ebook Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 170)

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.72
Audiobook - najniższa cena: 40.82
wciąż za drogo?
34.81 złpremium: 22.46 zł Lub 22.46 zł
31.82 zł Lub 28.64 zł
31.90 zł
37.43 zł Lub 33.69 zł
-44% 18.72 zł
29.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć…
 
Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. O małej Armektance, której przeznaczeniem było w tych górach umrzeć, a jednak pokochała je całym sercem, a Ciężkie Góry pokochały ją. O zdradzie, najpodlejszej z możliwych, a jednak niezbędnej. O poświęceniu całego gatunku, które miało zmienić losy świata. 
Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.
 
O e-booku Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru blogerzy napisali: 
 
Muszę przyznać, że z każdym kolejnym tomem ten cykl robi na mnie coraz większe wrażenie. Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru to kolejna wspaniała podróż do świata fantasy stworzonego przez Feliksa W. Kresa. Książka kontynuuje wątki rozpoczęte w Sercu gór, prowadząc do interesującego finału. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy
Ponieważ przepadam za dobrze przemyślanymi światami fantasy i zagłębianiem się w ich tajemnice, a ten tom odkrywa ich znacznie więcej niż poprzedni, zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Dzięki tej książce przekonacie się, jaką moc ma umiejętnie zastosowany tragizm, bo to właśnie on dominuje w tej części historii Szereru. - Anika Radzka-Nowaczewska - Głodna Wyobraźnia
Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru od Feliks W. Kres możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru Feliksa W. Kresa to czwarty tom Księgi Całości, jednak ponieważ domyka wątki rozpoczęte w poprzedniej części pt. Grombelardzka legenda. Serce gór i nadaje im głębszy sens, najlepiej traktować je jako jedną opowieść.

Jeżeli jesteście ciekawi, co spotkało odważną Łowczynię oraz kotkę w ludzkim ciele, czyli Kagę, to ucieszycie się z faktu, że to właśnie one znajdują się tu w centrum wydarzeń, między innymi idąc śladem legend o wiele starszych niż one, ale także wchodząc sobie wzajemnie w drogę. Istotną rolę odgrywają również książę Ramez, którego wiedza nie ustępuje początkującym Przyjętym, oraz jego małżonka Werena, bo jej pasemko siwizny we włosach ma znacznie większe znaczenie, niż może się wydawać. Wraca szalony Przyjęty Brul wraz ze swoimi knowaniami, a najistotniejsze sceny i ekscytujący finał rozgrywają się w wysokich górach.

Fałszywe, bo umowne, zło i dobro. Każdy chciał nosić tylko swoje, nie oglądając się na nic i nie patrząc, czym jest jego dobro – albo zło – dla innych.

Ponieważ przepadam za dobrze przemyślanymi światami fantasy i zagłębianiem się w ich tajemnice, a ten tom odkrywa ich znacznie więcej niż poprzedni, zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Z przyjemnością odkrywałam to, czego zabrakło mi w trzeciej części – wiedzę o władczyniach świata, zwanych base-kregheeri, poznawałam nowe Porzucone Przedmioty, a przede wszystkim przekonałam się, jaki los spotkał rozumne sępy. Odkryłam, również, jak wysoka jest stawka, o którą naprawdę toczy się gra w deszczowych, nieprzyjaznych górach Grombelardu. I muszę przyznać, że koleje życia, na które autor skierował tu swoje postaci, po prostu wbijają w fotel. Mocną stroną są jak zwykle ich wiarygodne motywacje – i to właśnie one decydują o tym, jak potoczą się losy Szereru. Ponadto sporo miejsca zajmują tu zarówno zabawne, jak i całkiem poważne rozważania na temat kobiecej natury, a ich skłonność do bronienia miejsc, rzeczy i osób, które kochają, odgrywają kluczową rolę w fabule. Ta zaś toczy się znacznie dynamiczniej niż w Sercu Gór, a do tego konsekwentnie spina obecne tam luźne wątki w jedną całość, dzięki czemu moim zdaniem bardziej angażuje uwagę odbiorcy. Z prawdziwym żalem pożegnałam się z Łowczynią i Kagą, które bezapelacyjnie podbiły me czytelnicze serce, i myślę, że inni pisarze mogą śmiało udać się na korepetycje do Feliksa W. Kresa w kwestii konstruowania i prowadzenia trójwymiarowych postaci płci żeńskiej.

Pewne drobne wady tej historii wiązały się dla mnie z nie do końca zrozumiałym zachowaniem bohaterów w kilku sytuacjach – na przykład, dlaczego dotarłszy do wejścia do legendarnej twierdzy Shergardów, dwie protagonistki nie zdecydowały się do niej wejść. Nisko oceniam także skuteczność Strażnika Praw Całości, który ze względu na swoje doświadczenie powinien być chyba nieco sprytniejszy. Oprócz tego finał, odrobinę podobny do tego z Północnej granicy, stawia tak naprawdę pod znakiem zapytania sens działań niektórych postaci i w ogóle możliwość jakiejkolwiek zmiany w tym uniwersum. Chętnie przekonam się jednak, co w tej dziedzinie wydarzy się w kolejnych tomach.

Dzięki tej książce przekonacie się, jaką moc ma umiejętnie zastosowany tragizm, bo to właśnie on dominuje w tej części historii Szereru. A płynie z niej między innymi wniosek, że nie należy wchodzić w drogę zdeterminowanym kobietom, bo mają swoje sposoby na osiąganie celów. Jeżeli więc lubicie dopracowane światy fantasy ze starodawnymi mocami i postacie, które są niezwykle ludzkie ze względu na unikalny zestaw wad i zalet, i opowieści o tym, jak zostały legendami, Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru to lektura właśnie dla Was. Czytajcie ją jednak razem z poprzednią częścią, czyli Grombelardzką legendą. Sercem gór, bo stanowią zamkniętą historię.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Głodna Wyobraźnia
Wstęgi Aleru to druga część Grombelardzkiej legendy, w której obserwujemy kulminację wydarzeń zapoczątkowanych w pierwszej części. Wiele z pozoru mało ważnych zdarzeń, nagle okazuje się mieć duży wpływ, co pokazuje jak cała historia była od początku starannie zaplanowana. Dowiemy się także wielu nowych informacji o samym Grombelardzie, które spowodują, że ujrzymy tę krainę w nowym świetle. Co więcej, autor odkrywa wiele tajemnic na temat tytułowych Wstęg, jak również konfliktu Aleru i Szerni. Jestem bardzo ciekawy co z tego wszystkiego wyniknie, ponieważ zapowiada się interesująco i nietuzinkowo!

Feliks W. Kres przyzwyczaił mnie, że nie oszczędza swoich bohaterów i nie inaczej jest we Wstęgach Aleru. Trup ścieli się gęsto, nikt nie bierze jeńców, a bohaterowie przeżyją wiele trudnych i ciężkich chwil. Często są zmuszeni walczyć z wieloma przeciwnościami, aby osiągnąć swój cel. Co więcej, autor pokazuje, że w Grombelardzie tak naprawdę życie ludzkie, czy też kocie, nie znaczy zbyt wiele wobec gór i potęg, które się tutaj skrywają. Muszę przyznać, że z każdym kolejnym tomem ten cykl robi na mnie coraz większe wrażenie.

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru to kolejna wspaniała podróż do świata fantasy stworzonego przez Feliksa W. Kresa. Książka kontynuuje wątki rozpoczęte w Sercu gór, prowadząc do interesującego finału.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć