ebook Wizjer
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 1296)

Wizjer
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 35.81
wciąż za drogo?
-15% 22.90 zł
28.89 zł Lub 26.00 zł
33.99 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
25.49 zł
-23% 25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowa ekscytująca powieść Magdaleny Witkiewicz, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. „Wizjer” to znakomity, trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, nie raz zaskoczy i sprawi, że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość – zarówno tę realną, jak i wirtualną.

Każdy z nas pewnie choć raz zastanawiał się, dlaczego pewne sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej. A co, jeśli naszym życiem nie rządzi przypadek, ale można je zaplanować, kontrolować i przewidzieć? I jaką władzę może mieć nad tym jeden, z pozoru niewiele znaczący, człowiek?

W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi znikają bezpowrotnie bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z pracą, którą kobieta wykonuje, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów? Czy istnieje „ktoś”, kto nami steruje? Kto to jest? No i najważniejsze – po co to robi?

O e-booku Wizjer blogerzy napisali: 

Może Wizjer nie jest typowym thrillerem, ale z pewnością jest historią intrygującą. Wiarygodna główna bohaterka, ciekawie zbudowana historia życiowa, tajemnicze samobójstwa oraz świetnie zaprezentowane potencjalne zagrożenia wirtualnego świata – to wszystko sprawia, że książka ta staje się w moich oczach naprawdę mocną, ekscytującą i przede wszystkim nad wyraz współczesną powieścią. - Miłka Kołakowska - Mozaika Literacka

Wizjer to rewelacyjnie napisany thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej strony. Świetnie wykreowani bohaterowi i akcja poprowadzona inteligentnie i wprowadzająca czytelnika w błąd po to, aby w zakończeniu wbić w fotel. Czytało się rewelacyjnie, na wdechu, bo autorka nie pozwoliła na oddech. Ciągle coś się dzieje i czytelnik nie ma chwili na wytchnienie. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej 

Wizjer od Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Świat pełen jest tajemnic. I wszyscy są bezpieczni do czasu, gdy te tajemnice są tajemnicami.
To miał być ekscytujący, porywający i trzymający w napięciu thriller. Być może. W moim egzemplarzu była powieść obyczajowa z delikatnym, subtelnym smagnięciem kryminalnym... Bardzo subtelnym.

Życie Laury usłane różami nie jest. Śmierć rodziców, samotne wychowywanie synka, wredna szefowa, brak szczęścia w miłości. Kiedy zaczyna nową pracę w prestiżowej firmie Argus wpada na intrygujący i mocno niepokojący trop. Okazuje się, że w jej życiu nie istnieje coś takiego jak przypadek, zrządzenie losu. Okazuje się, że prawda będzie wstrząsająca.

Głównym tematem Wizjera jest szeroko pojmowana cyberprzestępczość. Nie chcę się wydawać w szczegóły, bo jeśli o jakiejkolwiek zagadce i napięciu możemy mówić w kontekście tej powieści, to właśnie dotyczą one zagadnień manipulacji, bazy danych oraz bezpieczeństwa w sieci. Magdalena Witkiewicz dotyka bardzo ważnego tematu, z którym, chcąc nie chcąc, musimy się zmierzyć. Obawiam się, że wizja naszej rzeczywistości przedstawioną w "Wizjerze" nie ma nic wspólnego z fikcją literacką.
Na plus trzeba także poczytać dość ciekawy wątek obyczajowy, humor i zgrabne połączenie wątków ze sobą.

Jednak z przykrością muszę przyznać, że ciarek i obgryzionych paznokci mieć nie będziemy. Dobry thriller to wulkan emocji w czytelniku, przeciętny thriller to chociażby lekki podmuch. Tutaj nie było nic, średnio rozgarnięty czytelnik odnajdzie rozwiązanie przynajmniej trzech zagadek. Ale nieprzewidywalność to tylko połowiczny sukces jeśli chodzi o dobry thriller, bo mamy jeszcze emocje, mamy kreację psychologiczną. W Wizjerze ich po prostu brak.

Słowem podsumowania: Wizjer to kiepski thriller, umiarkowanie dobra obyczajówka i doskonały neonowy, mrygający sygnał ostrzegający nas przed rozważnym poruszaniem się w wirtualnym - internetowym świecie.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Tego się nie spodziewałam. Magdalenę Witkiewicz znam ze świetnych książek obyczajowych. Aż tu nagle widzę jej nazwisko w dziale thriller. Oczywiście, że sięgnęłam! Ciekawi jak autorka poradziła sobie z nowym gatunkiem?

Otaczają nas dwie rzeczywistości - realna i wirtualna, wzajemnie się zazębiające. Granice pomiędzy nimi coraz mocniej się zacierają. A co gdyby się okazało, że wydarzeniami nie rządzi ślepy los lecz algorytm planujący, kontrolujący i przewidujący? A dokładniej człowiek, który za nim stoi? Czy ktoś taki istnieje, czy to, co spotyka Laurę, główną bohaterkę opowieści, jest tylko splotem niesamowitych zbiegów okoliczności? Jak zweryfikować czy zniknięcia, samobójstwa i wypadki są ze sobą połączone? Czy tajną bronią może być nudne prognozowanie potrzeb konsumentów?

Tematyka Wizjera to dla mnie strzał w dziesiątkę! Zagrożenia czyhające w realnym świecie mamy, chcąc nie chcąc, oswojone. Trudno nie natknąć się na wiadomości czy kampanie społeczne ostrzegające przed narkotykami, kradzieżami i tak dalej. Natomiast zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa danych, tożsamości czy prywatności w sieci wciąż są nam mało znane. Po lekturze sama zaczęłam weryfikować jakimi treściami wymieniam się chociażby na czacie ze znajomymi! Aż przypomniało mi się jakiego miałam pietra, gdy ukradziono mi telefon, rozkodowano zabezpieczenia i zaczęto dzwonić po nocy do znajomych... Wskazówka, która uratowała mi wtedy życie - jeśli telefon z androidem i kontem Google jest podłączony do sieci, można go zdalnie zmusić do wymazania danych i przywrócenia ustawień fabrycznych.

Akcja jest skonstruowana absolutnie genialnie, z dbałością o szczegóły. Zarówno kwestie techniczne, jak i medyczne czy psychologiczne są doskonale odzwierciedlone i splecione we wciągający nurt wydarzeń. Nie mogłam się oderwać od czytania! Główkowałam razem z bohaterami kibicując im w składaniu skrawków informacji. Drżałam o ich życie, a zakończenie dodatkowo zmroziło mi krew w żyłach. Pani Magdaleno, ja chcę więcej thrillerów spod Pani pióra!

Bohaterowie również zostali przedstawieni w sposób spójny i fascynujący. Pełnokrwiści, wielowymiarowi, aż zrobiło mi się szkoda, że to tylko jednorazowe spotkanie. Choć kto wie, co dojrzewa w głowie autorki? Może nas zaskoczy powrotem do tej historii?

Czytajcie, nawet jeśli nie znacie się na algorytmach, bezpieczeństwie czy nie do końca przekonuje Was thriller. Magdalena Witkiewicz opisała wszystko w sposób tak przystępny, że nie wiedzieć kiedy staniecie się bogatsi o nową wiedzę i przeżycia. Niech w kąt pójdą stereotypy, że humaniści nie rozumieją przedmiotów ścisłych i na odwrót! Pozdrawiam, energetyk piszący o książkach.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Magdalena Witkiewicz to niekwestionowana Specjalistka od Szczęśliwych Zakończeń, której powieści pokochały tysiące czytelniczek i czytelników, nie tylko w Polsce. Chociaż pisze głównie wzruszające lub bawiące do łez powieści obyczajowe, to Wizjerem udowodniła, że jest w stanie napisać też świetny thriller. Nie pomyślałabym, że czytając powieść tej autorki będę w stanie odczuwać taki niepokój.

Wizjer jest też poniekąd powieścią obyczajową, ponieważ opowiada o życiowych zawirowaniach młodej kobiety, ale płynnie przechodzi w thriller na miarę naszych czasów, w których cyfryzacja dosięga kolejnych i kolejnych aspektów naszego życia.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tea Books Lover
Thriller technologiczny ma za zadanie przerażać tym, co mogą z naszym życiem zrobić komputery i programy. Ale musimy pamiętać, że:

Sztuczna inteligencja ma wbudowane pewne schematy, ale nie jest człowiekiem. Trudno to wytłumaczyć, ale zawsze musi być jakiś mózg operacji, by tym komputerem sterować. Inicjatywa jest po stronie człowieka.

To jaki mózg i intrygę w swej najnowszej książce obmyśliła Magda Witkiewicz szokuje. I przeraża. Najbardziej swoim prawdopodobieństwem! Ciągle w trakcie lektury przechodziło mi przez głowę, że to przecież zupełnie możliwe. Że to może się już dziać.

Laura jest samotną matką, analityczką w amerykańskiej korporacji. Ma fascynującą pracę i wyjątkowo odstręczającą przełożoną. Jednocześnie jest fachowcem w swojej dziedzinie, więc gdy w końcu rzuca pracę, nie jest bezrobotna nawet doby. Zatrudnia ją firma, o której nawet nie śmiała marzyć, a ona sama trafia do jej czołowego projektu.

Życie Laury z jednej strony jej nie rozpieszczało, ale z drugiej zawsze sploty wydarzeń i zbiegi okoliczności układały z kłód rzucanych pod jej nogi, nowe schody pozwalające wspinać się wyżej.

Miała świetne wykształcenie, znakomitą praktykę i doświadczenie zawodowe, nawet utrata rodziców i samotne macierzyństwo nie konfliktowało jej z rozwojem zawodowym. Tylko ludzie wokół jakoś ciągle znikają.

Wypadki, samobójstwa…. niby nic podejrzanego, ale gdy Laura zaczyna drążyć temat dziwne powiązania i związki przyczynowo-skutkowe lęgną się w jej głowie. Wspierana przez byłego „więcej niż kolegę” oraz opiekunkę do dziecka zaczyna wnikać jednocześnie w swoją przeszłość i nową pracę. Co tam znajdzie?

Czy przy instalacji nowego programu, aplikacji czytacie kilka stron drobnym drukiem spisanej umowy licencyjnej? Wiecie na jakie wykorzystanie danych się zgadzacie? Na rejestrację jakich swoich ruchów na komputerze i w sieci?

A macie pojęcie w jaki sposób każde kliknięcie (bądź jego brak) Was definiuje? Ile o Was mówi? Jak łatwo jest zbierać, obrabiać, sortować i analizować dane, które nieprzerwanie „puszczamy w obieg” w sieć?

I jak to może zostać wykorzystane? Jak Was można wykorzystać? I jak łatwo zmanipulować?

Wizjer to niezwykły thriller, który pokazuje, że Magdalena Witkiewicz szturmem zdobywa kolejny gatunek. I co ciekawe, nie ma tu cienia krwawych zdarzeń, dramatycznych pościgów czy przerażających brutalnością opisów. To historia obyczajowa, o samotnej matce, jej traumach, tęsknotach, ambicjach. Ale czytelnik cały czas czuje niepokój. Lęk budowany jest gdzieś w tle, niby nic się nie dzieje, ale coraz bardziej napręża się struna strachu. A gdy wydaje się, że coś zaczyna się wyjaśniać, kolejne wydarzenia budują następną piramidę emocji.

…pieniądze nie są najważniejsze, najważniejsza jest władza. A wiesz, kto ma władzę w tych czasach? Ten, kto ma informację. I potrafi tę informację wykorzystać. Jeżeli umiesz zrobić to we właściwy sposób, masz władzę, pieniądze i panujesz nad światem.

A my informacje o sobie rozrzucamy po sieci nieustająco. Nie zważając na to, kto, jak i w jakim celu, wykorzysta je za chwilę, za miesiąc, za kilka lat.

Kombinacja zdarzeń, powiązań i koncepcji modelu biznesowego, jakie tu zestawiła autorka wydaje mi się tak przerażająco prawdopodobna, że nie mogę przestać o tym myśleć…

Całość Wizjera jest świetnie przemyślana, wiarygodnie przedstawiona i mimo wielu fachowych określeń i terminów nie jest trudna w odbiorze. W końcu analityczka to obmyśliła i wymodelowała, a jej pisarskie alter ego opisało w bardzo przystępny i wciągający sposób.

I to zakończenie.

Magdalena Witkiewicz do swojego tytułu specjalistki od szczęśliwych zakończeń może ze spokojem domalować dymek z wstawką „i niepokojących”. Bardzo chciałabym aby powstała kontynuacja, bo to zakończenie mnie zmroziło.

No i w odpowiedzi na pytanie kończące posłowie piszę „bardzo! bardzo mi się podobała! Chcę jeszcze!”

PS. Obok mnie leży telefon, wydawałoby się wygaszony, nieaktywny, rozmawiamy z mężem o tym, że nigdy nie rozpatrywaliśmy kupowania samochodu marki X, bo nie, bo się źle kojarzy, bo drogi, bo coś… po chwili podnoszę telefon, uruchamiam Instagrama, przeglądam co tam znajomi (i nieznajomi) wrzucili, po kilku obrazkach pojawia się pierwszy post sponsorowany – samochód marki X…

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©CzytAśka
Magdalena Witkiewicz to znana i lubiana pisarka. Specjalistka od szczęśliwych zakończeń tym razem pokusiła się o napisanie książki zupełnie innej od tych, które dotychczas czytałam. To pierwszy thriller autorstwa Pani Magdy. Po lekturze Wizjera mogę tylko stwierdzić, że jak ktoś ma talent to go po prostu ma i bez względu za jaki gatunek się weźmie to czyta się jednym tchem. Brawo Pani Magdo!!! to nic, że zarwałam noc i następnego dnia szła do pracy lekko nieprzytomna. To nic, że przez kilka dni z pewna dozą nieśmiałości podchodziłam do laptopa, a szczękę zbierałam z podłogi przez dobre kilka godzin. Wizjer trzyma w napięciu od pierwszej strony i ani na chwilę nie zwalnia. To jest przerażające, a jednocześnie takie życiowe.

Jesteście sobie w stanie wyobrazić życie bez internetu? To tutaj płacimy rachunki, czytamy artykuły, przeglądamy ulubione strony. To tutaj niejednokrotnie toczy się nasze życie towarzyskie, prowadzimy rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi. To wszystko nie dzieje się bezkarnie, a w internecie jak w przyrodzie nic nie ginie.. Prosty przykład ostatnio poszukiwałam sukienki i co m się teraz wyświetla w banerach reklamowych? oczywiście, że sukienki. Każdy ruch w internecie pozostawia po sobie ślad i nie możemy czuć się bezkarni. Z jednej strony to dobrze, bo to chociaż trochę jest bat na wszelkiej maści hejterów, a z drugiej mamy poczucie, że na każdym kroku jesteśmy śledzeni trochę na własne życzenie, bo sami akceptujemy pliki cookis czy regulaminy zupełnie ich nie czytając.
Wizjer jest doskonałym odzwierciedleniem otaczającej nas rzeczywistości kiedy to w zasadzie wszystkie nasze sprawy załatwiamy przez internet. Laptopy, komputery, tablety, telefony czy czytniki. Technologia naszpikowana dostępem do sieci. Korzystamy każdego dnia i z pewnością korzystać będziemy, bo już nie wrócą czasy lampy naftowej, ale musimy być bardziej uważni i ostrożni. Przed tym przestrzega nas Magdalena Witkiewicz w swoim thrillerze.

Laura Kirsch, bo tak nazywa się główna bohaterka to młoda, zdolna i ambitna dziewczyna. Samotnie wychowuje Mikołaja w czym dzielnie pomaga jej niania Irina. Laura jest informatykiem i pracuje jako analityk w banku. Prowadzi normalne i uporządkowane życie. Los od najmłodszych lat jej nie oszczędzał. Porzucona przez matkę trafiła do kochających adopcyjnych rodziców, którzy zginęli w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Zdana tylko na siebie i własne umiejętności radzi sobie jednak doskonale. Nic nie zapowiadało tego co miałam okazję przeczytać. W pewnym momencie w życiu Laury zaczynają dziać się dziwne i podejrzane przypadki. A to ktoś popełnił samobójstwo, a to ktoś zginął w wypadku. Laura krok po kroku dochodzi do prawdy, która jest bardziej przerażająca niż mogłabym wyśnić. jesteście ciekawi co odkryje Laura? Sięgnijcie koniecznie po najnowszą książkę Magdaleny Witkiewicz Wizjer i poznajcie autorkę od strony jakiej jeszcze nie znacie.

Wizjer to rewelacyjnie napisany thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej strony. Świetnie wykreowani bohaterowi i akcja poprowadzona inteligentnie i wprowadzająca czytelnika w błąd po to, aby w zakończeniu wbić w fotel.
Czytało się rewelacyjnie, na wdechu, bo autorka nie pozwoliła na oddech. Ciągle coś się dzieje i biedny czytelnik nie ma chwili na wytchnienie.

Jeśli szukacie książki, która Was zaskoczy to sięgnijcie po Wizjer Magdaleny Witkiewicz i poznajcie autorkę w zupełnie nowej odsłonie, z którą poradziła sobie według mnie świetnie. Bez dwóch zdań talent to talent i kropka.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Jesteśmy podglądani. Każdego dnia, w każdej minucie, w każdej sekundzie. Stale uruchomiony GPS w smartfonie, media społecznościowe, komunikatory, zakupy internetowe, czy też aplikacje żądające nadania im kolejnych uprawnień – każdego dnia dobrowolnie sprzedajemy obcym naszą prywatność i nie zastanawiając się na tym, samodzielnie stawiamy się w roli ofiary. Nie ma przecież wątpliwości, że informacja to obecnie największa władza. Władza, która w jednej chwili może doszczętnie zmienić nasze życie. Przekonuje się o tym także bohaterka Wizjera, czyli najnowszej powieści Magdaleny Witkiewicz. Historia Laury to nic innego jak sfabularyzowany obraz zagrożeń, jakie niosą ze sobą współczesne dobrodziejstwa. Obraz, który nie tylko intryguje, ale też celowo obnaża ludzką świadomość.

Magdalena Witkiewicz nieprzypadkowo przedstawia akurat taką bohaterkę, jaką jest Laura – zwyczajną młodą mamę, ale też nieprzeciętnie inteligentną, codziennie obracającą się w bazach danych i z pewnością obytą w nowoczesnych rozwiązaniach kobietę sukcesu. Kobietę, która mimo dużej świadomości ryzyka, bezwiednie wpada w sidła współczesnego zła i tym samym pokazuje, jak łatwo można dać się zmanipulować lubianym mediom. Ktoś ewidentnie stoi bowiem za wydarzeniami, jakie nieoczekiwanie zaczynają dziać się wokół głównej bohaterki. Dziwne samobójstwo bliskiego znajomego, tajemnicza szefowa w nowej pracy i szokujące fakty z dawnego życia, które powoli wychodzą na światło dzienne. Kolejne odkrycia Laury bez wątpienia zaskakują, dają też do myślenia i przynoszą moc rozmaitych emocji, ale trzeba też przyznać jedno – Wizjer to powieść niesprawiedliwie zaszufladkowana.

Książka promowana jako trzymający w napięciu thriller, w mojej opinii typowym thrillerem na pewno nie jest. To historia naprawdę dobra, mocna, wciągająca i wyjątkowo na czasie, ale trudno w niej wyczuć rosnące napięcie, tak bardzo charakterystyczne dla wspomnianego gatunku. Ja bym tę powieść ubrała raczej w emocjonujący dramat psychologiczny, który swoją osobliwą tematyką i pomysłowo obudowaną intrygą naprawdę robi wrażenie. Chociaż akcja nie mknie tu zjawiskowo szybko, autorka skupia się przede wszystkim na kolejnych odkryciach bohaterów, to jednak powieść czyta się błyskawicznie i z wyraźnym zaangażowaniem. Nie ma bowiem wątpliwości, że autorka pokusiła się o społecznie potężny temat. Internet fascynuje i daje potężne możliwości, szczególnie tym, którzy potrafią z niego odpowiednio korzystać. Ta książka jest właśnie o takiej osobie…

Może Wizjer nie jest typowym thrillerem, ale z pewnością jest historią intrygującą. Wiarygodna główna bohaterka, ciekawie zbudowana historia życiowa, tajemnicze samobójstwa oraz świetnie zaprezentowane potencjalne zagrożenia wirtualnego świata – to wszystko sprawia, że książka Magdaleny Witkiewicz staje się w moich oczach naprawdę mocną, ekscytującą i przede wszystkim nad wyraz współczesną powieścią, której treścią spokojnie można podeprzeć niejedną społeczną dyskusję. To takie sfabularyzowane ostrzeżenie przed brutalnym tłem coraz bardziej wirtualnej codzienności.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć