ebook Miasto z mgły
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 4216)

Miasto z mgły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-37% 19.90 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
24.45 zł
24.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Zbiór 11 opowiadań hiszpańskiego mistrza pióra to poszerzenie literackiego świata Cmentarza Zapomnianych Książek. „Miasto z mgły” (e-book w formatach epub i kindle mobi) ukazuje w pełni wyjątkowość prozy autora takich słynnych powieści jak „Cień wiatru” czy „Książę Mgły” i jest znakomitą zachętą do sięgnięcia po jego fabuły.

Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka jeszcze nigdy nie powstała. Gaudí, płynący na pokładzie transatlantyku zachwyca się parą i światłem ̶ materią, z której powinny być zrobione miasta.
„Miasto z mgły" – zbiór 11 opowiadań – pokazuje wszystkie cechy pisarstwa Zafona, ale subtelnie, jakby przez mgłę wszechobecną w jego literackich obrazach. Te opowieści mogłyby stać się elementami większej całości, a jednak pisarz puścił je wolno, dając im osobne życie. Może po to, by ukazały w pełni wyjątkowość jego prozy tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do powieści mistrza?

Rekomendacje e-booka Miasto z mgły:

W każdym z opowiadań jest charakterystyczna atmosfera jego najbardziej znanych utworów – delikatny smutek, dystans i zaduma, są nawiązania wprost do cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek, jest też ukłon w stronę jednego z mistrzów Zafona – Miguela de Cervantesa. Wszystko pełne pisarskiej magii typowej dla autora, który sprawił, że jak nigdy wcześniej potrafiliśmy marzyć. - Leszek Bugajski

O e-booku Miasto z mgły blogerzy napisali:

Miasto z mgły to prezent dla tych z nas, którzy zawsze podziwiali i lubili książki Zafona. To jedenaście opowiadań, które pokazują nam jego talent i jeszcze bardziej nie pozwalają zapomnieć o jego twórczości. Opowiadania te są smutne, niepokojące, czasem przerażajace. Ale przepiękne i bardzo polecam zaznajomić się z tym cudownym tomikiem. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Miasto z mgły od Carlos Ruiz Zafon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jesteśmy tym, co pamiętamy. I im mniej pamiętamy, tym mniejsi jesteśmy.
Komedia uczy nas, iż nie należy brać życia nazbyt serio, tragedia zaś uczy nas, co się dzieje, kiedy nie bierzemy na serio, tego czego nas uczy komedia.
Śmierć Carlosa Ruiza Zafóna była ciężką stratą dla świata literatury, ponieważ był on jednym z najbardziej znanych autorów tego stulecia (nie mówiąc o tym, że jest najczęściej czytany hiszpański pisarz na świecie po Cervantesie), z cyklem Cmentarz zapomnianych książek. Autor zostawił jednak dla swoich czytelników, na których tak bardzo mu zależało, ostatni prezent, którym stało się Miasto z mgły, książka złożona z jedenastu opowiadań autora.

Mamy do czynienia ze zbiorem opowieści, które przenoszą nas na Cmentarz Zapomnianych Książek, pozwalając dowiedzieć się trochę więcej o jego niezapomnianych postaciach i przynosząc nam wspaniałe wspomnienia. Dlatego na pytanie, które zadało mi już kilka osób, czy da się przeczytać tę książkę przed serią, prawda jest taka, że ​​nie uważam jej za niekompatybilną, ale polecam najpierw przeczytać serię, a potem ten zestaw opowiadań, ponieważ wierzę, że w ten sposób będą się cieszyć o wiele bardziej, zwłaszcza biorąc pod uwagę smutną rzeczywistość, że jej autor nigdy więcej nie da nam nowych historii.

Niektóre z tych historii są już znane, ponieważ zostały opublikowane wcześniej, ale jest okazja, aby zebrać je wszystkie w tym samym tomie. W szczególności z jedenastu historii, które składają się na tę kompilację, cztery są całkowicie niepublikowane, więc możemy powrócić do jednego z jego najbardziej znanych światów z nowymi krótkimi historiami, w których jednak widzimy wrodzony talent, który uczynił go geniuszem, ustępując jedynie Cervantesowi w większości czytanych hiszpańskich autorów. W związku z tym czeka nas ostatnia, ale niemała wycieczka do Barcelony, którą autor zbudował w swoich najbardziej znanych książkach, ostatni prezent dla swoich czytelników, którym będziesz się cieszyć z czułością i jednocześnie smutkiem, ponieważ to podróż zamykająca etap, w którym na zawsze pozostanie wielkie dziedzictwo niezapomnianego autora

Krótko mówiąc, Miasto z mgły to prezent dla tych z nas, którzy zawsze podziwiali i lubili książki autora, jedenaście opowiadań, które pokazują nam jego talent i jeszcze bardziej nie pozwalają zapomnieć o jego twórczości.

Jak we wszystkich jego pracach, fascynuje mnie jego umiejętność opowiadania historii, znajomość języka, umiejętność tworzenia atmosfery napięcia oraz gotycki styl, który wisi nad wszystkimi historiami, ze smutnymi lub zniechęcającymi zakończeniami. Opowiadania te są smutne, niepokojące, czasem przerażające. Ale przepiękne i bardzo polecam zaznajomić się z tym cudownym tomikiem.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Powieść „Co powiesz na spotkanie?” Rachel Winters to czwarta książka serii „Mała czarna”. Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, jednakże powieść trafiła do mojego czytelniczego gustu w tego typu kategorii literatury. Książka jest niezwykle lekka i przyjemna w czytaniu, a ogromnym jej atutem jest to, że jest napisana z poczuciem humoru. Główna bohaterka – Evie jest świetnie wykreowana. Jest to kobieta o silnym charakterze, która nie czeka z założonymi rękoma na najgorsze tylko sama stara się znaleźć rozwiązanie problemu decydując się na nietuzinkowy sposób. Polubiłam ogromnie tę powieść ze względu na idealnie dopracowanych bohaterów, brak sztucznych dialogów i nie przesłodzoną historię romantyczną. Polecam wszystkim tę książkę gdyż miło spędziłam z nią czas i w stu procentach nadaje się na poprawę nastroju swoją czarującą nieskomplikowaną i pełną humoru fabułą.

 • Awatar

  Książkę przeczytałam głównie dlatego, aby zamknąć serię. Uważam, że nie trzeba jej koniecznie znać, ponieważ jej treść nie wpływa znacząco na odbiór podstawowej historii, zawartej w cyklu "Cmentarz zapomnianych książek. "Miasto z mgły" to kilkanaście krótkich opowiadań, z których 2-3 luźno nawiązują do wydarzeń i osób znanych z wcześniejszych części, reszta to całkiem nowe nowelki, które łączy tylko Barcelona, jako miejsce akcji, czy miejsce pochodzenia bohaterów. Dodatkowo jedno z opowiadań "Książę Parnasu" jest już znane polskiemu czytelnikowi, ponieważ wcześniej zostało wydane jasko dodatek do powieści "Więzień nieba".
  Na pewno w tych krótkich opowieściach można na nowo odnaleźć niepowtarzalnego ducha Carlosa Ruiza Zafóna, plastyczność jego opisów i niepowtarzalny klimat. Z drugiej strony mam poczucie, że gdyby nie nagła i przedwczesna śmierć Autora mogłyby one stać się początkiem kolejnego fantastycznego tomu tego wyjątkowego uniwersum.
  Opowiadania są tłumaczone przez dwójkę tłumaczy: Katarzynę Okraskę i Carlosa Marrodána Casasa. Mi osobiście bardziej do gustu przypadły tłumaczenia pana Casasa, są bardziej obrazowe, dużo płynniej się je czyta i mają swój, a jednocześnie swoisty hiszpańsko-barceloński urok.
  Książkę polecam nie tylko czytelnikom "Cienia wiatru".

Warto zerknąć