ebook Bramy domu umarłych
4.21 / 5.00 (liczba ocen: 65381) Ilość stron (szacowana): 816

Bramy domu umarłych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 35.80
Audiobook - najniższa cena: 49.99
wciąż za drogo?
41.85 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
35.80 zł Lub 32.22 zł
38.25 zł Lub 34.43 zł
45.00 zł
-6% 35.78 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Bramy Domu Umarłych” to drugi tom monumentalnej „Malazańskiej Księgi Poległych”. Przed wielbicielami fantasy powieść o wojnie i zdradzie, stawiająca Stevena Eriksona pośród największych mistrzów tego gatunku literatury.

Osłabione konfliktem w Darudżystanie Imperium Malazańskie stoi o krok od wojny domowej. Na Świętej Pustyni Raraku jasnowidząca sha’ik zbiera olbrzymią armię, która weźmie udział w Tornadzie Apokalipsy – od dawna przepowiadanym powstaniu przeciwko cesarzowej...
Jednak to nie żołnierze Apokalipsy stanowią największe zagrożenie dla śmiertelnych. Ze wszystkich stron Świata do Imperium przybywają jednopochwyceni i d’iversi, poszukujący Legendarnej Ścieżki Dłoni, prowadzącej do ascendencji. Już wkrótce może dojść do konfliktu zmiennokształtnych z bogami…

O e-booku Bramy Domu Umarłych blogerzy napisali: 

Bramy Domu Umarłych to powieść zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze niż Ogrody Księżyca. To bardzo dobrze napisana i przemyślana książka, od której nie mogłem się oderwać. Polecam! - Łukasz Marciniak - Swiat fantasy

Bramy domu umarłych od Steven Erikson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bramy Domu Umarłych jest to powieść zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze niż Ogrody Księżyca, ponieważ śledzimy mniejszą liczbę wątków. Co więcej, większość wydarzeń ma miejsce w jednym miejscu, czyli na kontynencie Siedmiu Miast, pustynnej krainie, którą ogarnął ogień rebelii. Ponadto, każdy z wątków pokazuje nieco inną część większej historii, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć przedstawiane wydarzenia i co się dokładnie dzieje. Nie oznacza to wcale, że Erikson podaje wszystko wprost. Wręcz przeciwnie! Wciąż mamy wiele tajemnic i półsłówek, które nie mówią zbyt wiele na początku, a jednak z czasem układają się w niezwykle przemyślaną całość. Co więcej, autor daje odpowiedzi na niektóre z nurtujących pytań po lekturze Ogrodów Księżyca, ale jednocześnie pozostawia czytelnika z wieloma nowymi.

Bramy Domu Umarłych to niesamowity opis wędrówki żołnierzy i tysięcy cywili przez zbuntowany kontynent, gdzie każdy chce ich zabić. Coltaine, pięść z Siódmej Armii niestrudzenie prowadzi swoich ludzi i uchodźców do bezpiecznego azylu, po drodze staczając kolejne bitwy, których wynik nie zawsze jest taki oczywisty, o czym jego wrogowie nie jeden raz się dotkliwie przekonają. Dużo zatem jest w książce wszelkiego rodzaju potyczek, zasadzek oraz starć z wrogimi armiami, w czasie których Coltaine udowadnia, że jest znakomitym strategiem, dokładnie wszystko planując i odpowiednio się przygotowując. Niemniej interesujący jest wątek związany z jednopochwyconymi i d`iversi oraz ich poszukiwaniem Legendarnej Ścieżki Dłoni. Dowiadujemy się w ten sposób kolejnych ciekawych rzeczy o świecie, bóstwach, grotach i poznamy wiele starożytnych historii i tajemnic. Z każdym kolejnym przeczytanym tomem cyklu Eriksona można sobie coraz lepiej uświadomić jak złożony jest to świat, z historią sięgającą tysięcy lat wstecz, pełną bóstw i innych starożytnych istot, ingerujących w losy śmiertelników.

Bramy Domu Umarłych to drugi tom Malazańskiej Księgi Poległych Stevena Eriksona. Bardzo dobrze napisana i przemyślana książka, od której nie mogłem się oderwać. Polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć