ebook Tajemnica z przeszłości
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 183)

Tajemnica z przeszłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.49
Audiobook - najniższa cena: 34.70
wciąż za drogo?
-25% 22.49 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nikt nie stanie ci na drodze do prawdziwej miłości.

Ewa zakochuje się w Kamilu, rozważa nawet, czy z nim nie zamieszkać. Mimo to Antek dalej wytrwale zabiega o jej względy.

Szczęście zakochanych zakłóca niespodziewany przyjazd dawnej znajomej Ewy, Agnieszki, która prosi ją o pomoc. Ewa chce zerwać z przeszłością – dlatego odmawia. Jednak Agnieszka zaczyna ją szantażować. I Ewa ze strachu ulega.

Czy sekret, które chce wyjawić Agnieszka, spowoduje, że Ewa i Kamil się rozstaną?

Czy ich miłość przetrwa próbę, którą szykuje dla nich los?

„Tajemnica z przeszłości” to drugi tom pięknej opowieści o miłości, rozgrywającej się w scenerii Żuław.

O e-booku Tajemnica z przeszłości blogerzy napisali: 

Tajemnica z przeszłości po raz kolejny zabiera czytelnika w urocze miejsce pełne ciepłych bohaterów, do którego każdy chciałby się wybrać. Ta historia to wspaniała kontynuacja, która doskonale trzyma poziom i którą zdecydowanie trzeba poznać. - Magdalena Barwińska - Książkowe Wyliczanki

To książka, która z pewnością zajmie honorowe miejsce na półce obok pozostałych tytułów Sylwii, Kubik, bo kocham autorkę całym sercem i z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły. Ma we mnie oddanego czytelnika i nic tego nie zmieni. Po każdą kolejną książkę będę sięgać w ciemno, bo wiem, że nigdy się nie zawiodę. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Tajemnica z przeszłości od Sylwia Kubik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jak ja czekałam na drugą część Cyklu żuławskiego. Zacierałam ręce i nie mogłam się doczekać kiedy zacznę czytać. Zycie jak zwykle zweryfikowało moje tempo czytelnicze, bo teraz Mama i jej powrót do zdrowia są najważniejsze. No, ale w końcu Tajemnicę z przeszłości skończyłam i przyznaję szczerza, że odczuwam niedosyt i z niecierpliwością czekam na kontynuację, bo przecież to nie może się tak skończyć.

Pokochałam twórczość autorki od Jej pierwszej książki. Za co? ano za to, że w cudownie plastyczny sposób pisze o zwyczajnych ludziach., o wydarzeniach, które mogłyby być udziałem każdego z nas, a to wszystko jest w otoczeniu przepięknych polskich krajobrazów, przyrody i zieleni. Książki autorki koją i działają jak balsam na skołataną duszę, pozwalają oderwać się od codzienności i zapomnieć o troskach. Przenosimy się w świat bohaterów i ani na chwilę nie możemy o nich zapomnieć.
Tajemnica z przeszłości jak już pisałam jest drugą częścią Cyklu żuławskiego. O pierwszej książce, Krok do miłości pisałam Wam tutaj

Osobiści nie jestem fanem kontynuacji, bo mam obawy, że coś się nie uda, że będzie przekombinowane albo nie będę pamiętała co było w poprzedniej części. W przypadku Cyklu żuławskiego tak nie było. Wystarczyło, że otworzyłam książkę, a historia Ewy stanęła mi przed oczami i otworzyła się jakaś szufladka w głowie, z której wyleciała cała historia.

To wydarzyło się w Tajemnicy z przeszłości? Ewa powoli staje na nogi, aklimatyzuje się w domu odziedziczonym po babci i coraz lepiej radzi sobie w gospodzie należącej do Kamila. Stara się zapomnieć o przeszłości i nie rozpamiętywać tego co spotkało ją u boku Michała. Przy Kamilu odzyskuje poczucie bezpieczeństwa i stara się zaufać swojemu nowemu chłopakowi. Ufa mu, ale nie na tyle, aby wyjawić to co spotkało ją i przed czym ucieka. A tajemnice mają niestety to do siebie to wychodzą na jaw w najmniej spodziewanym momencie. Przeszłość zapukała do drzwi i Ewa musiała stanąć z nią oko w oko. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sięgając po Cykl żuławski Sylwii Kubik, a jestem przekonana, że pokochacie twórczość autorki tak samo jak ja.

Uwielbiam twórczość Pani Sylwii za jej trzeźwe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość i za to jak przybliża nam bliskie jej sercu Żuławy. Z każdą przeczytaną stroną nabierałam ochoty, aby tam pojechać i na własne oczy zobaczyć to co autorka opisuje w swoje powieści. Nie wiem czy rzeczywiście istniej dom Wacława, ale chyba byłabym pierwsza chętna, aby tam wejść i stanąć oko w oko z duchem. Lubię książki owiane tajemnicą z przeszłości, a tej tutaj nie brakuje.

To książka, która z pewnością zajmie honorowe miejsce na półce obok pozostałych tytułów Sylwii, bo kocham autorkę całym sercem i z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły. Ma we mnie oddanego czytelnika i nic tego nie zmieni. Po każdą kolejną książkę będę sięgać w ciemno, bo wiem, że nigdy się nie zawiodę.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać twórczości Sylwii Kubik to nadróbcie to koniecznie. Polecam ze szczerego serca.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Sylwia Kubik już kilka razy udowodniła że potrafi świetnie pisać, a historie które tworzy są pełne ciepłych emocji i wspaniałych bohaterów. Nowy cykl pisarki, zapoczątkowany przez Krok do miłości, przenosi czytelnika na Żuławy, gdzie bohaterowie postanawiają zacząć życie od nowa. Tytuł pokazuje, jak często przeszłość do nas wraca i znów wywraca życie do góry nogami. Czy i tym razem zostałam wciągnięta w historię?

Ewa stworzyła podwaliny pod nowe, spokojne życie. Jej związek z Kamilem powoli się rozwija, choć dziewczyna jest nadal bardzo nieufna w stosunku do mężczyzny. Wydawało by się, ze teraz życie obojga bohaterów będzie coraz lepsze, ale na drodze Ewy znów staje przeszłość. W gospodzie pojawia się Agnieszka, która szantażując bohaterkę postanawia przeczekać zawirowania w tym spokojnym zakątku. Czy trudne wspomnienia staną na drodze związku Ewy i Kamila?
Jednocześnie do Kamila przenosi się siostra, która po skandalu postanawia ukryć się na spokojnej wsi. Dziewczyna, przyzwyczajona do brylowania w modnym świecie musi odnaleźć się w miejscu gdzie social media i makijaż to ostatnie, na co ludzie zwracają uwagę. Czy młoda dziewczyna wytrzyma w tym miejscu i co tak naprawdę stało się w stolicy?

Tajemnica z przeszłości jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z Kroku do miłości. Wracamy do bohaterów, którzy już trochę dali się poznać i którym kibicujemy w dalszym życiu. Okazuje się jednak, że zamknięcie pewnego rozdziału nie jest łatwe. Ewa rozpoczęła związek z Kamilem, jednak pomna na wydarzenia z przeszłości nie potrafi do końca zaufać i otworzyć się przed mężczyzną. Boi się też wyznać mu prawdę o swojej przeszłości, zastanawiając się czy bohater będzie w stanie właściwie ją ocenić i czy nie odwróci się od niej. Pewnego dnia na progu gospody pojawia się Agnieszka, dawna znajoma Ewy, która szantażuje ją wyznaniem prawdy jeśli dziewczyna jej nie pomoże. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację bohaterki i sprawia, że nie jest pewna jak dalej postąpić.

W tym tomie na pierwszy plan wysuwa się również siostra Kamila - Anastazja. Młoda dziewczyna, uzależniona od social mediów, imprez i towarzystwa musi odnaleźć się na spokojnej wsi, musi również poukładać sobie priorytety i odkryć siebie. Poznawanie Nastki od nowa było bardzo ciekawym doświadczeniem. W pierwszym tomie sprawiała wrażenie pustej lalki, którą interesuje niewiele więcej od końca własnego nosa. Tymczasem Sylwia pokazała, że żadna osoba nie może być oceniana przez taki pryzmat, bo może ostatecznie okazać się kimś zupełnie innym. Zresztą odkrywanie siebie stało się dla samej bohaterki bardzo ważnym elementem dorastania.

Codzienne relacje bohaterów, ich drobne przyjemności, sprawiają, że książka pełna jest pozytywnych emocji, które przechodzą na czytelnika. Autorka po raz kolejny nie zaniedbała bohaterów drugoplanowych, ich obecność sprawia, że historia idealnie się dopełnia.

Nadal ważnym elementem jest stary dom, oraz jego historia, która bardzo mocno łączy się z bohaterami i wpływa na ich życie. Tym elementem autorka wraca do przeszłości, pokazując że współczesne życie nigdy nie jest oderwane od historii.

Tajemnica z przeszłości po raz kolejny zabiera czytelnika w urocze miejsce pełne ciepłych bohaterów, do którego każdy chciałby się wybrać. Jednocześnie autorka stawa pytania o przeszłość człowieka i to, jak wpływa ona na późniejsze losy. Pokazuje jak ważna, a jednocześnie niszcząca, dla młodych ludzi jest akceptacja rówieśników i do czego może doprowadzić. Wszystko zaś prowadzi do wydarzeń, które mogą złamać serce. Wspaniała kontynuacja, która doskonale trzyma poziom i którą zdecydowanie trzeba poznać.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć