ebook Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 45) Ilość stron (szacowana): 384

Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
34.41 złpremium: 22.20 zł Lub 22.20 zł
25.90 zł Lub 23.31 zł
25.90 zł
37.00 zł Lub 33.30 zł
29.38 zł
30.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Wspaniała książka o nadziei. Łącząc wiedzę z różnych dziedzin – historii, ekonomii, antropologii, filozofii i nauk ścisłych – Jason Hickel kreśli błyskotliwą analizę kapitalizmu – z odświeżającym spojrzeniem na jego historię – i proponuje wizję alternatywnego rozwoju, zrywającego z obłędem ciągłego wzrostu. „«Mniej znaczy lepiej» to przełomowa publikacja na czasy przełomu. Jeśli szukacie idei, które mają moc zmieniania świata, to lektura dla was” – Kate Raworth, autorka „Doughnut Economics”

Jason Hickel w „Mniej znaczy lepiej” pisze o tym, jak przejść od gospodarki zorganizowanej na zasadzie dominacji i eksploatacji do takiej, która opiera się na globalnej sprawiedliwości i wzajemnej wymianie korzyści ze światem przyrody. Pokazuje słabość modnych i uznawanych za progresywne idei, jak choćby Nowego Zielonego Ładu. Co najważniejsze jednak, proponuje wiele konkretnych rozwiązań, które pomogłyby zbudować postkapitalistyczną gospodarkę. Wiele z nich jest już – w mikroskali – testowanych na różnych polach, nawet w naszym otoczeniu.
Książka Hickela jest jak haust świeżego powietrza – pozwala zacząć myśleć w nowy sposób o problemach, z których dotąd nie widzieliśmy wyjścia.

„«Mniej znaczy lepiej» obejmuje kilka stuleci i kontynentów, przekracza różne dyscypliny naukowe i łączy współczesność z wydarzeniami z historii. To książka, od której nie można się oderwać” – Danny Dorling, Uniwersytet Oksfordzki

Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat od Jason Hickel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć