ebook Powolne spalanie
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 1098)

Powolne spalanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 25.74
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
33.95 złpremium: 21.90 zł Lub 21.90 zł
23.90 zł
-27% 26.28 zł
31.03 zł Lub 27.93 zł
32.84 zł Lub 29.56 zł
29.20 zł
29.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Paula Hawkins, autorka powieści „Dziewczyny z pociągu” i „Zapisane na wodzie”, które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście.

„Co ci odbiło?”.

Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją.

Trzy kobiety w zasadzie się nie znają, lecz każda z nich była w jakiś sposób powiązana z ofiarą. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. Świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono.

A gdy chodzi o zemstę, nawet porządni ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego się posuną, żeby odzyskać spokój?

Paula Hawkins daje nam odważny i pikantny kryminał, w którym pyta: Jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?

O e-booku Powolne spalanie blogerzy napisali:

Paula Hawkins w wyjątkowym i charakterystycznym dla siebie stylu stworzyła atmosferę, która pożera nasze zmysły. Powolnym krokiem oplata nasze emocje, sprawiając, że płyniemy nurtem stworzonej przez nią historii. A ta nie pozwala nam oderwać się od jej poznawania. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Powolne spalanie od Paula Hawkins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ukrywam, że czekałem na kolejną książkę Pauli Hawkins. Po fenomenalnym debiucie thrillerem Dziewczyna z pociągu wiele wymagałem od kolejnej powieści autorki. W mojej opinii druga książka nie zdołała udźwignąć sukcesu poprzedniczki. Jednak najnowsza nie tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że zasługuje na porównanie do debiutu, lecz autorka dowiodła, że przeskoczyła poprzeczkę, którą wcześniej wysoko zawiesiła.

Powolne spalanie to prawdziwy majstersztyk, to thriller, o którym głośno będzie w świecie literatury. Autorka w wyjątkowym i charakterystycznym dla siebie stylu stworzyła atmosferę, która pożera nasze zmysły. Powolnym krokiem oplata nasze emocje, sprawiając, że płyniemy nurtem stworzonej przez nią historii. A ta nie pozwala nam oderwać się od jej poznawania.

Powolne spalanie ukazuje losy kilku bohaterów, których drogi przeplatają się ze zbrodnią. A wszystko rozpoczyna się pewnego dnia, gdy na jednej z mieszkalnych barek na londyńskiej rzece odnaleziono ciało zamordowanego mężczyzny. Ślady pozostawione na jego ciele wskazują na to, że osoba, która dokonała morderstwa była związana emocjonalnie z ofiarą. Na liście podejrzanych znajdują się kobiety, które miały motyw. Czy ten trop okaże się właściwy? Jeśli tak, to dlaczego jedna z nich dokonała zbrodni? Odpowiedzi na te pytania zna Paula Hawkins. A my możemy je poznać czytając jej najnowszą książkę.

Powolne spalanie to również wnikliwy obraz psychologiczny kobiet, które kryją tajemnice. I tak jak wspomniałem poznajemy kilku bohaterów, lecz największe zainteresowanie budzi Laura. Jej historia rozpala naszą ciekawość, intryguje, zadaje pytania.

Paula Hawkins napisała thriller, w którym udowodniła, że domestic noir to domena jej twórczości. Autorka rozkłada na czynniki pierwsze naszą duszę, naturę człowieka przepełnionego tajemnicami. W inteligentny sposób poprowadzona fabuła rozpala w nas chęć poznania finału tej historii, uświadamiając nam jednocześnie, że skrywa ona prawdę o nas samych.

Jeśli chcecie tak samo jak Czyt-NIK zapewnić sobie czytelniczą ucztę, to koniecznie sięgnijcie po Powolne spalanie. Autorka nie spiesznie tka historię, której każdy element, to perfekcyjnie zarysowane obrazy. Obrazy, którego całość porywa, intryguje, pozostawiając ślad w naszej psychice. Czego więcej chcieć od doskonale skrojonego thrillera psychologicznego? Chyba tylko tego, aby Paula Hawkins raczyła nas kolejnymi takimi historiami. Będę czekał! Bo warto!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć