ebook Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
4.72 / 5.00 (liczba ocen: 16250)

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 32.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
46.49 złpremium: 25.00 zł Lub 25.00 zł
32.90 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
37.49 zł Lub 33.74 zł
49.99 zł
29.99 zł
37.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Dwadzieścia la temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było.

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii.

To coś więcej niż zbiór zeznań naocznych świadków.

Ojciec i syn pracujący w Północnej Wieży, odnalezieni na różnych końcach strefy uderzenia; strażak poszukujący swojej żony pracującej w World Trade Center; operator połączeń telefonicznych podczas lotu, który obiecuje podzielić się ostatnimi słowami pasażera z rodziną; ukochany kapelan FDNY, który odważnie odprawia ostatnie obrzędy umierających, tracąc własne życie, gdy zawalą się Wieże; generałowie w Pentagonie, którzy załamują się i płaczą, gdy nie wolno im wbiegać do płonącego budynku, aby spróbować uratować swoich kolegów.

Jedyny samolot na niebie, splatając ze sobą niesamowite doświadczenia ludzi uczestniczących w jednej z największych tragedii naszych czasów, stanowi piękny hołd dla odwagi zwykłych Amerykanów.

To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września od Garrett M. Graff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Autor we wstrząsającej, mistrzowskiej formie, zebrał i przedstawił relacje żyjących świadków, jak i ofiar tragedii 09/11. Zrobił to tak wybitnie, że razem ze świadkami tamtego dnia, ich rodzinami znajdujemy się na kolejnych piętrach wież WTC, wieżach kontrolnych, kabinach myśliwców F-16, których zadaniem było taranowanie ewentualnie porwanych samolotów, płonącym Pentagonie, na pokładzie Air Force One, jak i podziemnym schronie pod Białym Domem. Bardzo ważne świadectwo tamtego dnia, nie tylko dla Amerykanów.

Warto zerknąć