ebook Księga urodzaju
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 63)

Księga urodzaju
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.42
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
23.42 zł Lub 21.08 zł
30.00 zł
30.00 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.52 zł
24.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Uwikłana w wielkomiejskie życie Luiza kupuje działkę, żeby schować się na niej przed całym światem. Chce uciec od wszystkiego, co przypomina jej o osobistej tragedii, z którą nie potrafi się uporać. Przekraczając bramę Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Morele”, nie wie nic o grządkach, hortensjach czy pędrakach, ale przede wszystkim nie ma pojęcia, jakich ludzi spotka za ogrodową siatką. Wkrótce odkryje, że życie w „Morelach” nie ogranicza się do pielenia rabat, a działkowcy mają swoje namiętności oraz mroczne sekrety. Wystarczy zajrzeć do piwniczki pod podłogą starej altany…

Księga urodzaju to słodko-gorzka opowieść o ludziach, przyrodzie i miłości kojącej ból.

O e-booku Księga urodzaju blogerzy napisali: 

Czytałam ten tytuł z przyjemnością, ale lektura wzbudzała we mnie również wiele innych emocji, związanych z poszczególnymi bohaterami oraz wydarzeniami. Historia ta jest niezwykle barwna i różnorodna. Choć opisuje życie codzienne i problemy, z którymi zmagają się bohaterowie, to sposób połączenia wszystkich wątków oraz prowadzenie akcji sprawia, że ciężko się oderwać od tej lektury odrwać. - Magdalena Barwińska - Książkowe Wyliczanki

Katarzyna Kostołowska stworzyła książkę, która na długo zapada w pamięci i na długo nie da o sobie zapomnieć. Są książki i są Książki, a Księga urodzaju zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Księga urodzaju od Katarzyna Kostołowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Twórczość Katarzyny Kostołowskiej śledzę od samego początku i już pierwszej książki polubiłam styl pisania autorki. Zacierałam ręce na Księgę urodzaju, bo wiedziałam, że to będzie dobrze napisana powieść, ale tego co zaserwowała mi Pani Katarzyna nie spodziewałam się w najśmielszych snach. Ta książka nie była dobra, ona była po prostu r e w e l a c y j n a. A żeby podnieść napięcie i wyglądać z niecierpliwością w zapowiedziach wydawniczych nowości to Księga urodzaju jest pierwszą z części najnowszej serii autorki Rodzinne Ogródki Działkowe MORELE. Ile będzie części i kiedy? Nie mam bladego pojęcia, ale bez względu na to czy będzie ich trzy czy sto to przeczytam każdą, bo Katarzyna Kostołowska stworzyła książkę, która na długo zapada w pamięci i na długo nie da o sobie zapomnieć. Są książki i są Książki, a ta zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii.

Lubicie ogródki działkowe? Ja będąc zdecydowanie młodszą osobą nienawidziłam ich z całego serca. ja dzisiaj pamiętam jak mój nieżyjący już Tato w każdą sobotę zarządzał wymarsz na działkę. Jak ja tego nie lubiłam, ale nie było dyskusji trzeba było iść i już. To miał być przyjemnie spędzony czas na plewieniu, podlewaniu i zbieraniu, a potem na przetwarzaniu i zmykaniu lata w słoikach. I żebym nie wiem jak się starała to nie powiem, że był to dla mnie relaks. teraz, będąc zdecydowanie dorosłą osobą wiele bym oddała za to, żeby móc usłyszeć: idziemy na działkę. Już nie usłyszę, ale jestem przekonana, że teraz sprawiłoby mi przyjemność. Cóż czasami do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć, czasami nie potrafimy docenić tego co mamy, życie.

Wróćmy jednak do Księgi urodzaju Katarzyny Kostołowskiej i przenieśmy się do ogródków działkowych we Wrocławiu, bo tam autorka zaprosiła nas w swe rodzinne progi. Główna bohaterką jest Luiza, która w życiu straciła to co miała najcenniejszego. Dzień toczy się za dniem, a ona nie widzi sensu, niby chodzi do pracy, niby żyje i niby oddaje się codziennym obowiązkom, ale je myśli szybują ciągle w jednym kierunku. Pewnego dnia wiedziona kobiecą intuicją postanawia kupić działkę, którą widzi z okna swojego mieszkania. Luiza nie ma bladego pojęcia o ogrodnictwie, ale marzy żeby móc ukryć się przed całym światem i odnaleźć równowagę. Nie wie jaka ciężka praca ją czeka. Ogródek, który kupuje przedstawia obraz nędzy i rozpaczy zupełnie tak jak jego nowa właścicielka. Czy Luiza poradzi sobie z tym trudnym wyzwaniem ? Sięgnijcie po Księgę urodzaju i przekonajcie się sami. Ogród to nie tylko leżak i grill to przede wszystkim ciężka praca, która wciąga i pochłania bez reszty.

