ebook Informacja zwrotna
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 3265)

Informacja zwrotna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 19.95
wciąż za drogo?
29.61 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
19.90 zł
22.90 zł
26.31 zł Lub 23.68 zł
27.96 zł Lub 25.16 zł
26.25 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka.

Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił.

Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro", wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.

Jaka będzie informacja zwrotna?

Jakub Żulczyk, autor „Wzgórza Psów” i „Ślepnąc od świateł”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu ANTYKRYMINAŁU i dramatu psychologicznego, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

 

O e-booku Informacja zwrotna blogerzy napisali: 

Informacja zwrotna uwiera, sprawia ból, jak również ostrzega przed złem i rażąco niewłaściwym postępowaniem. Myślę, że czytelnicy, którzy zetknęli się z chorobą alkoholową lub innymi uzależnieniami, mogą być bardzo poruszeni. Przyznaję, że na mnie wywarła ogromne wrażenie. Śmiało mogę napisać, że Jakub Żulczyk nie zwolnił ręki i zbombardował czytelnika serią celnych spostrzeżeń i wniosków.  - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Informacja zwrotna od Jakub Żulczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Odłącz alkoholika od poczucia winy, wyjdzie ci eutanazja.
Wstyd jest jak potwór, który stoi za tobą, trzyma twoją głowę w pysku, nie odgryzie jej, ale też nigdy nie puści.
Nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Zawsze mówią, że coś jest na zawsze: będę kochał cię na zawsze, zawsze tam, gdzie ty, zawsze wierni. A przecież nie ma „zawsze”, jest tylko do śmierci. To duża różnica.
Jakub Żulczyk pisze świetnie. Jego książki są mocne, bezkompromisowe, pisane wyrazistym oraz soczystym językiem. Sięgając po najnowszą powieść, liczyłam na literaturę wysokich lotów oraz dużą porcję mocnych wrażeń. Mój wewnętrzny radar nie zawiódł. Wybór Informacji zwrotnej na kolejną czytelniczą podróż był doskonały.

Kilka słów o fabule

Bohaterem powieści jest Marcin Kania. To były muzyk, twórca muzycznego przeboju, który dał mu sławę, i co za tym idzie, mnóstwo pieniędzy. Ma żonę, córkę i syna, który pewnego dnia znika. Zaginięcie nie byłoby takie tajemnicze, gdyby nie fakt, że Marcin Kania zapił podczas spotkania z synem i nie pamięta, co działo się poprzedniego wieczoru.

Za Marcinem Kanią, jak najwierniejszy druh, stoi alkoholizm, podlewany i pielęgnowany przez niego latami. Nałóg, który zniszczył życie jego żywicielowi oraz każdemu członkowi rodziny. Mężczyzna musi z wyniszczonego, dziurawego umysłu wydobyć skrawki wspomnień, które pozwolą mu złożyć w całość rozsypane puzzle wydarzeń i odkryć prawdę o synu. Jedno jest pewne – nie może liczyć na taryfę ulgową. Czara goryczy dawno się przelała, a weksel zaufania stracił pokrycie.

Kilka słów o wrażeniach

Powieść Jakuba Żulczyka wali w splot słoneczny bez sekundy wahania i nie jeden raz, a wielokrotnie. Jej fabuła jest doskonałym studium choroby, która niszczy wszystko i zrównuje z ziemią każde uczucie i relację. Bohater łapie się szczątków pamięci, żeby odnaleźć syna. W tej galopadzie cały czas potyka się o krzywdę, którą wyrządził najbliższym.

Informacja zwrotna to również świat afery reprywatyzacyjnej, układów i przekrętów, w którym babrają się (nie)świadomie bohaterowie książki. Jakub Żulczyk z werwą i kunsztem posplatał ze sobą wielowątkową fabułę sprawiając, że czytelnik z przyjemnością nurkuje w odmętach emocji i degrengolady.

Podsumowując

Informacja zwrotna jest kapitalnie skonstruowana. Uwiera, sprawia ból, jak również ostrzega przed złem i rażąco niewłaściwym postępowaniem. Myślę, że czytelnicy, którzy zetknęli się z chorobą alkoholową lub innymi uzależnieniami, mogą być bardzo poruszeni. Przyznaję, że na mnie wywarła ogromne wrażenie. Śmiało mogę napisać, że Jakub Żulczyk nie zwolnił ręki i zbombardował czytelnika serią celnych spostrzeżeń i wniosków. Polecam!

Zawsze mówią, że coś jest na zawsze: będę kochał cię na zawsze, zawsze tam, gdzie ty, zawsze wierni. A przecież nie ma „zawsze”, jest tylko do śmierci. To duża różnica.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Istnieje wiele rodzajów książek, są takie, które nie wywołują w nas żadnych emocji i już w kilka dni po przeczytaniu całkowicie ulatują z naszej pamięci. Są też takie, które od razu, w trakcie lektury wwiercają się w czytelniczą mózgownicę i borują tam cały czas myśli, nie dając chwili wytchnienia. Nawet kiedy odkładamy lekturę, bo chcemy wrócić do naszych obowiązków, to i tak ciągle rozpamiętujemy fabułę. A potem po zakończeniu książki, ona ciągle z nami jest, pozostaje w myślach na latach. I nawet po długim czasie pamiętamy o niej, może nie o mało istotnych szczegółach, ale pamiętamy bohatera, jego czyny, pobudki, którymi się kierował. Bo ten bohater był na tyle prawdziwy, że rozmyślamy o nim jak o prawdziwym człowieku. Wydaje nam się, że te wszystkie krzywdy, które były jego dziełem, wydarzyły się o tu, blisko, za ścianą. No bo przecież słyszeliśmy czasem jakieś krzyki…

    Informacja zwrotna Jakuba Żulczyka całkiem zawróciła mi w głowie, pewnie też ze względu na temat, który porusza. Mnie jednak chodzi o jej prawdziwość, autentyczność. Od razu wiedziałem, że pisał ją człowiek, który doświadczył tego, co opisuje (potem dowiedziałem się o tym w posłowiu).

    Ta książka demoluje czytelnika i nie chciałbym wskazywać co pokazuje temu czytelnikowi. Bo może okazać się tak, że każdemu ukaże zupełnie co innego. Może okazać się tak, że dla niejednego będzie w ogóle nie do przyjęcia.
    Dla mnie Informacja zwrotna jest jak Dallas’63 Stephena Kinga, jak Kozioł ofiarny Daphne du Maurier, jak Szkarłatny płatek i biały Michaela Fabera, czy wreszcie jak trylogia Larssona. To książka, o której pamięta się całe życie. Taka ulubiona, taka „najmojsza”.

Warto zerknąć