ebook Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem
3.24 / 5.00 (liczba ocen: 60) Ilość stron (szacowana): 168

Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.50
Audiobook - najniższa cena: 13.90
wciąż za drogo?
-9% 18.50 zł Lub 16.65 zł
37.00 zł
18.50 zł
-31% 20.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

O jedzeniu emocjonalnym

Jedzenie to konieczność ― bez energii, którą nam daje, nie przeżyjemy. Jest jednak czymś znacznie ważniejszym niż tylko naturalnym sposobem na dostarczenie sobie paliwa. Z jedzenia czerpiemy przyjemność, celebrujemy je i potrafimy się nim delektować. Niestety, bywa ono także niebezpieczne ― usidleni przez marketing, ale też przez własne, utrwalane latami złe nawyki żywieniowe, sami wyrządzamy sobie krzywdę, nieodpowiednio się odżywiając. Tyjemy, chorujemy, cierpimy z powodu niedoboru witamin i minerałów. Albo wpadamy w pułapkę kompulsywnego odchudzania lub tak restrykcyjnie przestrzegamy reguł zdrowego odżywania, aż... staje się ono niezdrową obsesją.

To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. To książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe. Zrozumienie przyczyn, dla których zachowujemy się przy stole czy w sklepie tak, a nie inaczej, stanowi punkt wyjścia do tego, by na nowo poczuć smak życia ― harmonijnego, zrównoważonego, pełnego dobrych emocji. Jak podkreślają autorki, nie ma tu prostych rad czy kilkunastu punktów z zadaniami do wykonania, książka z założenia bowiem ma być źródłem inspiracji, dodać odwagi do wejścia na drogę mądrej zmiany.

O książce w mediach:

Ofeminin.pl: "Otyłość to często nie nasza wina, ale zawsze nasza odpowiedzialność"

Charaktery.eu: Jak jeść, żeby nie zwariować, czyli o jedzeniu emocjonalnym

Zwierciadlo.pl: Jedzenie emocjonalne – na stres, w nagrodę, na pocieszenie...

Styl.pl: Gorzkie emocje przełykamy z cukrem

Psychologiaprzykawie.pl: Kaloryczne emocje

Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem od Joanna Derda, Marta Pawłowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziury w sercu ptasim mleczkiem nie zatkasz.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć