ebook Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 1444)

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.13
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
25.13 zł Lub 22.62 zł
27.66 zł
28.74 zł Lub 25.87 zł
26.90 zł
27.53 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. Książka non-fiction uznana przez „Economist” za jeden z najlepszych tytułów roku. „Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium” – Teri Agins, redaktorka działu mody w „Wall Street Journal”

W 1993 roku ta luksusowa marka Guccich znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura. Za zorganizowanie morderstwa skazano jego byłą żonę Patrizię Reggiani Martinelli. Dostała 29 lat więzienia.

– Czy Patrizia zleciła zabójstwo, ponieważ wydatki Maurizia wymknęły się spod kontroli?
– Czy zrobiła to, ponieważ czarujący eks zamierzał poślubić swoją kochankę Paolę Franchi?
– A może w ogóle tego nie zrobiła?

Historia Guccich to historia blichtru, przepychu i intryg, historia powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. To wielkie nazwiska: Tom Ford, Sophia Loren, Jackie Kennedy Onassis, Domenico De Sole, Pierre Cardin, Chiara Mastroianni, Yves Saint Laurent. To także stolice świata mody: Mediolan, Florencja, Nowy Jork i Paryż.
Sara Gay Forden pozwala zajrzeć za kulisy najsłynniejszego domu mody, pokazuje ukryte namiętności, potęgę oraz słabe punkty rodu Guccich. To wartka opowieść o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii.

Rekomendacje e-booka Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku :

• „Forden miesza rodzinną tragedię ze światem wyższej finansjery, serwując smakowitą i złożoną historię. To książka o biznesie, którą czyta się jak powieść” – „The Economist”

• „Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć?” – Michael Gross, autor książki „Model”

• „Wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy. Autorka pokazuje, że nawet wielkie, dobrze prosperujące rodzinne biznesy nie mogą przetrwać bez profesjonalnego zarządzania i zewnętrznego kapitału” – „Wall Street Journal”

• „Wielowątkowa opowieść Forden prześwietla sekrety rodziny i targające nią zacięte spory, wychwytuje detale i świetnie odmalowuje sylwetki postaci. Forden bierze Gucciego pod lupę i ukazuje prawdziwy obraz firmy” – „International Herald Tribune”

O Autorce:
SARA GAY FORDEN przez ponad 15 lat zajmowała się z Mediolanu włoskim przemysłem modowym, opisując losy wielu marek, w tym Gucci, Armani, Versace, Prada i Ferragamo. Obecnie pracuje w Waszyngtonie w Bloomberg News, kierując zespołem zajmującym się lobbingiem i wyzwaniami, przed którymi stoją duże firmy technologiczne, takie jak Amazon, Facebook i Google.

Potęga mody, szaleństwo pieniądza, gorycz upadku.
W listopadzie 2021 r. w kinach pojawi się film „Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych wystąpią m.in. Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Salma Hayek, Jeremy Irons.

O e-booku Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku blogerzy napisali: 

To cudownie szczegółowa opowieść o jednym z najbardziej kultowych domów mody, pełna faktów, szczegółów decyzji biznesowych, procesów sądowych, spraw rodzinnych i waśni. Polecam! - Paulina Kaleta - Reading My Love

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku od Sara Gay Forden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy Maurizio Gucci przejął kontrolę nad imperium Gucci w połowie lat 90. po tym, jak wymanewrował swojego wujka i kuzynów we wrogim przejęciu, uznał, że torby płócienne nie są luksusowe dla Gucciego i nakazał z dnia na dzień odciąć linię produktów. To 100 milionów dolarów przychodów, obniżonych z dnia na dzień, bez niczego nowego, co mogłoby je zastąpić. Resztki towaru zostały wysłane do gnicia w magazynach. Była to jedna z wielu decyzji, w połączeniu z wymykającymi się spod kontroli wydatkami, które doprowadziły Gucci z rozwijającej się i odnoszącej sukcesy firmy w spiralę spadkową. W pewnym momencie Maurizio był tak spłukany (długi osobiste 40 milionów dolarów, jak i firma na minusie), że pożyczał pieniądze od swojego kierowcy. Jego sekretarka musiała stawić czoła spłacie rachunków dostawcom i pracownikom w ratach, aż w końcu zgodził się ustąpić i został wykupiony przez Investcorp w jednej z najbardziej udanych IPO w branży mody i dóbr luksusowych.

To jest niesamowicie dobrze napisana książka. Okładka wabi intrygą morderstwa, ale w rzeczywistości są tylko dwa rozdziały poświęcone tej części historii Gucci, jeden na początku opisuje morderstwo, a drugi na końcu opisuje proces. Reszta książki jest o biznesie: fiasko w sali konferencyjnej, rodzinne zmagania o władzę, batalie prawne i świat bankowości inwestycyjnej.

Dla każdego, kto interesuje się modą i dużymi markami, jest to świetny wgląd w to, jak te firmy są budowane, kupowane i sprzedawane. Nie chodzi tylko o kampanie reklamowe i wielkie nazwiska. Same rachunki prawne sprawią, że oczy ci łzawią.

Autorka tej książki jest zdumiewająca, jak wiele informacji (i niejasnych, niedostępnych publicznie) odkryła na temat rodzinnego dramatu Gucci, a także wszystkich prawnych bitew.

Poleciłabym ją każdemu, kto jest bardzo zainteresowany biznesem modowym, ponieważ większość książki dotyczy działalności biznesowej Gucci w latach 90./początku XXI wieku.

To cudownie szczegółowa opowieść o jednym z najbardziej kultowych domów mody, pełna faktów, szczegółów decyzji biznesowych, procesów sądowych, spraw rodzinnych i waśni. Polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć