ebook Świece w pogańskim gaju
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 94) Ilość stron (szacowana): 272

Świece w pogańskim gaju
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.21
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
40.00 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.21 zł Lub 24.49 zł
32.01 zł Lub 28.81 zł
34.00 zł
26.23 zł
27.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Świece w pogańskim gaju” to książka, która powstała z radości pisania i dla radości powinna być czytana – twierdzi twórca serii książek „Stehlík” – Mariusz Szczygieł. Wyobraźnia czeskiego autora, znanego z utworów humorystycznych, to studnia bez dna. Studnia nonsensów oczywiście! Już same tytuły opowiadań – takie jak „Horror minimalistyczny” czy „Miłość w leju po bombie” – doskonale oddają szalony charakter tej książki.

Kochanka zawiadamia żonę, że jej niewierny mąż zmarł podczas tajnej schadzki… Pewna kobieta sprawia, że jej rywalkom przyrastają do rąk parasolki… Koty okazują się reinkarnacjami znanych osobistości… Chrapanie grubego redaktora przypomina odgłos kobiecego orgazmu, w związku z czym… Architekt dla oszczędności wprowadza się wraz z kochanką do swojej żony i dzieci… Ubecy odnajdują drogę do świętości… – Jiří Kamen mnoży absurdalne historie, żeby zdemaskować naszą pokrętną naturę.
Zbiór opowiadań „Świece w pogańskim gaju” w tłumaczeniu Elżbiety Zimnej reprezentuje taką literaturę, jakiej bardzo brakuje w Polsce: rozrywkową i beztroską, ale jednocześnie ironiczną i przenikliwą.

Świece w pogańskim gaju od Jiří Kamen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć