem bolesne.

Nie taki rozwój wydarzeń miała w planach Hailey Warrengdy po kilkuletnich studiach wracała do rodzinnego domu. Na pewno nie było w nich podejmowania decyzji, jaka zupełnie burzyła wszystko, co chciała zrealizować dziewczyna. Dlaczego Victor Sharman właśnie jej złożył taką propozycję? Nie znają się, nigdy nawet nie widzieli się na oczy, a cena za pomoc jest niezwyczajna. Niestety perspektyw innych nie ma lub raczej wiążą się one z bolesnymi konsekwencjami, jakich da się uniknąć jeśli… No właśnie Hailey „jedynie” musi zgodzić się na ofertę Victora. Nie wie co nim kieruje, mężczyzna jest znany ze swoich sukcesów, poza tym nie pojawia się w medialnych czołówkach. Chroni swoją prywatność, jest skoncentrowany na pracy, lecz dla Warren robi wyjątek i to nie wielokrotnie. Nazywają go Diabłem, to, co zaproponował jest bardzo niecodzienne, czy ma ukryty powód? Kim jest Sharman? Co kryje się za jego nieprzystępnością? Co nim kierowało? Każde z pytań może mieć dużo odpowiedzi, ale wraz z bliższymi kontaktami ich odnalezienie wcale nie jest łatwiejsze. Czy ich poznanie będzie dla Hailey wyzwoleniem?

Połączenie niemoralnej propozycji z paktem z diabłem jest intrygującym pomysłem na książkę, ale wbrew pozorom wcale nie tak łatwym jak mogłoby się wydawać. Stanowi wyzwanie pod wieloma względami, bo motyw znany, oczekiwania duże, no i należy znaleźć sposób wkomponowania własnych pomysłów do tych motywów oraz połączenie ich w całość. Julii Brylewskiej udało się to znakomicie i zaowocowało intrygującą historią, w jakiej od samego początku czuje się klimat tajemnicy, który towarzyszy do samego końca. Jak więc na tym, co znane zbudować coś nowego? Na pewno niezbędni są wyraziści bohaterowie oraz odpowiednio skonstruowany splot okoliczności, oba elementy w przypadku Devila zagrało równie dobrze. Zresztą nie tylko, ale również inne składniki czyli zwroty akcji w odpowiednich momentach, jednocześnie zwodzące, że już wszystko się wyjaśni, ale też odczucie, iż właśnie szykuje się jakaś komplikacja. Autorka zręcznie kluczy pomiędzy pierwszo i drugo planowymi wątkami, nie stawia jedynie na główne postacie, ale także na te towarzyszące im. Interakcje pomiędzy nimi zastanawiają i dają do myślenia. Zresztą sekrety stanowią siłę napędową tej powieści, tam gdzie jedne wychodząca światło dzienne, inne dają o sobie znać. Nieprzewidywalność dodaje klimatu zagadkowości i otacza mroczną atmosferą tę historię. Nie brakuje w niej sprzecznych uczuć, poszukiwanie odpowiedzi na pytania oraz wzajemnym poznawaniu się dwojga ludzi, połączonych niecodziennym układem. On stanowi nie jedyny znak zapytania, co wyniknie z niego i pozostałych? Julia Brylewska długo trzyma czytelników w niepewności, a finał jest z kategorii tych, które motywują by wyglądać zapowiedzi kiedy pojawi się druga część.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Czy zaprzedałbyś duszę samemu diabłu, aby uratować rodzinną firmę? Hailey Warren wahała się tylko przez moment. Poszła na układ z samym Diabłem, a co z tego wynikło, dowiecie się, sięgając po debiutancką książkę Pani Julii Brylewskiej, a ja Was serdecznie zapraszam na krótką recenzję.

Nasza główna bohaterka – Hailey – to dwudziestoczteroletnia młoda dziewczyna, która po ukończeniu studiów wraca do rodzinnej Filadelfii. Chce znaleźć dobrą pracę, wynająć swój mały kącik, nacieszyć się najbliższymi. Jednak nic nie idzie wedle jej planu. Nagle okazuje się, że firma założona przez jej ojca znalazła się na skraju bankructwa, a jej rodzice mogą stracić cały dorobek swojego życia. Jedyną osobą, która może im pomóc, jest nie kto inny jak Victor Sharman, filadelfijski diabeł i milioner. Każda przysługa ma swoją cenę. Victor w ramach pomocy zażyczył sobie właśnie Hailey. Dziewczyna początkowo stanowczo odrzuca tą jakże „szlachetną” propozycję, jednak piętrzące się wyrzuty sumienia i przyspieszona licytacja firmy sprawiają, że panna Warren zgadza się na diabelski warunek. Czy dokonała słusznego wyboru? Czy pod propozycją Victora nie jest ukryte drugie dno? Jakie tajemnice skrywa bogaty i młody Sharman?

Przyznaję, że cała ta historia jest dosyć instygująca i niesztampowa. Autorka wciągnęła nas w świat pełen tajemnic, skrywanego bólu i samotności. Dodatkowo cała książka napisana jest w przystępnym i lekkim stylu, który jak najbardziej mi się spodobał. Czyta się ją jednym tchem, gdyż piętrzące się problemy i zaskakujące wydarzenia, nie pozwalają nawet na moment na odłożenie. Początkowo wszystko układa się wręcz idealnie i mimo nietypowego poznania się głównych bohaterów, ich wzajemna relacja małymi kroczkami się rozwija. Jednak im dalej zagłębiamy się w lekturę, tym częściej na światło dzienne wychodzą szokujące informacje z przeszłości samego diabła. Hailey to bardzo fajna i wyrozumiała dziewczyna. Czy ją polubiłam? – oczywiście, że tak, ale to Victor mnie intryguje. To właśnie on jest dla mnie największą zagadką, bo na razie nie jest raczej „dobrym” bohaterem, ale na pewno zostanie dzięki temu zapamiętany. Jestem strasznie ciekawa czy w kolejnej części uda mu się jakoś rozwiązać tę sytuację Podsumowując, jestem zachwycona. Bawiłam się świetnie przy czytaniu, zresztą nie mogłam przejść obojętnie obok takiej okładki i szczerze gratuluję bardzo udanego debiutu. Polecam.

Ocena: 5/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć