ebook Układ z Cameronem
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 12203)

Układ z Cameronem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-53% 14.90 zł
17.86 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
19.90 zł
26.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po fenomenalnym „Kontrakcie Jacksona” nadchodzi „Układ z Cameronem”! Gdy kobieciarz udziela porad szarej myszce, jak uwieść faceta…

Nieporadna towarzysko Joellen Bixby w każdą sobotę ma randkę z kotem, kubkiem lodów i fantazjami o niesamowicie przystojnym oraz zakazanym szefie Michaelu Maddoxie. Oddałaby wszystko, żeby zwrócił na nią uwagę. Ale jak ma tego dokonać, kiedy jest przekonana, że Michael nigdy nie zawiesi na niej wzroku?
Kobieta może otrzymać odpowiedź szybciej, niż myśli.

Cameron McGregor – kapitan drużyny rugby – to wytatuowany, pewny siebie Szkot, który właśnie zamieszkał obok Joellen. Chociaż nowy sąsiad w ogóle nie jest w typie Jo, możliwe, że pomoże jej uporać się z pewnym problemem.
Mężczyzna jako niezwykle doświadczony kobieciarz oferuje sąsiadce kilka lekcji uwodzenia. Jednak im bliżej poznaje Jo, tym bardziej dochodzi do wniosku, że nie ma ona w sobie nic z brzydkiego kaczątka, za jakie się uważa, i być może wzbudza w nim uczucia, których nigdy wcześniej nie znał. Tymczasem właśnie pomógł jej oczarować innego faceta…

O e-booku Układ z Cameronem blogerzy napisali:

Piękny i bestia, prosta opowieść z przewidywalnym zakończeniem? Czy tak łatwo można podsumować Układ z Cameronem? Daleka jestem od uproszczeń, bo często pod nieskomplikowaną pierwsza warstwą kryje się w niej coś więcej niż możemy spodziewać się. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Sięgając Układ z Cameronem, znajdziecie pełno kompleksów, niskiej samooceny, dążenia do idiotycznych kanonów urody, ale także miłość, prawdziwą przyjaźń i fantastyczny dowcip. Wydawać by się mogło, że cała fabuła jest dość oklepana, to jednak historia wciąga i zaskakuje od pierwej strony. Naprawdę gorąco polecam. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Układ z Cameronem od J.T. Geissinger możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić pewną książkę, która zachwyciła mnie swoim ciepłem i humorem. Zapowiada się świetnie, prawda? Mam nadzieję, że uda mi się i Was do niej przekonać. Czujecie się chociaż trochę zainteresowani? Zapraszam na krótką recenzję Układu z Cameronem.

Joellen Bixby to strasznie zakompleksiona dziewczyna, która mogłaby spokojnie uchodzić za wzór stereotypowej „starej panny”. Trzydziestokilkuletnia samotna dziewczyna, której życiowym towarzyszem jest kot. Nie udzielająca się towarzysko i ukrywająca pod wyciągniętymi, okropnymi swetrami, a do tego od dziesięciu lat skrycie podkochująca się w swoim idealnym szefie. Jej rozrywka ogranicza się do ciągłej pracy i „randek” z lodami przed telewizorem lub ewentualnymi rozmowami ze starszą sąsiadką. Notorycznie ucieka w świat fantazji, gdyż brakuje jej wiary w siebie, aby w końcu zrealizować swoje marzenia. Nie akceptuje siebie i wciąż doszukuje się w sobie kolejnych uchybień. Dołowanie siebie opanowała do perfekcji. Jednak pod tym wszystkim Joellen skrywa gorący charakter i cięty język, co wielokrotnie sprowadza na nią kolejne kłopoty. Pewnego dnia jednak jej nudne i monotonne życie zakłóca przybycie nowego sąsiada, który już na samym początku uprzykrza jej egzystencję.

Cameron to chodzący testosteron, szkocki gracz rugby, który przyciąga kobiety niczym słodki lep na muchy. Doskonale zdaje sobie sprawę, jaki wpływ wywiera na płeć piękną i co tu wiele ukrywać, wykorzystuje to na każdym kroku. W końcu nie bez kozery został okrzyknięty „Królem Ściągania Majtek”. Jednak tylko ze znanych sobie powodów, postanawia pomóc Joellen w zdobyciu jej wymarzonego Michaela. Czy Joellen wyjdzie ze swojej skorupy? Dlaczego Cameron wyjechał na urlop ze Szkocji? Czy dziewczynie uda się zdobyć to, o czym od lat marzyła?

Układ z Cameronem to rewelacyjna książka pod każdym względem. Wykreowana postać panny Bixby jest fenomenalna i życiowa. Jej humor, samokrytyka, cięte riposty przyprawiały mnie o prawdziwe ataki śmiechu. Dodatkowo każda kobieta mogłaby się z nią utożsamiać w którymś momencie swojego życia. Która z nas nie podkochiwała się w kimś, kto nie wiedział o naszym istnieniu? Która z nas nie chciałaby być kochaną i uwielbianą po prostu za to, że jest? Która z nas nie chciałby być w 100% sobą? A Cameron? To mężczyzna z marzeń. Nie ocenia i nie dobija. Walczy zaciekle o to, żeby siebie w pełni zaakceptować ze wszystkim zaletami i wadami. Autorka z humorem opisała trudny temat. Zwróciła uwagę na to, że nigdy nie powinno się oceniać drugiego człowieka przez pryzmat wyglądu ani tym bardziej przez to, jak powinien wyglądać według jakiś utartych kanonów piękna. Pokazuje, że związku powinniśmy być prawdziwi i nie udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Należy kochać kogoś bezwarunkowo za to, że jest, a nie za to, jaki powinien być.

Sięgając po tę książkę, znajdziecie w niej pełno kompleksów, niskiej samooceny, dążenia do idiotycznych kanonów urody, ale także miłość, prawdziwą przyjaźń i fantastyczny dowcip. Wydawać by się mogło, że cała fabuła jest dość oklepana, to jednak historia wciąga i zaskakuje od pierwszej strony. Naprawdę gorąco polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Pewne układy obarczone są wysokim stopniem ryzyka, ale cel jaki ma być dzięki nim uzyskany podobno warty jest go. Jeśli ma się go wciąż przed oczami łatwiej jest znieść wszystko co przydarza się po drodze, wystarczy przymknąć oko, czasem nawet drugie również, i po prostu dążyć wytrwale do celu. Tyle, że jednocześnie nie dostrzega się tego, co jest o wiele ważniejsze. Jednak nie zawsze jest za późno by spojrzeć na wszystko jeszcze raz i zauważyć istotne sprawy.

Kto jak nie mistrz może udzielić najlepszych rad? Joellen Bixby naprawdę potrzebuje ich, nawet bardziej niż powietrza do oddychania, a kto jak nie jej nowy sąsiad nadaje się do tego najlepiej? O Cameronie McGregor`ze da się wiele powiedzieć, media robią to nieustannie, ale jakoś do tej pory nie udzielał nikomu lekcji, lecz kto jak nie notoryczny uwodziciel i kobieciarz nadaje się na nauczyciela w temacie uwodzenia? Teoria trochę naciągana? No cóż w pewnych sytuacjach zbyt dużo nie ma co się zastanawiać jedynie trzeba brać co dają. W końcu Joellen chce zwrócić uwagę swojego przystojnego szefa, więc taka sąsiedzka pomoc przychodzi w samą porę. Cameron nie podziela zdania swojej uczennicy co do niej samej, lecz skupia się na wcielaniu swoich cennych rad w życie swej podopiecznej, nawet przykłada się bardzo mocno do tego zadania. Brzydkie kaczątko zmienia się w pięknego łabędzia, tyle, że to nie bajka i nie dla wszystkich Joellen była tym pierwszym, lecz ważne jest przecież to drugie, bo czy nie o to chodziło od samego początku? Pytanie tylko czy mężczyzna, dla którego cała ta metamorfoza miała miejsce, jest warty takiego poświęcenia? Ktoś ma wątpliwości, a ktoś inny czegoś nie widzi, czym skończy się ten niezwykły pakt?

Piękny i bestia, prosta opowieść z przewidywalnym zakończeniem? Czy tak łatwo można podsumować Układ z Cameronem? Daleka jestem od uproszczeń, bo często pod nieskomplikowaną pierwsza warstwą kryje się w niej coś więcej niż możemy spodziewać się. J.T. Geissinger przykuwa wpierw uwagę czytelników swojej książki do wątków z gatunku romansowych, ciekawie żonglując emocjami pomiędzy bohaterami i czymś jeszcze – ich wizerunkami. Wpierw widzimy je z perspektywy jednej z postaci, a wraz z rozwojem fabuły pewne detale zaczynają nie pasować do ich obrazu, lecz nie jest to niedopracowanie, a celowy zabieg. Autorka z humorem opisuje naukę uwodzenia, dodając do nich trochę wzajemnych uszczypliwości, takich z kategorii mających swoje źródło w sympatii, wymienianych pomiędzy tymi, którzy znają się dobrze i żadnym razie nie krzywdzą, a wywołują jedynie uśmiech pod nosem. Czym jest więc ta część niewidoczna na pierwszy rzut oka i gdzie została schowana? Zbyt często dostajemy łatwy przekaz – przemiana z szarej myszki w olśniewającą księżniczkę jest niezbędna by zdobyć to, czego się pragnie. W Układzie z Cameronem ta właśnie zasada ma drugie oblicze, rzeczywiste i często występujące, ostatnio o nim głośno. Ciałopozytowność i body shaming kryją się za tą pozornie łatwą opowieścią, nie jest to główny motyw, lecz również nie jest potraktowany jedynie jako ozdobnik, dodatek bez znaczenia. Jak się ma to do lekkiej, zmysłowej, historii? J.T. Geissinger umiała wpleść poważniejszy temat w schemat znany i zrobić z niego nie sztuczny dodatek, ale po prostu część swojej powieści, bez moralizatorstwa, ale pokazując gdzie czasem tkwi początek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć