ebook Siła przetrwania
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 227)

Siła przetrwania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.95
Audiobook - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 15.95 zł Lub 15.95 zł
15.95 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
26.21 zł
26.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Podwójna dawka emocji! Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska – zainspirowane rozmowami z byłą pracowniczką hotelu Orbis Polonez, gdzie w latach 80. i 90. bywała wierchuszka poznańskiej mafii – połączyły siły, by jako Linda Szańska stworzyć wciągającą historię o uczuciu, które w świecie bezwzględnych mafiosów i walki o wpływy może stać się śmiertelnie niebezpieczne…

Karty na stół: Linda Szańska to efekt fascynującej współpracy literackiej Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej – dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek od nieustraszonych kobiet, niebezpiecznych mężczyzn i opowieści naładowanych emocjami!

Fabuła e-booka:

Daniel Rokita, zwany Diabłem, w pełni zasługuje na swój pseudonim. Tym, którzy wchodzą mu w drogę, potrafi zgotować prawdziwe piekło. I nikt nie ma odwagi się mu sprzeciwić. Ale bycie prawą ręką Anioła, bossa poznańskiej mafii, ma swoją cenę. Diabeł już raz ją zapłacił. A raczej zrobił to ktoś, kogo kochał.
Nigdy więcej na to nie pozwoli. Nawet jeśli oznacza to wieczną samotność.
Ewa jednak nie boi się takiego życia. Dzięki narzeczonej Anioła i swojej najlepszej przyjaciółce dobrze rozumie, z czym wiąże się związek z kimś takim jak Diabeł. Bardziej przeraża ją to, że przy Danielu traci głowę i jest gotowa wyznać mu tajemnice, których nikomu nie powinna zdradzać. A stąd już tylko krok do uczucia, które może zniszczyć ich oboje.
W tym świecie miłość to oznaka słabości. I tylko nielicznym udaje się dotrzeć do raju…

O e-booku Siła przetrwania blogerzy napisali:

To dopracowana historia, intrygująca od samego początku po koniec, który nie tylko zaostrza apetyt na więcej, lecz zapisujący w pamięci przypomnienie by sięgnąć po kolejny tom tak szybko jak to możliwe. Jednak wcześniej czeka nas lektura a w niej nie brakuje bolesnych sekretów, intrygujących zwrotów akcji i przede wszystkim pełnokrwistych bohaterów, umiejących postawić wszystko na jedną kartę. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Autorki zadbały o to, aby nie zabrało emocji, przyspieszonego bicia serca oraz dużej dawki adrenaliny. Zostałam wchłonięta w świat bohaterów, który naprawdę śledziłam z zapartym tchem. To historia z niezwykłymi bohaterami, świetnymi dialogami i sporą dawką humoru od której nie sposób się oderwać. Interesująca fabuła oraz wartka akcja, sprawiają, że całkowicie zapominamy o otaczającym nas świecie. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Siła przetrwania od Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Siła przetrwania to drugi tom serii Siła honoru napisany przez Lindę Szańską. Pod tym pseudonimem kryją się dwie polskie Autorki: Agnieszka Lingas-Łoniewska oraz Anna Szafrańska. Podczas pisania tej serii Panie współpracowały z pewną tajemnicza osobą, która była źródłem informacji o świecie mafii i syndykacie jaki tam istnieje.

Głównym bohaterem drugiego tomu jest Diabeł - Daniel Rokita. To mężczyzna bezwzględny, nie znający kompromisu i kierujący się zasadą oko za oko, ząb za ząb. Zdecydowanie zasłużył na swój pseudonim. Jest prawą ręką Anioła, szefa poznańskiej mafii. Jego droga do tego miejsca niestety nie była łatwa i spowodowała, że nauczył się żyć chowając swoje uczucia głęboko, tak jakby ich w ogóle nie miał. Gdy Diabeł spotyka Ewę, prostą dziewczynę, która wychowała się w domu dziecka, a teraz rozpoczęła studia na AWFie, coś zaczyna się zmieniać. Oboje mają za sobą trudną przeszłość i wydarzenia, które odcisnęły na nich ogromne piętno. Dlatego też trudno im się ze sobą porozumieć, a przede wszystkim zaufać sobie nawzajem... Poza tym Daniel doskonale zdaje sobie sprawę, że posiadanie bliskiej sobie osoby może być niebezpieczne właśnie dla niej. Bo przecież najłatwiej zemścić się na kimś kto jest nam bliski... Dlatego czasem lepiej nie darzyć nikogo uczuciem...

Ta część zdecydowanie bardziej podobała mi się, niż pierwsza. Akcja jest tu szybka i sprawnie prowadzona, fabuła wciągająca, a bohaterowie zdecydowanie z ikrą:) Dzięki fajnym dialogom okraszonym super poczuciem humoru książkę czytało się rewelacyjnie szybko. Wciągnął mnie także ten mafijny świat i zaciekawiły wszelkie wzmianki o zasadach w nim panującym. Zarówno historia Ewy, jak i Daniela spodobały mi się, nie były przekoloryzowane i czytałam z zapartym tchem, aby poznać je do końca.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części nie podobały mi się wszelkie zdrobnienia imion. Poznanie rozterek bohaterów było super, ale odjęłabym im nieco słodkości i tkliwości. Poza tym trochę denerwowały mnie sceny przygotowań do ślubu Anioła i Kariny. Wiem, że to były sceny wprowadzone, aby nieco rozluźnić atmosferę i wprowadzić nieco humoru, ale moim zdaniem to nie było potrzebne i spowodowało, że historia została pokierowana w stronę komedii, a nie sensacji...

Siła przetrwania to naprawdę świetna kontynuacja serii. Ja ją przeczytałam rewelacyjnie szybko, spędzając z nią bardzo miło czas. I z niecierpliwością czekam na tom trzeci!

Ocena: 6/6
©Księgozbiór Kasiny
Daniel „Diabeł” Rokita to mężczyzna, który potrafi zgotować prawdziwe piekło tym, którzy wchodzą mu w drogę. Jest prawą ręką Anioła, bossa mafii. Bycie na tym stanowisku wiąże się również z ponoszeniem pewnych konsekwencji, a Diabeł już raz zapłacił najwyższą cenę. Teraz nie zamierza pozwolić, by uczucia po raz kolejny zawładnęły jego umysłem, woli skazać się na samotność.
Ewa, najlepsza przyjaciółka Kaliny, to kobieta mocno doświadczona przez życie w dawnych latach. Chce zacząć wszystko od nowa. Na jej drodze staje Daniel, który mocno na nią oddziałuje. Oboje ciągnie ku sobie, choć za wszelką cenę starają się tego nie pokazać. Ona powoli się w nim zakochuje, wstępuje krok po kroku w jego świat. Co zrobi kiedy się dowie, kim faktycznie jest Daniel? I czy on ją ochroni, gdy nadejdzie taka potrzeba?

Pod pseudonimem Linda Szańska kryją się dwie znakomite autorki – Agnieszka Lingas-Łoniewska oraz Anna Szafrańska. Połączenie ich pisarstwa wyszło całkiem ciekawe. Historia wciąga już od pierwszych chwil, całkiem sporo się w niej dzieje, a bohaterzy zostali dobrze wykreowani. Autorki zabierają nas w świat miłości oraz strachu, który nie zawsze jest taki jakbyśmy chcieli. Nie zobaczymy tutaj tylko barwnego i pozytywnego życia bohaterów, ale też jego ciemne strony. Autorki nie stronią od trudnych tematów jakim jest m.in. handel ludźmi. Przedstawiają go w dość realny sposób.

Zarówno Daniel jak i Ewa mają swoje tajemnice, które mogą zniszczyć wszystko co dobre w ich życiu. Nie ma co ukrywać, ale miłość w gangsterskim świecie potrafi być niebezpieczna i ryzykowna. To taki świat, w którym można spodziewać się wszystkiego. Niestety nie wszystko można przewidzieć, a co się z tym wiąże, nie można na wszystko być przygotowanym.
Oko za oko, ząb za ząb, tak właśnie jest w tym świecie, w którym przemoc i brutalność są na porządku dziennym.

Ten świat wciągał i wypluwał, nie dając nic w zamian. Im bliżej ktoś był góry, tym miał dłuższą historię. Każdemu z nas coś zabrano, każdy musiał coś lub kogoś poświęcić. I robiliśmy to bez mrugnięcia okiem. Bo okazanie słabości oznaczało porażkę. A co potem siedziało w naszych głowach i z jaką świadomością musieliśmy żyć… to inna kwestia. Prywatna. Której nie pokazywaliśmy światu. I która nas niszczyła.

Książkę czytało się niezwykle szybko. Autorki zadbały o to, aby nie zabrało emocji, przyspieszonego bicia serca oraz dużej dawki adrenaliny. Zostałam wchłonięta w świat bohaterów, który naprawdę śledziłam z zapartym tchem. Byłam ciekawa, czy Daniel i Ewa w końcu otwarcie powiedzą o swoich uczuciach, bo jak Ewie nie przychodziło to z trudem, tak Danielowi już tak. Czasem, by kogoś uchronić, musimy wypierać się uczuć, gdyż doskonale wiemy, że to uczucie tak naprawdę może zabić nam bliską osobę. Ale czy serce można długo okłamywać?

W tym tomie powracamy również do bohaterów z pierwszej części, której ja niestety jeszcze nie czytałam, jednak będę musiała nadrobić, aby lepiej poznać Kalinę oraz Anioła.

Siła przetrwania to historia z niezwykłymi bohaterami, świetnymi dialogami i sporą dawką humoru od której nie sposób się oderwać. Interesująca fabuła oraz wartka akcja, sprawiają, że całkowicie zapominamy o otaczającym nas świecie. Gorąco polecam.

Ocena: 5/6
©Czytaninka
Niektórzy muszą przetrwać, wbrew temu, co dzieje się wokół nich i przede wszystkim z nimi. Po tym nie są już tacy, jak byli przed chwilą, żyją, oddychają, ale są naznaczeni. Czym? Bólem, wspomnieniami i czasem obietnicami danymi sobie samym, ale mającymi chronić innych. Samotność pozwala na przetrwanie, lecz odbiera tak wiele …

Bliskość drugiego człowieka bywa czasem niebezpieczna, przywołuje wspomnienia, obnaża lęki i sprawia, że człowiek zaczyna pragnąć tego, co jest poza jego zasięgiem. Czy na pewno te najskrytsze marzenia, jakiej pojawiły się są niemożliwe do spełnienia? Daniel nie bez przyczyny nazywany jest Diabłem, niejednemu już zgotował piekło, sam zresztą zna to miejsce doskonale, lepiej niż by pragnął. Ewa nie chce wracać do tego, co było, ale nie umie też zapomnieć o mężczyźnie jaki wywołuje w niej emocje, których nie chce. Oboje zbyt dużo przeszli, on wie, że emocje w jego świecie oznaczają słabość i będą wykorzystane brutalnie przeciwko niemu, natomiast ona ma własne powody by nie dopuszczać do siebie myśli o nim. Jednak nie tak łatwo wciąż zaprzeczać, iż nic między nimi nie ma. Co jeśli jedno z nich podejmie ryzyko? Czy drugie będzie na tyle rozsądne by powiedzieć nie? A może wcale to niepotrzebne, bo miłość wcale nie jest zakazanym owocem? Demony przeszłości zniszczyły już wielu, ale tych dwoje zna je doskonale, byli już w raju i chyba czas na odnalezienie drogi do niego.

Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska połączyły literackie siły i w efekcie tego jakiś czas temu mieliśmy okazję poznać pierwszy tom cyklu, a niedawno ukazała się druga część. Siła przetrwania ma w sobie te elementy, które już zyskały ogromne uznanie czytelników w twórczości obu pisarek, praca w duecie połączyły to, co najlepsze. Od kontynuacji zawsze oczekuje więcej i autorki podarowały to czytelnikom i to jeszcze z nawiązką. Postacie częściowo już poznaliśmy, ale teraz nadszedł czas by na pierwszym planie pojawili się ci, którzy ostatnio dali się już poznać, lecz stali nieco z boku. Ewa i Diabeł, kuszona i kuszący, tak było w raju, stara historia, w nowej wszystko zdarzyć się może, chociaż i tak wiele już miało miejsce. Bohaterowie, którzy wiedzą czym jest ból, skrzętnie ukrywają tajemnice i wiedzą, że przeszłość to wcale nie zamknięty rozdział. Do tego motyw, jaki dla wielu wydaje się prosty i nieskomplikowany, lecz jeśli ma nie razić sztucznością, banalnością i oddawać klimat wymaga poznania realiów, poświęcenia czasu by wejść w temat. Autorki potraktowały tak zwany „research” poważnie, co widać w szczegółach, połączyły swój pomysł z rzeczywistością, starannie zacierając ślady pomiędzy fikcją i prawdą. Efektem jest dopracowana historia, intrygująca od samego początku po koniec czyli epilog, który nie tylko zaostrza apetyt na więcej, lecz zapisujący w pamięci przypomnienie by sięgnąć po kolejny tom tak szybko jak będzie to możliwe. Jednak wcześniej czeka nas lektura a w niej nie brakuje bolesnych sekretów, intrygujących zwrotów akcji i przede wszystkim pełnokrwistych bohaterów, umiejących postawić wszystko na jedną kartę i wytrwać w swojej decyzje, chociaż życie nie szczędzi im wątpliwości czy dobrze postąpili.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć