ebook Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
3.44 / 5.00 (liczba ocen: 74)

Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.54
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-27% 25.54 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
26.94 zł
28.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

A więc zostałaś nazwana dziwką?

Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc.

Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie.

Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming podany wszystko jedno w jakiej formie boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet.

Czy można z tym wygrać?

To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują autorki książki. Wspólnie z psycholożkami, dziennikarkami, seks workerkami i seksuolożkami zastanawiają się, skąd bierze się slut-shaming, jak działa i w jaki sposób można się go pozbyć. Dziwki, zdziry, szmaty to również do bólu osobista i szczera opowieść o tym, jak każda z bohaterek książki doświadczyła tego rodzaju przemocy.

Na sam koniec autorki oddają głos kobietom, które cieszą się seksem na własnych zasadach. Erotyczne historie – prywatne, intymne, oszałamiające i podniecające – dodają odwagi i pokazują, jak nie dać się zawstydzić.

Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu od Paulina Klepacz, Aleksandra Nowak, Kamila Raczyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć