ebook Zachód słońca na Santorini
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 118)

Zachód słońca na Santorini
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.10
wciąż za drogo?
20.10 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
24.77 zł
26.92 zł Lub 24.23 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
25.85 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Dionisios Sturis wraca z kontynuacją bestsellerowego reportażu „Grecja. Gorzkie Pomarańcze”. Domyka w ten sposób reporterski dyptyk o współczesnej, bałkańskiej Helladzie. Opowiada intymną, bolesną i zarazem uniwersalną historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie.

Apo pu ise? Skąd jesteś? – pytają siebie nawzajem Grecy, gdy chcą wiedzieć, z kim mają do czynienia.
To niewinne pytanie – o geografię, rodzinną wioskę, o ojca – w ostatnich latach zyskało dodatkowe, mroczne oblicze: stało się okrzykiem bojowym faszystów.
Często było to ostatnie pytanie, jakie słyszały ofiary ksenofobicznej przemocy – imigranci i uchodźcy, ale też niewystarczająco „greccy” Grecy, jak raper Pawlos Fisas, zabity przez nacjonalistów w 2013 rok.
Kiedy mordercy z partii Złoty Świt stanęli przed sądem, rozpoczęła się walka o grecką demokrację.

Dionisios Sturis wraca do Grecji bogatszy w doświadczenia z kilku lat dokumentowania jej losów i tworzy opowieść dojrzałą, głęboką, porywającą w swojej odwadze i szczerości.

O e-booku Zachód słońca na Santorini blogerzy napisali:

Opowieść czytałam z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem. Lubię historie, które kruszą fasadę, by móc odkryć skrywaną prawdę. Dodatkowo, jeśli jest napisana z reporterską dociekliwością i obiektywizmem, to zyskuje na atrakcyjności i wartości. Polecam ciekawym świata i tym, którzy nie obawiają się poznać ciemniejszą stronę Grecji. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Wszystko w tej książce krzyczy, aby się zatrzymać, przyjrzeć się dokładnie, sumiennie przemyśleć. Świetna książka, polecam. - Stanisława Pakoca - Opowiedziane.pl

Zachód słońca na Santorini od Dionisios Sturis możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tak radykalne działania jeżą włos na głowie. U nas też jest to możliwe. Wyobraź to sobie... Bezkarność paraliżuje, potęguje niemoc, przytłacza beznadzieją. Jak się bronić, jak walczyć? Trzeba mieć siłę bomby atomowej, determinację tytana, wiarę świętego. Tylko tacy złamią niepokornych, tylko większa siła upokorzy butę. Sprawy osobiste są równie ciekawe i doprawdy, wszystko w tej książce krzyczy, aby się zatrzymać, przyjrzeć się dokładnie, sumiennie przemyśleć. Świetna książka, polecam.Ocena: 5/6
©Opowiedziane.pl
Kto czytał Grecję. Gorzkie pomarańcze autorstwa Dionisiosa Sturisa, ten wie, że reporter nie serwuje czytelnikom turystycznych przewodników po Grecji. Na próżno będziecie szukali w nich opisu bajecznych miejscówek do zrobienia instagramowej fotki. W zamian za to znajdziecie coś zupełnie innego – bolesną prawdę o postrzeganiu i odczuwaniu przez Greków tożsamości i pochodzenia.

Bardzo niewinne pytanie: „Skąd jesteś?” („Apo pu ise?”) może wywołać nieprzewidywalną reakcję. Może stać się elementem domina, które nie ujawni pięknego obrazka, ale nabrzmiałą i nierzadko krwawą walkę o grecką demokrację. Bo Grecja to nie tylko biało-niebieskie krajobrazy, spektakularne zachody słońca, smaczne jedzenie i wakacyjny relaks. To również konflikty społeczne, brak tolerancji i wrogość skierowana na uchodźców i imigrantów.

Kilka słów o fabule

Trzonem reportażu Dionisiosa Sturisa jest przedstawienie działalności skrajnie prawicowej organizacji Złoty Świt, której zaślepienie doprowadziło do zabójstwa rapera Pawlosa Fisasa.

Autor odkrywa przed czytelnikiem przebieg śledztwa oraz wplata mocne akcenty własnych doświadczeń i nagromadzonych przez lata spostrzeżeń oraz wniosków.

Kilka słów o wrażeniach

Od pierwszej strony zostałam wessana do świata, który opakowany w mieniący się papierek, skrywa nadpsuty środek – tożsamość narodową i grecką dumę. To jądro, które się wypaczyło, przyjmując niebezpieczną postać.

W mojej opinii Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji jest jeszcze lepszą książką od jej poprzedniczki. Opowieść czytałam z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem. Lubię historie, które kruszą fasadę, by móc odkryć skrywaną prawdę. Dodatkowo, jeśli jest napisana z reporterską dociekliwością i obiektywizmem, to zyskuje na atrakcyjności i wartości.

Polecam ciekawym świata i tym, którzy nie obawiają się poznać ciemniejszą stronę Grecji.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć