ebook Wieczna wolność
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 6235)

Wieczna wolność
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.90
Audiobook - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 18.95 zł Lub 18.95 zł
26.90 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
37.90 zł
27.06 zł
28.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja „Wiecznej wojny”, laureatki nagród Hugo i Nebula. Przed nami kolejna powieść należąca do ścisłej czołówki literatury SF. „Wieczna wolność"  – tak jak jej poprzedniczka – łączy pełen rozmachu obraz przyszłego konfliktu z wizjonerskim i ponadczasowym spojrzeniem na człowieka i zmiany wywołane przez wojnę.

Weteran William Mandella osiadł na pokrytej śniegiem planecie wydzielonej dla takich jak on. Ożenił się, ma dwoje dzieci i pracuje. Jednakże jego styl życia uważany jest za archaiczny. W wyniku ewolucji mieszkańcy Ziemi wytworzyli zbiorową świadomość nazywaną Człowiekiem i przejęli kontrolę nad nową ojczyzną Mandelli. Jej mieszkańcy uważani są za niebezpiecznych ze względu na swoją niezależność, jednakże toleruje się ich w celu zachowania zróżnicowanej puli genów. Taka egzystencja nie odpowiada Williamowi i jego kolegom-żołnierzom. Porywają kosmolot i ruszają w próżnię, by dać początek nowej ludzkiej rasie…

Wieczna wolność od Joe Haldeman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Choć powieść te jest nieco inna niż jej poprzedniczka, prawdopodobnie nawet nie aż tak rozpowszechniona, to mimo wszystko wydaje mi się, że utrzymuje jej poziom. Ci, którzy czuli satysfakcję z lektury pierwszego tomu śmiało powinni dać szansę również tej części. Co więcej – gdzieś pomiędzy nimi pojawił się jeszcze jeden tom, ale skupiający się już na nieco innych bohaterach, taki bardziej spin-off niż kontynuacja historii znanej z Wiecznej wojny. Kto wie, być może doczekamy się jej wydania również w ramach cyklu Wehikuł Czasu.

Cała recenzja na blogu: Wieczna wolność

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Wieczna wolność z początku wydaje się być mało ciekawa, ponieważ nie dzieje się nic szczególnego i głównie obserwujemy starych znajomych jak poradzili sobie w życiu przez ostatnie kilkanaście lat. Z czasem jednak wszystko się zmienia, kiedy William razem z innymi weteranami postanawiają porwać statek i odlecieć z planety, a następnie powrócić na nią po tysiącach lat, dzięki efektom relatywistycznym. Jednocześnie coraz lepiej poznajemy i rozumiemy czym jest zbiorowa świadomość nazywana Człowiekiem - jakie ma plany i cele. Autor potrafi również niejeden raz zaskoczyć, więc całą książkę czyta się z dużym zaciekawieniem, zastanawiając się, co dalej spotka bohaterów.

Wieczna wojna była historią o wojnie z bardzo pacyfistycznym wydźwiękiem i przemyśleniami na ten temat. W Wiecznej wolności takich rozważań jest zauważalnie mniej, czego mi osobiście brakowało. Wynika to z faktu, że nie mamy tutaj wojny jako takiej, a zagrożenie ze strony Człowieka nie przybiera formy konfliktu zbrojnego. Siłą rzeczy zatem poruszane rozważania przez autora mają nieco inny charakter i tematykę, a pacyfistyczny wydźwięk całej powieści jest inaczej zaakcentowany niż w Wiecznej wojnie. Zakończenie, w którym pojawia się bardzo ciekawy wątek, którego nie mogę zdradzić, trudno mi jednak jednoznacznie ocenić. Z jednej strony jest to duże zaskoczenie, a z drugiej strony nie do końca pasuje mi do całej historii.

Wieczna wolność to dobra kontynuacja losów bohaterów znanych z Wiecznej wojny Joego Haldemana. Książka ma nieco inny charakter i wydźwięk niż pierwszy tom, ale za to dość zaskakujące zakończenie.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć