ebook Wilkołak
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 2002)

Wilkołak
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 17.16
Audiobook - najniższa cena: 35.28
wciąż za drogo?
31.92 złpremium: 17.16 zł Lub 17.16 zł
-50% 17.16 zł
-34% 22.31 zł Lub 20.08 zł
27.46 zł Lub 24.71 zł
34.32 zł
26.05 zł
26.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść Wojciecha Chmielarza – wielokrotnie nominowanego i nagradzanego autora kryminałów, thrillerów i sensacji. „Wilkołak” to wielki powrót detektywa Dawida Wolskiego, którego losy wielbiciele literatury kryminalnej znają z tomów „Wampir” i „Zombie”. Kapitalna historia, wartka akcja, nieprzewidziane zakończenie, które wbija w fotel.

Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie…

Fabuła powieści: 

Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia – Dawid Wolski widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła i niemożliwe stało się możliwe. Dziewczyna jest dziesięć lat starsza, zmieniona, ale to Iga. Tylko on ją zobaczył, tylko on ją rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, lecz on jest pewien – Iga żyje. Żyje i z jakiegoś powodu znowu znika.
Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak i teraz ma pretekst, żeby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga jedynego przyjaznego mu człowieka – prokuratora Adama Górnika. Prawda okaże się jednak zbyt trudna do przyjęcia, ale dla Wolskiego nie ma ratunku…

„Wilkołak” to kolejna znakomicie skonstruowana fabuła wielokrotnie nominowanego i nagradzanego autora kryminałów, thrillerów i sensacji. Trwa właśnie ostatni etap sprzedaży praw do serialu i filmu na podstawie powieści z dużym producentem.

O e-booku Wilkołak blogerzy napisali: 

Skomplikowani i chwilami mało sympatyczni bohaterowie są interesujący. Wątki osobiste łączą się ze śledztwem. Jednak stopień komplikacji wydarzeń nie zaburza logiki kryminalnej zagadki. Podczas zbliżających się wakacji będzie to na pewno dobra lektura dla każdego miłośnika kryminałów. - Autorski przewodnik kulturalny

Wilkołak jest wielowątkową, intrygującą historią, a jej warstwa psychologiczna pogłębia przyjemność czytania. Mroczny, gęsty klimat rozpościera się przez cały czas poznawania historii. Ostry język nadaje jeszcze większej „mięsistości” oraz autentyczności wydarzeń. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wilkołak od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Z każdą książką Wojciech Chmielarz pożera nasze czytelnicze serca. A my dajemy porwać się emocjom serwowanym przez autora w iście mistrzowskim stylu. Fenomen talentu pana Wojciecha do tworzenia intrygujących historii pozwala mi uplasować go w ścisłej czołówce moich ulubionych pisarzy.

Wilkołak to trzecie spotkanie z detektywem Dawidem Wolskim. Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności poznać go we wcześniejszych częściach, (Wampir, Zombie), to koniecznie nadróbcie zaległości związane z „Cyklem gliwickim”. Zakończenie tej serii zapisane na kartach Wilkołaka to potwierdzenie doskonałej, pisarskiej formy Wojciecha Chmielarza.

Autor w ciekawy i doskonały sposób połączył i sfinalizował wszystkie wątki całej trylogii, o której nie da się zapomnieć. I choć to koniec znajomości z detektywem, zawsze tli się nadzieja, że będzie nam dane spotkać tego bohatera na kolejnych kartach powieści sygnowanych nazwiskiem Wojciecha Chmielarza.

Wilkołak jest wielowątkową, intrygującą historią, a jej warstwa psychologiczna pogłębia przyjemność czytania. Mroczny, gęsty klimat rozpościera się przez cały czas poznawania historii. Ostry język nadaje jeszcze większej „mięsistości” oraz autentyczności wydarzeń. Wilkołak to mocny kryminał, który bez wątpienia, tak samo jak wcześniejsze powieści autora zasługuje na miano Najlepszych Interesujących Książek.

Historia stworzona przez Wojciecha Chmielarza wciąga w momencie, gdy Dawid Wolski na pogrzebie swojego ojca zauważa przyjaciółkę, która od lat uznawana jest za zmarłą. Nie ukrywam, że wątek ten jeszcze bardziej podkręca atmosferę, dolewając oliwy do ognia, który rozpala w nas chęć rozstrzygnięcia tej zagadki. Również Wolski nie pozostawia jej bez odpowiedzi. Dlatego też wraz z Adamem Górnikiem podejmują decyzję o ekshumacji grobu Igi. Jak się okazuje szczątki należą do innej osoby.

Czy Wolskiemu uda się rozwikłać tę tajemnicę? Jaką drogę będzie musiał przejść, by odkryć wszystkie jej szczegóły? Jak bardzo dotarcie do nich zmieni Dawida Wolskiego?

Pewne jest to, że Wojciech Chmielarz niezmiennie intryguje, zaskakuje. A stworzone przez niego historie pożerają nasze emocje niczym Wilkołak. Zdecydowanie polecam Wam wgryźć się w fabułę najnowszej książki Wojciecha Chmielarza.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Wilkołak to kolejna historia kryminalna, która choć autonomiczna, powiązana jest z bohaterami wcześniejszych książek. Najpierw była powieść Wampir, której bohaterem był prywatny detektyw Dawid Wolski. W kolejnym tomie Zombie główną postacią stał się prokurator Adam Górnik. Obydwie postaci są nietuzinkowe, mają swoje problemy i mroczne tajemnice.

Wydarzenia w powieści Wilkołak nawiązują do przeszłości. Dawid Wolski na pogrzebie swojego ojca przez chwilę widzi kobietę łudząco podobną do jego dawnej dziewczyny. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że Iga została zamordowana. Dawid zaczyna się zastanawiać czy na pewno. Zwraca się o pomoc do swego kolegi Adama Górnika, który jest prokuratorem. Obaj bohaterowie zaczynają prowadzić prywatne śledztwo, które nie dość, że zaczyna się od łamania prawa, to wkrótce zaczyna im mrozić krew w żyłach.

Ta powieść to dość ciężka lektura. Zacząłem się więc zastanawiać dlaczego. Autor prowadzi równolegle trzy narracje. Zdecydowanie potrafi wczuć się w psychikę postaci głównych bohaterów. Lecz problem zaczyna się we fragmentach ukazujących mentalność sprawcy i ofiary. Moim zdaniem w tym zakresie autor sobie nie poradził. Fragmenty opowiadające o śledztwie są pasjonujące, zaś narracje poboczne tylko denerwują. Brzmią sztucznie.

Jednak z drugiej strony warto też zauważyć, że książka ma zalety. Skomplikowani i chwilami mało sympatyczni bohaterowie są interesujący. Wątki osobiste łączą się ze śledztwem. Jednak stopień komplikacji wydarzeń nie zaburza logiki kryminalnej zagadki. Podczas zbliżających się wakacji będzie to na pewno dobra lektura dla każdego miłośnika kryminałów.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Moja relacja z twórczością Wojciecha Chmielarza zaczyna przypominać poligon. Dotychczas były chwile zachwytu (przeważały), ale było również ochłodzenie emocji (Rana). Podczas lektury Wilkołaka poczułam, że weszłam na pole minowe. Na szczęście obyło się bez ofiar, ale po przeczytaniu czuję się niekomfortowo.

Słowem wstępu

Warto nadmienić, że najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza to zwieńczenie cyklu gliwickiego, czyli serii kryminałów z detektywem Dawidem Wolskim. Co prawda nie mogę sobie przypomnieć fabuły Wampira (2015 rok) i Zombie (2017 rok), ale pamiętam, że podobały mi się te książki.

Kilka słów o fabule

Na pogrzebie ojca Dawid Wolski zauważa Igę – ukochaną kobietę, której ciało teoretycznie od kilku lat leży pochowane w grobie. Czy to przewidzenie? Zwariował? A może fakty są inne? Wolski jest pewien tego, co i kogo zobaczył. Dlatego nie będzie bierny i za wszelką cenę będzie chciał odnaleźć kobietę i na nowo poukładać rozsypane puzzle swojego życia. Jedynym sojusznikiem detektywa, do którego zwraca się o pomoc, jest prokurator Adam Górnik. W duecie ruszają na cmentarz, by odkryć, kogo zwłoki leżą w grobie Igi.

No i się zaczyna…

Kilka słów o wrażeniach

Nigdy nie przeszkadzało mi, gdy wykreowani przez autorów bohaterowie nie wzbudzali mojej sympatii. Przecież nie oceniamy książki po okładce tudzież postaciach grających główne role. Jednak nagromadzenie antypatycznych, momentami obleśnych w swoim zachowaniu, bohaterów występujących w Wilkołaku bardzo zepsuło mi odbiór.

Odłóżmy na bok ludzi. Są jacy są. Może fabuła się obroni.

Nie spodobały mi się niektóre zbiegi okoliczności, podjęte działania oraz sytuacje. W mojej ocenie były mało prawdopodobne i wiarygodne, a szansa, że mogłyby się wydarzyć oscylowała w dolnych rejestrach skali prawdopodobieństwa.

Fabuła i ukuta historia w wielu momentach broni się i jest akceptowalna, jednak unosząca się nad powieścią poświata ordynarności, odpychających postaci i kalejdoskopu wydarzeń zrujnowały pozytywny odbiór Wilkołaka. Jestem pewna, że wielu czytelników będzie zadowolonych, bo książka jest w stylu Wojciecha Chmielarza i poprzednich części cyklu. Niestety tym razem jestem na nie i obawiam się, że pomału nasze drogi się rozchodzą.

PS „Trwa właśnie ostatni etap sprzedaży praw do serialu i filmu na podstawie powieści z dużym producentem”. Myśląc o ekranizacji, mam przed oczami filmy Patryka Vegi. W mojej opinii to jest ta stylistyka.

Ocena: 3+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Autor stworzył postacie połączone często skomplikowanymi relacjami, zdarzeniami, emocjami. Dopiero pod koniec czytelnik dowiaduje się, kim jest Wilkołak i jakie są jego motywy postępowania. Finał zaskakujący, jednak bez efektu „wow”. Poczułam niedosyt. Zabrakło mi emocji, choć sam wydźwięk sprawy jest przerażający. To kolejna powieść, w której autor rozbudowuje wątek społeczno-obyczajowy i pochyla się nad kondycją polskiej rodziny.
  „Wilkołak” to dobra powieść z wartką akcją, z którą nuda nam nie grozi. Realność i naturalność oraz skomplikowana sprawa kryminalna sprawiają, że tak łatwo nie da się od niej oderwać. Kontrowersyjna postać detektywa Wolskiego wzbudza skrajne emocje. Jak w lustrze odbijają się w książce relacje rodzinne Polaków i ich codzienne problemy.

 • Awatar

  Był wilkiem. Wilki nie wstydzą się tego, że polują. Wilki są dumne."

  "Wilkołak" to trzecia część trylogii gliwickiej. Informacja dla tych, którzy nie znają poprzednich tytułów - uważam że trzeba się z nimi zapoznać. Tutaj autor nie tylko przedstawia nowe śledztwo, w którym bierze udział znany detektyw Wolski, ale zostają też wyjaśnione sprawy z poprzednich książek. Pisarz często nawiązuje do przeszłości bohaterów. Jeśli ktoś nie zna książek "Zombi" i "Wampir" może się gubić w fabule.

  Akcja toczy się w takich miastach jak Gliwice, Ruda Śląska oraz moje rodzinne Tarnowskie Góry. Pisarz dobrze oddał klimat Górnego Śląska. W książce pojawiły się znane mi miejsca, a to sprawiło, że fabuła stała się bardziej autentyczna. Odnosiłam wrażenie, że nie czytam fikcji, a opisane zdarzenia mogły mieć miejsce.

  Na pogrzebie swojego ojca, D. Wolski widzi kobietę, która zaginęła przed laty. Jest starsza, zmieniona, ale Wolski jest pewny, że to Iga. Sprawa nie daje mu spokoju i z pomocą prokuratora, A.Górnika, postanawia ją odnaleźć. Szybko okazuje się, że w sprawę może być zamieszany seryjny morderca. Śledztwo nabiera tempa, wychodzą na jaw dawne sprawy. W kręgu podejrzanych jest kilka osób. Pojawiają się informacje o dawnych ofiarach. Początkowo trudno mi było rozwikłać zagadkę. Czułam narastające napięcie, nie chciałam odłożyć książki. A jeśli nie mogłam czytać, ciągle zastanawiałam się, kto jest zabójcą, kto porwał Igę i czy dziewczyna faktycznie żyje?

  W książce jest też dobrze zarysowane tło obyczajowe. Bohaterzy mają rodzinne problemy, a ich rozwiązań szukają min.u księdza. Postaci wyraziste, można dostrzec sporo negatywnych cech. Bardzo trudno kogoś polubić. Wolski zaskakuje na każdym kroku. Jego pomysły i przemyślenia wywołują zażenowanie.

  Jeśli chodzi o zakończenie, to choć sprawca był w kręgu moich podejrzanych, to i tak pewnych zdarzeń nie udało mi się przewidzieć. Jedna rzecz ciągle mnie nurtuje i mam żal, że nie została wyjaśniona.

  Kryminał czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Postaci wyraziste, płynna akcja. Jestem zadowolona z poświęconego czasu i trochę żałuję, że to już koniec serii. Książkę polecam fanom kryminału, ale jak już wczesniej wspomniałam, zachęcam najpierw do przeczytania poprzednich części.

 • Awatar

  Zakończenie trylogii gliwickiej niestety już za mną...

  Wojciech Chmielarz jak zawsze nie zawiódł. Historia jest niezwykle wciągająca i zaskakująca, nie sposób się od niej oderwać. Książka w bardzo dobrym stylu podsumowała wszystkie wątki i naprawdę jest mi ogromnie przykro, że musimy się rozstać z Dawidem Wolskim...

  Liczę jednak, że Chmielarz nie pozwoli swoim wielbicielom długo czekać na kolejną genialną powieść spod swojego pióra.

Warto zerknąć