Nie sposób pominąć też innych właścicieli ogródków: byłego policjanta Jana i nieśmiałą i uzależnioną od mamusi Basię, prezeskę Janinę Skórkę, która oprócz miłości do działki, kocha równie mocno róż. Drogi bohaterów krzyżują się właśnie w MORELI, gdzie każde z nich spędza każdą wolną chwilę i każde z nich cieszy się z nowego listka i nowego kwiatka. Czy Luiza będzie umiała się wpasować w to towarzystwo. Czy zarazi się bakcylem? I przede wszystkim czy uda jej się odzyskać wewnętrzny spokój?

Księga urodzaju to słodko - gorzka powieść, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci czytelników. To powieść o ogromnym bólu i przechodzeniu przez kolejne etapy żałoby, ale i też jest to powieść o odkrywaniu tego co w życiu jest ważne, i o walce o siebie. To też powieść o przyjaźni i otwieraniu się na ludzi. Nie zabrakło tu też tajemnicy sprzed lat, bo Morele to nie tylko grządki i rabatki to też miejsce, które skrywa tajemnicę sprzed lat. Jaką? A to już sami sobie przeczytacie.

Księga urodzaju to idealna lektura na upalny dzień. Polecam Wam z całego serca.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Niektóre książki pozwalają poznać nowy świat, który leży gdzieś blisko, a który do tej pory był dla nas niedostępny. Pierwsze ogródki działkowe powstały wiele lat temu i do dziś są pielęgnowane, jednak wejście w ten świat nie jest łatwe. Dzięki nowej książce Katarzyny Kostołowskiej kraina małych państw staje przed czytelnikiem otworem, a wraz z nią ludzie i ich różne historie. Cieszę się, że mam możliwość objąć ten tytuł patronatem medialnym, bo takie książki warto znać i warto promować.

Luiza nie może odnaleźć się po tragedii, jaka spotkała ją w niedalekiej przeszłości. Nie potrafi znaleźć spokoju w mieszkaniu, porywa ją praca, ale nadal brakuje jej miejsca, gdzie będzie mogła odpocząć od wspomnień. Zakup jednej z działek w pobliskim ogródku działkowym ma pomóc kobiecie pogodzić się z przeszłością, a jednocześnie odkrywa tam nową rzeczywistość, pełną roślin, ludzi i historii. Najbliżsi sąsiedzi Luizy wchodzą do jej świata z pomocną dłonią i historiami, które ich otaczają. Zaniedbana działka powoli przechodzi przemianę, czy wraz z nią Luiza zacznie własną wewnętrzną metamorfozę?

Autorka tworzy powieść obyczajową osadzając ją w miejscu mało popularnym literacko, z którym sama wcześniej się nie spotkałam. Ogródki działkowe to raczej hermetyczne środowisko, które rzadko otwiera się na obcych. Kilkanaście metrów własnej przestrzeni, która może stworzyć kawałek własnego raju na ziemi. Akcja powieści w dużej części dzieje się na działce 102, nowym nabytku Luizy, ale w żadnym stopniu nie powoduje to, że książka jest nudna.

W powieści pojawia się paleta bohaterów, którzy są tak bardzo prawdziwi w swoim postępowaniu, w problemach, które ich dotykają, iż wydawać by się mogło, że możemy spotkać ich tuż za rogiem. Właściwie akcja podzielona jest na cztery postaci, które dzielą się rozdziałami. Jest Luiza, oraz dwójka jej działkowych sąsiadów: Basia i Jan, ale pojawiają się również tajemnicze zapisy, które wywołują pewien niepokój.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest przedział czasowy, gdzie każdy kolejny miesiąc poprzedzony jest krótką informacją o działaniach podejmowanych w ogrodzie na ten czas oraz o roślinach, które w różny sposób zaczynają funkcjonować. Myślę, że oprócz oczywistych wiadomości, które z tych informacji wynikają, można je również porównać do świata Luizy i jej powolnego wychodzenia ze skorupy bólu i cierpienia.

Muszę przyznać, że czytałam ten tytuł z przyjemnością, ale lektura wzbudzała we mnie również wiele innych emocji, związanych z poszczególnymi bohaterami oraz wydarzeniami. Historia ta jest niezwykle barwna i różnorodna. Choć opisuje życie codzienne i problemy, z którymi zmagają się bohaterowie, to sposób połączenia wszystkich wątków oraz prowadzenie akcji sprawia, że ciężko się oderwać od tej lektury.

Autorka porusza wiele problemów życiowych, takich jak zdrada małżeńska, brak porozumienia z dziećmi, opieka nad rodzicem oraz brak własnego życia, żałoba, sadyzm. Wszystkie wątki bardzo ciekawie się łączą, przeplatają i tworzą wciągającą historię.

Księga urodzaju to powieść obyczajowa osadzona w nietypowym miejscu, opowiadająca o ludziach z problemami, a jednocześnie pokazująca piękno małych działkowych systemów. Autorce udało się połączyć wszystkie wątki bardzo ciekawie, a dodatkowo język książki jest lekki i plastyczny. Historia pozwala przenieść się na chwilę do pięknego ogródka i delektować się zielenią w środku miasta. To jedna z tych powieści, obok której nie da się przejść obojętnie i którą zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć