ebook Żelazna zbrodnia
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Żelazna zbrodnia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 26.16
Audiobook - najniższa cena: 36.82
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
26.16 zł Lub 23.54 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
26.23 zł
27.04 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom bestsellerowej serii królowej romansów mafijnych. Brynn na własnej skórze dowie się, co naprawdę znaczy znaleźć się w złym miejscu i złym czasie. Kiedy dociera pod podany przez ojca adres, żeby w jakiś sposób spłacić zaciągnięte przez niego długi, bardzo szybko orientuje się, że ten po raz kolejny zaryzykował jej życie…

Brynn wpadła w pułapkę. Dostaje jednak szansę na wyjście z opresji. Ma dostarczyć przesyłkę pewnej osobie. Niestety wszystko idzie źle.
Nagle Brynn staje się świadkiem morderstwa i musi jak najszybciej ulotnić się z miejsca zbrodni, zanim ktoś ją zobaczy. Ale nie zdaje sobie sprawy, że ktoś już ją widział. A konkretnie Mattheo Wilson – dziedzic rodziny, która pociąga w Bostonie za sznurki. Mężczyzna od razu wie, że powinien złożyć Brynn wizytę. I wkrótce to zrobi…

O e-booku Żelazna zbrodnia blogerzy napisali: 

Humor, czasem nawet dość cięty, uczucie – czy zakazane pokaże czas, bohaterowie z tajemnicami i ciemna strona miasta, wydającego się ostoją zasad i praworządności. Druga odsłona serii Żelazne serca ma w sobie to, co spodobało mi się w pierwszej części i jednocześnie nowi bohaterowie opowiadają swoją historię, równie interesującą co ich poprzednicy. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Tej książki się nie czyta, ją się po prostu pochłania. Jest wprost idealna na spędzenie przyjemnego wieczoru zwłaszcza po ciężkim dniu. Żelazna zbrodnia to nieprzewidywalna i emocjonalna książka, pełna intryg, kłamstw i niedomówień oraz kiełkującego pięknego uczucia. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Żelazna zbrodnia od Agata Polte możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żelazne zasady wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenia, dlatego też nie mogłam sobie odpuścić kolejnej części serii Żelaznych serc. Jak myślicie, Żelazna zbrodnia dorównała swojej poprzedniczce?

Tym razem Pani Agata zabrała nas na spotkanie z młodziutką Brynn Hunt, która zdecydowanie znalazła się w złym miejscu i w złym czasie. Wszystko to z poczucia obowiązku w stosunku do swojego ojca i spłacenia jego kolejnych długów. Nie przypuszczała, że ta jedna decyzja tak bardzo odmieni jej życie. Przypadkowo została wciągnięta w intrygę mafijnych porachunków, przez którą jej życie jest zagrożone i musi uciekać. Zachowanie nieznajomej dziewczyny zwraca jednak uwagę Mattheo, którego nieznajoma bardzo zaintrygowała. Aby dowiedzieć się, co tak skrzętnie ukrywa dziewczyna, Matt obmyśla pewien plan. Czy Brynn wpadnie w zastawioną pułapkę? Czy Mattheo dostanie to, czego chce i dowie się wszystkiego? Kim tak właściwie jest Matt? Czy Brynn będzie umiała mu zaufać i zawalczyć o jego miłość?

Muszę przyznać, że bardzo lubię styl autorki, pokochałam go, już czytając poprzedni tom. Ta wykreowana historia trafiła wprost w moje czytelnicze serce i zdecydowanie zagości tam na dłużej. Co prawda na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to opowieść dość stereotypowa. Po raz kolejny młoda kobieta poświęca się w obronie swojego rodzica. Jednak autorka udowodniła, że pomimo oklepanego tematu, można stworzyć coś bardzo fajnego i wyróżniającego się na tle innych Bardzo polubiłam głównych bohaterów, są to postacie z wyraźnym charakterem i interesującą osobowością i z całą pewnością nie są oni tacy kryształowi i swoje za uszami mają. Ich słowne przepychanki i cięte riposty dodatkowo urozmaicają całą treść. Uwielbiam, jak czytelnik ma możliwość poznania całej historii z perspektywy każdego z bohaterów i w tym przypadku możemy tego doświadczyć. Dzięki temu mogłam ich lepiej poznać i zrozumieć. Tej książki się nie czyta, ją się po prostu pochłania. Jest wprost idealna na spędzenie przyjemnego wieczoru zwłaszcza po ciężkim dniu. Nie jest ona tylko miłosną opowiastką o złym gangsterze i dobrej dziewczynie, jesteśmy świadkami powolnie rodzącego się uczucia między Mattem i Brynn. Mafia w tym przypadku jest raczej tłem, a historia skupia się na ich wzajemnej relacji i emocjach im towarzyszącym. Oczywiście nie zabraknie w niej niebezpiecznych mafijnych motywów, ale wszystko w wywarzony i subtelny sposób.

Żelazna zbrodnia to nieprzewidywalna i emocjonalna książka, pełna intryg, kłamstw i niedomówień oraz kiełkującego pięknego uczucia. Szczerze Wam ją polecam i czekam na kolejne „książkowe dzieci” Agaty Polte.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Złe miejsce, zły czas i nie to, czego człowiek spodziewa się. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak po prostu obrócić się na pięcie i nie patrzeć za siebie. Czasem najlepiej uciekać gdzie pieprz rośnie albo jeszcze dalej i zrobić wszystko by zatrzeć jeszcze za sobą ślady. Czy tak łatwo zniknąć z oczu tym, którym to nie na rękę? No cóż jeśli ktoś się postara ta jakaś szansa zawsze istnieje, niewielka i marna, lecz zawsze trzeba mieć nadzieję.

Niekiedy bardzo szybko wyczerpuje się limit błędów jaki można popełnić, u Brynn skończył się w ciągu jednego dnia. Teraz nie pozostaje jej nic innego jak nie wychylać się, nie dać się złapać i wymyśleć jak wyjść z bagna, w jakie wpadła. Na to ostatnie nie ma czasu, a i pieniądze by się przydały, oczywiście z nimi też krucho. Okazja, wydająca się ratunkiem, okazała się czymś zupełnie odwrotnym, więc teraz tylko ogromny łut szczęścia lub niewiarygodny splot okoliczności może dziewczynę uratować. Jedno i drugie jest mało prawdopodobne, bo jak do tej pory raczej oba ją zwodziły, jak i cała reszta. Jednak chyba cuda się zdarzają lub może to po prostu tym razem los dał za wygraną? Odrobina spokoju, odetchnięcie pełną piersią i nie oglądanie się za siebie to luksus jakiego chyba nigdy nie doświadczyła. Niestety tę idyllę przerywa Mattheo Wilson, pewny siebie i doskonale wiedzący czego chce, ona go nie zna, ale już się spotkali, on ją zapamiętał. Nic podobno nie dzieje się przypadkiem, a ten konkretny mężczyzna nigdy na to nie liczy, wprost przeciwnie, jeśli w jego otoczeniu przydarza się komuś to raczej z jego inicjatywy. Dlaczego interesuje się właśnie tą kobietą? Nie tak dawno znalazła się w nieodpowiedniej chwili i nie w tym punkcie gdzie powinna, ale ten moment zaważył na przyszłości, której jeszcze nie znała, ale ktoś inny już planował… Kim jest Mattheo i w co wplątała się Brynn? Na te pytania odpowiedzi są dość skomplikowane, a poznanie ich oznacza poznanie mrocznej strony Bostonu.

Humor, czasem nawet dość cięty, uczucie – czy zakazane pokaże czas, bohaterowie z tajemnicami i ciemna strona miasta, wydającego się ostoją zasad i praworządności. Druga odsłona serii Żelazne serca ma w sobie to, co spodobało mi się w pierwszej części i jednocześnie nowi bohaterowie opowiadają swoją historię, równie interesującą co ich poprzednicy. Agata Polte z wyczuciem łączy obyczajowe wątki z ciemniejszymi, brutalnymi i dalekimi od łatwych i prostych emocji. Dwutorowa narracja pozwala czytelnikom poznać wydarzenia z dwóch różnych punktów widzenia, co pozwala spojrzeć z bardziej osobistej perspektywy na rozgrywające się wydarzenia. Nie brakuje w nich dramatyzmu, zwrotów akcji i przede wszystkim dobrze przemyślanej kanwy, na której przeplatają się lżejsze i mocniejsze fragmenty. Autorka potrafiła pokazać tak zwaną zwykłą normalność pod przykrywką jakiej rozgrywa się to, o czym wie niewielu. Bezwzględna walka i uczucie, jakie wydaje się przychodzić w najgorszej chwili, te dwa sprawy wzajemnie przenikają się, kiedy jedno jest na pierwszym planie drugie nie daje o sobie zapomnieć i odwrotnie. Obydwa wątki uzupełniają się i tworzą dla siebie punkty, które pozwalają fabule intrygująco rozwijać się. Całość z rozdziału na rozdział podkręca ciekawość co będzie dalej i jak będzie wyglądał finał Żelaznej zbrodni.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć