ebook Klątwa fontanny
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 701) Ilość stron (szacowana): 324

Klątwa fontanny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
-43% 22.74 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
31.72 zł
32.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W szóstej książce z kryminalnej serii pióra Mary Lou Longworth Verlaque i Bonnet mierzą się z klątwą liczącej kilka wieków fontanny. „Zachwycające… Longworth przywołuje uroki Francji ze smakowitymi szczegółami – znakomitym winem, pysznymi posiłkami i przednim towarzystwem” – „Publisher’s Weekly”

„Longworth przedstawia swoich bohaterów jak postacie z uroczej komedii romantycznej – są szczęśliwie zakochani, a pogoń za złoczyńcami nigdy nie przeszkadza im cieszyć się życiem” – „Kirkus Reviews”

O powieści „Klątwa fontanny”:

Szef kuchni, Sigisbert „Bear” Valets, właśnie otworzył własną restaurację La Fontaine w Aix-en-Provence. Osiąga sukces – zbiera pozytywne recenzje i gromadzi lojalną klientelę, w tym Verlaque’a i Bonnet. Ale kiedy chce powiększyć lokal o miejsca przy stolikach na historycznym dziedzińcu, napotyka opór kilkorga bardzo wpływowych sąsiadów. Towarzystwo historyczne życzy sobie, aby dziedziniec, który był świadkiem egzekucji na szubienicy w XVI wieku i dwóch morderstw w czasie II wojny światowej, pozostał nietknięty.

Valets nie zamierza składać broni, nawet kiedy obok starej fontanny zostaje odkryty szkielet pochowanego tam człowieka. Ale gdy zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami, boi się, że jego życie też jest zagrożone. A potem w niewyjaśniony sposób z fontanny przestaje płynąć woda…

Czy naruszając spokój dziedzińca, Bear wyzwolił odwieczną klątwę?
I czy nowożeńcy – Verlaque i Bonnet – rozwiążą zagadkę, zanim ktoś jeszcze zginie?

Osadzona w realiach kwitnącej południowej Francji książka M.L. Longworth z pewnością zachwyci fanów Donny Leon i Andrei Camillieriego.

O e-booku Klątwa fontanny blogerzy napisali: 

Zagadka kryminalna z zaskakującym rozwiązaniem, z ważnymi współczesnymi problemami w tle, opakowana smakowicie, z lekką nutką dowcipu i odrobiną francuskich słówek. I oczywiście można czytać odrębnie, nie znając poprzednich, ale jakaż to strata! Czytajcie cały cykl prowansalski, jest po prostu wspaniały! - Joanna Onysk - CzytAśka

Klątwa fontanny od M. L. Longworth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wakacyjny wyjazd dopiero przede mną ale dzięki Klątwie Fontanny M. L. Longworth poczułam się jak na urlopie. Muszę kiedyś koniecznie pojechać do Prowansji.

Aix-en-Provence to miasteczko niewielkie ale klimatyczne

Wielu mieszkańców Aix wyszło do miasta, matki prowadziły małe dzieci do domu na lunch, zaprzyjaźnieni emeryci spotykali się ze sobą, grupy studentów przesiadywały w kafejkach, przechodnie oglądali wystawy, tak jak on poprzedniego wieczoru. Nikt się nie spieszył, tak jakby nikt tutaj nie musiał iść do pracy.

Słońce, łagodny klimat, piękno zabytkowej architektury. I wspaniała kuchnia z lokalnych smakołyków. Po prostu sielanka.

Ale i w takich miejscach ludzkie emocje prowadzą do zbrodni.

Tym razem sędzia Verlaque i profesor Bonnet, szczęśliwi nowożeńcy, zamiast delektować się rozkoszami miodowego miesiąca, zajmują się zagadką zwłok znalezionych niemalże na ich podwórku.

A zamieszani w sprawę są zarówno arystokraci zrzeszeni w lokalnym oddziale Stowarzyszenia Szlachty Francuskiej, jak i imigrant z Togo. Profesorka z lokalnego liceum i ksiądz. Kapitan statków pełnomorskich, parafialna aktywistka oraz szef kuchni popularnej restauracji.

Przegląd charakterów, klas, ras i osobowości.

Właśnie kwestia poszerzenia restauracji o kilka stolików, w ogródku zamkniętego kamienicami podwórka rozpoczyna tę niezwykłą sprawę.

Na dziedzińcu stoi bowiem fontanna, zabytkowa i obłożona klątwą. Od niej zresztą bierze nazwę rozwijająca się prężnie restauracja. A okoliczni mieszkańcy oraz lokalne Towarzystwo Historyczne stanowczo protestują przeciw naruszaniu spokoju tego miejsca. Legenda o szesnastowiecznej egzekucji i historia morderstw z okresu IIWŚ oraz klątwa mówiąca, o braku wody w fontannie w przypadku niewyjaśnionej śmierci w obliczu zwłok znalezionych obecnie u jej stóp i ponowne zatrzymanie wypływu wody tylko pogarszają sytuację.

Kto i dlaczego kilka lat temu zabił młodego chłopaka i zakopał jego zwłoki w płytkim grobie praktycznie w centrum miasta?

Cały korowód osób powiązanych z restauracją, dziedzińcem i fontanną okazuje się mieć powiązania i prawdopodobne motywy, niektórzy dostają listy z pogróżkami i zaczynają się bać, a samego sędziego Verlaqua ktoś śledzi.

Fantastycznie odmalowany klimat miasteczka, kliki i antagonizmy, wyniośli arystokraci i zacięci rewolucjoniści, problemy społeczne nękające region Morza Śródziemnego ale i ekologiczne całego świata. W tle podupadające zamki i niszczejące zabytki. Wino i winnice, rzeźnik, rybak, chorizo i sery.

Zagadka kryminalna (z zaskakującym rozwiązaniem), z ważnymi współczesnymi problemami w tle, opakowana smakowicie, z lekką nutką dowcipu i odrobiną francuskich słówek. I oczywiście można czytać odrębnie, nie znając poprzednich, ale jakaż to strata! Czytajcie cały cykl prowansalski, jest po prostu wspaniały!

Uwielbiam!

I polecam Wam gorąco, podróż do cudownej Prowansji z bezpiecznego zakątka własnego fotela bądź leżaka!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć