ebook Zanim zrozumiem
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 62)

Zanim zrozumiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 30.26
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
30.26 zł Lub 27.23 zł
36.90 zł
36.90 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
30.31 zł
32.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Witajcie ponownie w Zaborzu! Czy poznaliście już wszystkie jego tajemnice? Kinga kończy toksyczne małżeństwo. Próbuje być silna i samodzielna. Niestety trudna przeszłość znowu wkrada się w jej życie. Wyjazd do pensjonatu Jesionowy Zakątek ma jej pomóc uporządkować niedokończone sprawy i odetchnąć od codziennych zmartwień…

Do Zaborza trafia też młody Niemiec, który pod wpływem opowieści swojej babki i odnalezionych w domu dokumentów usiłuje odszukać ślady swoich przodków.
Jakie sekrety skrywają tajemnicze dokumenty? Czy warto było poznać całą prawdę o swojej rodzinie?

O e-booku Zanim zrozumiem blogerzy napisali: 

Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem, pamiętam, że się z nią nie rozstawałam. Autorka przemyca kilka ważnych tematów dotyczących dawnych czasów, między innymi tego, jak wyglądał koniec wojny dla niemieckiej ludności, czym była organizacja Lebensborn. Końcówka, to po prostu wielkie WOW! - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Zanim zrozumiem od Magdalena Wala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pomiędzy "przypuszczać", "mieć pewność" rozciąga się prawdziwa przepaść.
Fabuła drugiego tomu także toczy się w Zaborzu. Są inni bohaterowie niż w tomie pierwszym, choć całość pięknie się ze sobą łączy.

Główną bohaterką jest Kinga, której dzieciństwo było bardzo trudne i odcięło piętno na jej dorosłym życiu. Niestety nawet teraz kobiecie nie układa się, ponieważ zmuszona jest zakończyć toksyczne małżeństwo. Kinga planuje zacząć wszystko od nowa i w tym celu wyjeżdża na urlop, przy okazji chcąc sprawdzić kto i co zostawił jej w niespodziewanym spadku. Trafia do Jesionowego Zakątka (tego z I tomu), próbując odetchnąć od ostatnich przykrych wydarzeń.

Na miejscu poznaje fotografa, przystojnego Niemca, z którym zaczyna spędzać wolny czas. Konrad opowiada jej historię swojej babki i cel dlaczego przyjechał do Polski i to dokładnie do Zaborza.

Jak wszystkie wątki łączą się ze sobą? Czy uda się rozwiązać zagadki i tajemnice sprzed lat?

Kiedy rodzi się dziecko, miłość w pewnym sensie staje się przymusem, jednak kiedy kogoś zapraszasz do swojego domu, swojej rodziny, dokonujesz świadomego wyboru, że chcesz kochać.

Oba tomy są po prostu świetne. Niby można czytać je niezależnie od siebie, ale namawiam do czytania po kolei. Powieść jest wielowątkowa, pełna sekretów, a dużym plusem są wspomnienia z przeszłości. Podoba mi się styl pisania autorki, prosty, lekki, ale jednocześnie bardzo ciekawy i interesujący. Cała fabuła toczy się nieśpiesznie, co jest ogromną zaletą, bo można się delektować opisywanymi wydarzeniami. Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem, pamiętam, że się z nią nie rozstawałam. Autorka przemyca kilka ważnych tematów dotyczących dawnych czasów, m.in tego jak wyglądał koniec wojny dla niemieckiej ludności, czym była organizacja Lebensborn. Końcówka to po prostu wielkie WOW!

Podsumowując - polecam serdecznie całą serię i aż zazdroszczę tym, którzy dopiero zaczną ją czytać. Ja natomiast muszę poznać inne książki autorki, coś czuję, że też mnie zachwycą.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć