ebook Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
4.72 / 5.00 (liczba ocen: 16251)

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.99
wciąż za drogo?
46.49 złpremium: 29.99 zł Lub 29.99 zł
-6% 34.99 zł Lub 31.49 zł
49.99 zł
49.99 zł
49.99 zł Lub 44.99 zł
34.99 zł
34.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Dwadzieścia la temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było.

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii.

To coś więcej niż zbiór zeznań naocznych świadków.

Ojciec i syn pracujący w Północnej Wieży, odnalezieni na różnych końcach strefy uderzenia; strażak poszukujący swojej żony pracującej w World Trade Center; operator połączeń telefonicznych podczas lotu, który obiecuje podzielić się ostatnimi słowami pasażera z rodziną; ukochany kapelan FDNY, który odważnie odprawia ostatnie obrzędy umierających, tracąc własne życie, gdy zawalą się Wieże; generałowie w Pentagonie, którzy załamują się i płaczą, gdy nie wolno im wbiegać do płonącego budynku, aby spróbować uratować swoich kolegów.

Jedyny samolot na niebie, splatając ze sobą niesamowite doświadczenia ludzi uczestniczących w jednej z największych tragedii naszych czasów, stanowi piękny hołd dla odwagi zwykłych Amerykanów.

To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września od Garrett M. Graff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Autor we wstrząsającej, mistrzowskiej formie, zebrał i przedstawił relacje żyjących świadków, jak i ofiar tragedii 09/11. Zrobił to tak wybitnie, że razem ze świadkami tamtego dnia, ich rodzinami znajdujemy się na kolejnych piętrach wież WTC, wieżach kontrolnych, kabinach myśliwców F-16, których zadaniem było taranowanie ewentualnie porwanych samolotów, płonącym Pentagonie, na pokładzie Air Force One, jak i podziemnym schronie pod Białym Domem. Bardzo ważne świadectwo tamtego dnia, nie tylko dla Amerykanów.

Warto zerknąć