ebook Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 1364)

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.33
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
23.33 zł Lub 21.00 zł
25.86 zł
28.74 zł Lub 25.87 zł
35.92 zł
-30% 24.90 zł
28.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Uznana przez „The Economist” za jedną z najlepszych książek roku, Gucci opowiada niezwykłą historię potęgi dynastii Guccich i równie niezwykły upadek. Podczas gdy firma osiągała bezprecedensowy sukces, rodzina pogrążyła się w osobistej tragedii.

W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do swojego biurowca. W 1998 roku jego byłą żonę, Patrizię Reggiani Martinelli, skazano na 29 lat więzienia za zorganizowanie morderstwa.

Czy Patrizia zamordowała byłego męża, ponieważ jego wydatki wymknęły się spod kontroli? Czy zrobiła to, ponieważ jej czarujący eks zamierzał poślubić swoją kochankę, Paolę Franchi? A może w ogóle tego nie zrobiła?

Historia Guccich to historia blichtru, przepychu, intryg, powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. Sara Gay Forden pozwala nam zajrzeć za kulisy, pokazuje ukryte namiętności, potęgę oraz słabe punkty najważniejszego w naszych czasach rodu związanego z modą. Ta powszechnie ceniona książka urzeka wartką opowieścią o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii.

 

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku od Sara Gay Forden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć