ebook Zakręcona znajomość
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 81)

Zakręcona znajomość
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.80
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
22.80 zł Lub 20.52 zł
25.50 zł
30.00 zł
22.80 zł
23.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niewielka wiejska miejscowość. Roztrzepana singielka. Przypadkowy wczasowicz.
Patrycja to nieco chaotyczna, mieszkająca w małej wiosce trzydziestolatka. Jako że jeszcze nie wyszła za mąż, wśród lokalnej społeczności uważana jest za starą pannę. Fakt ten jest solą w oku jej matki, która naciska, by córka zmieniła stan cywilny. Okazja ku temu trafia się, gdy w okolicy pojawia się tajemniczy Adam.
Umiejętność Patrycji do pakowania się w przedziwne sytuacje sprawia, że ścieżki jej i przystojnego mężczyzny się przecinają.

W przeciwieństwie do matki, dziewczyna nie łudzi się jednak, że ta znajomość zakończy się romantycznym „i żyli długo i szczęśliwie”, zwłaszcza że na palcu letnika połyskuje obrączka.
Jakie sekrety skrywa mężczyzna? Czy dziewczyna ulegnie jego czarowi i złamie swoje zasady? A przede wszystkim – jaki wpływ na relację tej dwójki będą mieli mieszkańcy wioski?

O e-booku Zakręcona znajomość blogerzy napisali:

Autorka nie tylko bawi swoim debiutem, ale także stara się uświadomić nas o niezwykle ważnej rzeczy – zawsze warto pomagać, bo nigdy nie wiemy, kiedy my sami będziemy potrzebowali tej pomocy. Lubię takie powieści, które wnoszą do naszego życia coś niezwykle istotnego. Zakręcona znajomość to historia lekka, zabawna, ale także wzruszająca. Gorąco polecam. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

To świetnie napisana książka, która bawi, wzrusza i przypomina, że warto pomagać innym, warto wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Pamiętajcie, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, a napotkani ludzie zawsze są po coś. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Zakręcona znajomość od Justyna Leśniewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Justyna Leśniewicz to zupełnie nieznane mi nazwisko, chociaż jak zauważyłam autorka ma na swoim koncie kilka książek. Przyznam, że niepotrzebnie sięgnęłam po Zakręconą znajomość, bo moja lista "do przeczytania" znowu się wydłużyła, bo przypadł mi do gustu styl autorki i jej poczucie humoru. To lekka iście wakacyjna powieść, z którą z pewnością spędzicie równie miłe chwile jak ja.

Niewielka miejscowość. Roztrzepana singielka. Przypadkowy wczasowicz.

Patrycja to nieco chaotyczna, mieszkająca w małej wiosce trzydziestolatka. Jako, że jeszcze nie wyszła za mąż, wśród lokalnej społeczności uważana jest za starą pannę. Fakt ten jest solą w oku jej matki, która naciska, by córka zmieniła stan cywilny. Okazja ku temu trafia się, gdy w okolicy pojawia się tajemniczy Adam.

Umiejętność Patrycji do pakowania się w przedziwne sytuacje sprawia, że ścieżki jej i przystojnego mężczyzny się przecinają. W przeciwieństwie do matki, dziewczyna nie łudzi się jednak, że ta znajomość zakończy się romantycznym i żyli długo i szczęśliwie, zwłaszcza, że na palcu letnika połyskuje obrączka.

Jakie sekrety skrywa mężczyzna? Czy dziewczyna ulegnie jego czarowi i złamie swoje zasady? A przede wszystkim - jaki wpływ na relację tej dwójki będą mieli mieszkańcy wioski?"

Prawda, że dobrze brzmi. A powiem Wam, że w środku jest jeszcze lepiej. Jest lekko, zabawnie, jest łezka i są ważne sprawy obok których nie można przejść obojętnie. Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale wróciłam dopiero po trzymiesięcznej banicji, gdzie nie miałam dostępu do internetu i teraz nadrabiam braki. Wystarczyło, że wzięłam do ręki Zakręconą znajomość, a cała historia stanęła mi przed oczami.

Autorka akcję swojej powieści umiejscowiła w małej miejscowości, gdzie każdy każdego zna, każdy wie lepiej, na jednym końcu kichną, a na drugim mówią mu na zdrowie, a najlepsze źródło informacji stanowi miejscowa sklepowa. To tutaj mieszka trzydziestoletnia Patrycja, która po studiach wróciła do Leśnic, a że ma lat tyle ile ma to uchodzi za starą pannę. Mieszka w domu odziedziczonym po babci, ma dobre serce otwarte na innych i prawo jazdy. Powiecie cóż z tego? W dzisiejszych czasach każdy jeździ samochodem, a owszem, ale Patrycja plus samochód to z pewnością źródło niefortunnych zdarzeń. Tak na marginesie to doskonale ją rozumiem, bo kto wymyślił parkowanie, a już zwłaszcza tyłem to ja nie wiem. To właśnie podczas powrotu do domu (samochodem oczywiście) poznaje Adama. Poznaje to może za duże słowo, bo ona niemal go przejechała, na szczęście niemal i to właśnie ten wypadek stanowi początek Zakręconej znajomości, która zakończy się.. no właśnie jak? Sięgnijcie po Zakręcona znajomość i przekonajcie się sami.

Justyna Leśniewicz stworzyła książkę autentyczną, z bohaterami z krwi i kości, których nie sposób nie lubić. Książkę, która być może nie odbiega od utartych schematów, ale humor, który tryska z niemal każdej strony wyróżnia ją spośród innych. Humor i wzruszenie, bo nie ukrywam, że łezka też zakręciła mi się w oku. To świetnie napisana książka, która bawi, wzrusza i przypomina, że warto pomagać innym, warto wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Pamiętajcie, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, a napotkani ludzie zawsze są po coś.

Polecam Wam serdecznie Zakręconą znajomość Justyny Leśniewicz i gwarantuję, że nie będziecie żałować.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
Patrycja ma trzydzieści lat, mieszka w uroczej wiejskiej miejscowości Leśnice ze swoją suczką bokserką. Niemalże codziennie słucha opowieści swojej matki, że powinna znaleźć sobie mężczyznę. Patrycja ma to do siebie, że dziwne sytuacje nie lubią jej omijać, a ona sama co rusz wpada w ich centrum. Takim sposobem poznaje Adama, który akurat spędza wakacje w jej miejscowości. Jej myśli coraz częściej wędrują ku temu mężczyźnie, jednak połyskująca obrączka na palcu studzi jej zapędy. Adam kryje w sobie historię, która go spotkała. Czy tych dwoje ma szansę na prawdziwe uczucie?

Potrzebowałam jego bliskości, po raz pierwszy w swoim życiu potrzebowałam kogoś tak bardzo, że miałam ochotę rzucić dla niego wszystko i pojechać choćby na koniec świata.

Justyna Leśniewicz znana nam jako blogerka Książko, miłości moja debiutuje swoją solową powieścią i muszę przyznać, że robi to w lekkim, zabawnym stylu. Bowiem z główną bohaterką nie sposób się nudzić. To kobieta, która powinna nazywać się chaos, zabawne sytuacje zdarzają jej niemalże każdego dnia. Jest tak zakręconą postacią, a przy tym sympatyczną, że nie sposób jej nie polubić. Bije od niej aura niezwykłej autentyczności. Nie wydaje się osobą sztuczną, pozbawioną emocji, wręcz przeciwnie, jest sobą, łącznie ze swoimi zaletami i wadami, co czyni ją taką osobą jak my. Nie udaje, nie wymyśla, a przede wszystkim nie kłamie, zawsze stawia na szczerość. Poniekąd z tymi swoimi wpadkami przypominała mi odrobinę moją przyjaciółkę z lat szkolnych.

Cała powieść napisana jest w lekkim, zabawnym stylu. Książka nie jest lekturą wymagającą, jednakże został w niej zawarty ważny aspekt społeczny o którym moim zdaniem powinno się mówić cały czas. Mowa tutaj o DKMS, czyli fundacji zrzeszającej dawców komórek macierzystych. Sama jestem w niej zarejestrowana jako potencjalny dawca do czego i was gorąco zachęcam. Autorka w swojej powieści porusza właśnie ten temat, pozostawiając czytelnika z garścią istotnych informacji na ten temat.

Wiemy, jak kruche i krótkie jest życie. Nie ma czasu na analizowanie i marnowanie go na zatrzymywanie się w miejscu, w którym niewiele cię trzyma.

Moim zdaniem Justyna Leśniewicz swój debiut może uznać za udany. Patrycja ma tak pokręcone życie, że czytelnik od razu daje się wciągnąć w tę historię i naprawdę nie chce się od niej odrywać. Obserwując drobne potknięcia bohaterki ma się wrażenie, jakby akurat przebywało się obok kogoś, kogo zna się niemalże całe życie. Patrycja z całą pewnością potrafi wprowadzić w doskonały nastrój. Również pozostała reszta bohaterów została odpowiednio nakreślona. Moje serce niewątpliwie zdobył Oliwier i Adam. Oli to niezwykły mały chłopiec, który na swój wiek jest niezwykle dojrzały, czasem jego wypowiedzi chwytały mnie wprost za serce. Jeśli chcecie się dowiedzieć kim on jest, koniecznie przeczytajcie tę pozycję.

Autorka nie tylko bawi swoim debiutem, ale także stara się uświadomić nas o niezwykle ważnej rzeczy – zawsze warto pomagać, bo nigdy nie wiemy, kiedy my sami będziemy potrzebowali tej pomocy. Lubię takie powieści, które wnoszą do naszego życia coś niezwykle istotnego.

[...] W życiu musimy być w pewnym stopniu samolubni. Jeżeli będziemy żyli tylko pod dyktando innych i spełniając ich marzenia, to nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.

Zakręcona znajomość to historia pokazująca nam, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko ma swój cel. Historia lekka, zabawna, ale także wzruszająca. Gorąco polecam.

Ocena: 6/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć