ebook Kulawe konie - audiobook
3.84 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 14671)

Kulawe konie - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 27.99
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
29.90 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
34.81 zł
35.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller szpiegowski nowego króla tego gatunku literatury („Mail on Sunday”). Wyrzutki. Nieudacznicy. Kulawe konie. Poznajcie najciekawsze grono agentów w służbie Jej Królewskiej Mości. Wszystko to szczodrze doprawione wielką i małą polityką, nieczystymi zagrywkami, nagłymi zwrotami akcji, fantastycznie budowaną dramaturgią i sporą szczyptą humoru. „Dawno nie czytałem czegoś równie dobrego” – Vincent V. Seversky

Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry…

Wykluczeni z grona czempionów z Regent’s Park, zesłani do Slough House za narkotyki i pijaństwo, za rozpustę i wpadki, za politykowanie i zdrady… Fatalnie dobrani i znakomicie wyszkoleni przeciętniacy pod wodzą Jacksona Lamba nie przeprowadzają już operacji. Przekładają tylko papiery. Żaden z nich nie wstąpił jednak do kontrwywiadu po to, by stać się kulawym koniem…

Zostaje porwany chłopak. Zapowiedziano internetową transmisję na żywo z jego ścięcia.
Odgórne instrukcje są jednoznaczne – ale przecież kulawe konie ze Slough nie będą siedzieć cicho i patrzeć…

Nigdy nie lekceważ tych, którzy nie mają nic do stracenia…

Kulawe konie - audiobook od Mick Herron możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kulawe konie to książka, która mnie zaskoczyła kilka razy. Po pierwsze jest to thriller szpiegowski, a ja zwykle takich książek nie czytam. Dlaczego, zapytacie. A ja nie będę umiała odpowiedzieć, bo naprawdę nie wiem. Zawsze sobie żartuję, że na szczęście są książki, które nas nie interesują. Przecież i tak nie da się przeczytać wszystkiego! Ale zaczęłam się zastanawiać, czy to nie wynika z jakichś moich uprzedzeń albo po prostu z tego, że nigdy po taką literaturę nie sięgałam. A być może omija mnie coś fajnego! W końcu jedna z moich ukochanych powieści jest właśnie powieścią szpiegowską – a mówię tutaj o Pielgrzymie Terry’ego Hayesa. Powieści szpiegowskie mają zawsze świetnych bohaterów, takich, jakich ja lubię najbardziej. W końcu to szpiedzy, muszą być więc szalenie inteligentni, sprytni, przebojowi, silni, charyzmatyczni… No jednym słowem tacy jak James Bond, wiadomo.

Postanowiłam dać szansę powieściom szpiegowskim w moim czytelniczym życiu. Ale Kulawe konie zainteresowały mnie nie tylko dlatego, że to szpiegowski thriller. Zainteresowały mnie tak naprawdę czymś przeciwnym – bo to książka o przegrywach. O agentach, którzy coś schrzanili na swoich misjach, którym coś się nie udało, który zostali za coś ukarani. A karą jest zesłanie do Slough House, miejsca, w którym mają przekładać papierki z miejsca na miejsce i czekać na kolejną szansę. Która teoretycznie jest możliwa, ale w praktyce nigdy do tej pory się nie wydarzyła. Tak poznajemy Rivera Cartwrighta, Jacksona Lamba, Sid Baker, Jeda Moody’ego, Ho i innych. Ale świat daje im drugą szansę, a właściwie sami sobie ją biorą – kiedy w sieci pojawia się film z porwanym chłopakiem i obietnicą ścięcia mu głowy, kulawe konie, jak ich wszyscy nazywają, postanawiają działać, nawet wbrew rozkazom. W końcu i tak nie mają nic do stracenia…

I ja bardzo lubię, wręcz uwielbiam książki o ludziach, którzy nie mają nic do stracenia. Lubię takich bohaterów, po których nikt się niczego nie spodziewa, a którzy zaskakują na sam koniec. Naprawdę mam słabość do takich historii. Kulawe konie pod tym względem dostarczyły mi wiele emocji, ale zaskoczyły mnie w innej sprawie. Nie ma tutaj tak naprawdę jednego bohatera, bohaterem jest cała grupa postaci, przynajmniej ja to tak odebrałam. Co z jednej strony jest ciekawe, ale z drugiej trochę mi szkoda, bo mam poczucie, że mogłabym polubić Rivera bardziej. Ale to też nic straconego, bo w najbliższym czasie pojawią się kolejne części – Martwe lwy i Prawdziwe Tygrysy, a do tego wszystkiego będzie też serial z Garym Oldmanem!

Początek tej historii jest dosyć wolny, skaczemy od jednego bohatera do drugiego, co może wydawać się męczące, ale kiedy poznamy ich wszystkim, docenimy dynamikę akcji. Najbardziej zaskoczyła mnie jednak jedna rzecz, o której nic nie mogę napisać, bo to byłby potężny spoiler! W każdym razie opis książki zapowiada jedno, możemy z niego wnioskować, jak akcja się rozwinie i potoczy, ale wierzcie mi, ona się toczy w zupełnie inną stronę! I to był taki moment wow, ale jak to!? Bardzo doceniam książki, które tak mnie zaskakują! Do tego jest w niej mnóstwo brytyjskiego humoru, który oczywiście nie jest dla każdego, ale jeśli go lubicie, to książka też wam się spodoba!

Podsumowując – bardzo dobrze się bawiłam przy lekturze, choć nie od samego początku i z wielką niecierpliwością czekam na dalsze części!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć