ebook Odnaleziona
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 349)

Odnaleziona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 27.67
Audiobook - najniższa cena: 27.37
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
27.67 zł Lub 24.90 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
27.87 zł
28.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowej „Oszukanej”. Dwudziestotrzyletnia Lena, po traumatycznych wydarzeniach w Polsce, ucieka do Danii, jednak nie na długo udaje jej się odzyskać spokój, bo demony przeszłości powracają. Gra, w której przyjdzie jej wziąć udział, jest nierówna i ktoś w niej poniesie śmierć…

„Kim jestem? To wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Wiem tylko, że kiedyś mnie skrzywdzono, ale i ja zrobiłam coś złego. Moje życie stało się ucieczką. Mieszkanie w centrum Kopenhagi to doskonała kryjówka, ale czy wystarczająca? Ostatnio, idąc ulicą, miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. Czułam wbity we mnie wzrok, chociaż nikogo nie widziałam. Potem ta kobieta wpatrywała się w okna mojego mieszkania. Chciała mnie przestrzec czy mnie skrzywdzić? Jak żyć, gdy ukradziono ci przyszłość? Słyszę szum windy. Rusza z dołu i wjeżdża na moje piętro, drzwi się otwierają, ale nikt z niej nie wysiada, jedynie w poświacie porusza się cień sylwetki. Czas się zatrzymuje. To on, ona czy oni? Czy tym razem przeżyję, uda mi się uciec, a może teraz to już mój koniec? Zostałam ODNALEZIONA” – fragment powieści „Odnaleziona” (e-book w formatach epub i kindle mobi)

Magda Stachula – mistrzyni domestic noir, która jak nikt inny w Polsce potrafi dotknąć najciemniejszych stron ludzkiej natury – powraca z kolejnym niepokojącym thrillerem psychologicznym.

O e-booku Odnaleziona blogerzy napisali: 

Magda Stachula spełniła moje oczekiwania, myląc tropy, wpuszczając mnie w tak zwane "maliny". Ogromnym plusem jest tło tej opowieśći, czyli mglista i mroczna Dania. Uważam, żeby byłby z tej całej historii niezły serial. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Odnaleziona mnie wciągnęła i pochłonęła, przeczytałam tę część chyba jeszcze szybciej niż poprzednią i już cieszę się na kolejny tom, w którym może Lena wreszcie będzie mogła przestać uciekać i się bać. Polecam! Wciągająca rozrywka! - Joanna Onysk - CzytAśka

Odnaleziona od Magda Stachula możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Odnaleziona to drugi tom serii Lena autorstwa Magdy Stachuli. Główną bohaterkę, Lenę, a właściwie Milenę, znamy już z Oszukanej, gdzie rozpoczyna się jej nieźle pogmatwana historia. Po pewnym wydarzeniu kobieta ucieka z Polski i ukrywa się w Kopenhadze, gdzie prowadzi życie pełne lęku i podejrzeń. We wszystkich widzi potencjalnych wrogów i wciąż ogląda się za siebie, wypatrując ludzi z przeszłości, przed którymi się ukrywa.

Powieść rozpoczyna prolog, w którym znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Wygląda na to, że ktoś potrącił ją samochodem, kiedy jechała rowerem. Lena rozpoczyna pracę jako opiekunka pewnej starszej pani, Polki mieszkającej od lat w Danii. Pani Sara porusza się na wózku, więc wymaga troskliwej opieki. Mimo podeszłego wieku, jest bardzo aktywna w środowisku kopenhaskiej Polonii, którą zajmuje się Anna, dyrektorka Instytutu Polskiego.

W kolejnych rozdziałach poznajemy historię tytułowej "odnalezionej" z perspektywy czwórki bohaterów: Leny, Anny, Emila i Nikodema. To świetny pomysł, pozwalający uporządkować informacje, bo dzieje się tu naprawdę sporo. Emil to lekarz okulista, w którego życiu kiedyś pojawiła się Lena, aktualnie pracujący w kopenhaskim szpitalu. Nikodem marzy o tym, by odnaleźć i odzyskać Lenę, chociaż jego matka zrobi wszystko, aby mu się to nie udało. Lena zaś nie spodziewa się, że nawet w Danii nie może czuć się bezpieczna. Śledzenie powiązań między bohaterami pochłonęło mnie bez reszty. Część z nich jest jasna, ale są i takie wątki, nad którymi nieźle się nagłowiłam. Warto znać fabułę pierwszego tomu serii, aby móc w pełni wgryźć się w tę część.

Bardzo lubię tworzoną przez Magdę Stachulę przytłaczającą atmosferę niepewności. I zmyłki w fabule, które wyprowadzają w pole nawet pasjonatów thrillerów psychologicznych. Kiedy w trakcie lektury pojawia się coraz więcej pytań, to znaczy, że jest to naprawdę dobra powieść, z którą warto spędzić czas. I tak właśnie jest z książkami Magdy Stachuli. Wkrótce zabiorę się za trzeci tom serii, bo jestem bardzo ciekawa, co jeszcze autorka przygotowała dla czytelników.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Odnaleziona kontynuując wątki Oszukanej zaskakuje nowymi wydarzeniami.

Prolog to ponownie tajemnicze zwłoki. Tym razem potrącona rowerzystka na przedmieściach Kopenhagi. Szokujące jest postępowanie człowieka, który dziewczynę znajduje. W obawie przed kłopotami i komplikacjami mogącymi zepsuć jego plany zostawia ją i ucieka…

Lenę budzi dźwięk tłuczonego szkła. Przerażona, myśli, że ktoś włamał się do domu w którym mieszka. W którym się ukrywa. Mieszkanie za opiekę nad sympatyczną starszą panią w Kopenhadze to świat tak inny od tego, z którego uciekła, że chwilami przestaje się bać. Znowu udało jej się znaleźć miejsce, które wydaje się bezpieczne, ale każdy nieoczekiwany dźwięk podrywa ją na nogi i budzi upiory.

Emil pracuje w jednym z najnowocześniejszych szpitali w Danii. Jako okulista znalazł się w międzynarodowym zespole specjalistów a przyjęcie propozycji pod wpływem impulsu okazało się znakomitym krokiem. Zmiana środowiska, miejsca zamieszkania pozwoliła na rozpoczęcie nowego, innego życia. Świetna praca, rozwój, nowy związek… tylko w pamięci ciągle obraz zaginionej Leny.

Nikodem żyje w swoim domu nad jeziorem. Dręczą go jego własne upiory i tęskni za Leną. Zrobi wszystko aby ją odnaleźć. A jego matka zrobi wszystko aby mu ewentualny związek z Leną uniemożliwić.

Oprócz tej znanej czytelnikom Oszukanej trójki, pojawiają się nowe bohaterki i bohaterowie. Sara, starsza pani zatrudniająca Lenę, sympatyczna i ciepła staruszka pozwalająca Lenie na odnajdywanie spokoju bez nadmiaru pytań, Sylwia, pielęgniarka w szpitalu w którym pracuje Emil, pragnąca usidlić przystojnego doktora, Anna, energiczna szefowa Instytutu Polskiego w Kopenhadze, marząca zarazem o karierze ale i rodzinie. Zbiegi okoliczności nieoczekiwanie łączą ich ze sobą.

Kim jest potrącona śmiertelnie dziewczyna? Czy jej śmierć to efekt wypadku czy celowego działania? Kto się przyczynił do jej śmierci? I jaki związek może to mieć z Leną, Emilem i Nikodemem?

Strach Leny był znów namacalny, a jej decyzje irracjonalne. Chorobliwa zazdrość Sylwii męcząca i odpychająca, ambicje i plany Anny równie dalekosiężne, co trudne w realizacji. Emil zaskakiwany kołowrotem zdarzeń, a Nikodem całkowicie ubezwłasnowolniony przez nadopiekuńczą matkę.

Kto zabił? Kto uciekł? Kto wie?

Ponownie dałam się wodzić za nos. Ciągle byłam zaskakiwana nowymi fragmentami układanki. Gdy już któryś kawałek mi pasował, okazywało się że przedstawia sobą zupełnie co innego. Zachwyciła mnie Kopenhaga widziana oczami Autorki, uliczki, rowery, kolorowe kamieniczki, czy to w deszczu, czy w słońcu, czy w porywach sztormowego wiatru robią cudne wrażenie, o tyle ilość zbiegów okoliczności i łączących bohaterów przypadków zdaje mi się już zbyt niewiarygodna. Ale lektura mnie wciągnęła i pochłonęła, przeczytałam tę część chyba jeszcze szybciej niż poprzednią i już cieszę się na kolejny tom, w którym może Lena wreszcie będzie mogła przestać uciekać i się bać.

Polecam! Wciągająca rozrywka!

Ocena: 4+/6
©CzytAśka
Odnaleziona to drugi tom serii Lena - czyli dalsze losy Oszukanej.

Jest to drugi tom i nie warto czytać bez poznania pierwszego. Ogólnie pisząc bez spojlerów, po ostatnich wydarzeniach Lena ucieka z Polski i żyje sobie anonimowo w centrum Kopenhagi. Wydawało by się, że zaczyna powoli odżywać w nowym miejscu. Pewnego dnia jednak poczuła, że jest obserwowana.... Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Lena żyje w ciągłym stresie, gdyż wie, że została odnaleziona... Przez kogo? Nie mogę napisać, bo nie chcę nikomu psuć niespodzianki.

Miałam na początku problem, żeby odnaleźć się w tej historii. Zapomniałam trochę co działo się w części pierwszej i dopiero wraz z czytaniem fabuły zaczęło mi się wszystko układać w głowie. Przeczytałam praktycznie na raz, dosłownie wsiąkłam i kosztem snu skończyłam czytać w nocy.

Magda Stachula jest mistrzynią gatunku domestic noir na naszym rodzimym rynku. Jej książki zawsze mają swój specyficzny klimat, tematy które porusza potrafią zostać we mnie długo po przeczytaniu danej historii. Miałam wrażenie, że niby nic się nie dzieje, ale ja ciągle jestem jakaś poddenerwowana, och jak ja uwielbiam kiedy książka sprawia, że mam ciarki na plecach. Miałam nadzieję, że się nie zawiodę i tak jest! Autorka spełniła moje oczekiwania, myląc tropy, wpuszczając mnie w tzw. maliny.

Ogromnym plusem jest tło tej historii czyli mglista i mroczna Dania, uważam, żeby byłby z tej całej historii niezły serial. Ogólnie pisząc bardzo mi się podobała fabuła, bohaterowie, klimat, język, budowanie napięcia i wielki finał, który jak zwykle musiał mnie zaskoczyć.

Na kolejną książkę autorki czekam z ogromną niecierpliwością. Przeczytałam wszystko co zostało wydane... Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie znają książek pani Magdy - czeka was prawdziwa literacka uczta.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć